Strona główna

II Niedziela Wielkiego Postu (28.02.2010 r.) Drukuj
Aktualności - Ogłoszenia duszpasterskie
 1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu i niedziela budowlana. Wszystkim ofiarodawcom na rzecz naszej parafii serdecznie dziękujemy, Bóg zapłać. Odwzajemniamy się modlitwą.
  • O godzinie 15:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i dodatkowa Msza św.
 2. Jutro, w poniedziałek, o godzinie 18:00 nabożeństwo do Św. Michała Archanioła i Św. Aniołów Stróżów. Zapraszamy.
 3. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie Odrodzenia.
 4. W środę po nowennie i wieczornej Mszy św. zebranie Żywego Różańca.
 5. W tygodniu przypada pierwszy czwartek-piątek-sobota miesiąca:
  • w czwartek przypada święto św. Kazimierza Królewicza, okazja do spowiedzi od godz. 17:00. Po wieczornej Mszy św. adoracja do godz. 20:00 w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie,
  • w piątek okazja do spowiedzi od godz. 16:00-16:30 i 17-18:30.
 6. W piątek Droga Krzyżowa o godzinie 10:00, 16:30 i 18:00. Na godzinę 16:30 przychodzą dzieci, na 18:00 młodzież i dorośli. Wszyscy gimnazjaliści przychodzą obowiązkowo na Drogę Krzyżową o 18:00.
 7. Odwiedziny chorych z Komunią św. wyjątkowo w sobotę od godz. 8:00. Prosimy sąsiadów o powiadomienie naszych Chorych o tej zmianie ze względu na rekolekcje szkolne.
 8. W tym tygodniu uczniowie naszych Szkół (Szkoły Podstawowej nr 65 i Gimnazjum nr 9) mają doroczne wielkopostne rekolekcje. Porządek tych rekolekcji został podany uczniom i powinien też być znany rodzicom! Wszyscy uczniowie mają obowiązek uczestniczyć w rekolekcjach, gdyż nie mają lekcji w szkole. Rodziców tych uczniów prosimy o dopilnowanie swojego dziecka, by sumiennie brało udział w rekolekcjach.
 9. W sobotę, 6 marca, na wieczornej Mszy św. rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje, które będą trwały do środy, 10 marca, włącznie. Już dzisiaj zaplanujmy tak te dni, by móc w tych rekolekcjach uczestniczyć. Módlmy się o wielkie owoce tych rekolekcji. Program rekolekcji jest dostępny w gablocie ogłoszeń.
 10. Chłopców, którzy chcieliby służyć Panu Bogu jako ministranci zapraszamy na zbiórkę w piątek o godzinie 17:00 w kościele.
 11. Dziękujemy za pierwsze koperty z Daniną Diecezjalną. Do kolejnych mieszkań naszych Parafian w tym tygodniu dotrą nasi przedstawiciele i zaproponują przyjęcie koperty na Daninę Diecezjalną. Potrzebujemy jeszcze chętne osoby do roznoszenia tych kopert, prosimy zgłosić się w zakrystii. Koperty z Daniną prosimy składać do skarbony wystawionej przy ambonie w naszym kościele.
 12. Ze względu na rekolekcje i pierwszy czwartek miesiąca oraz odwiedziny chorych z Komunią św., biuro parafialne będzie czynne tylko w poniedziałek. Wszystkie pilne sprawy proszę załatwiać po Mszach św.
 13. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Jest Przewodnik Katolicki, Niedziela, Miłujcie się, L’Osservatore Romano, Nasza Arka, Głos dla Życia, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci (w cenie 5 zł), Miejsca Święte. Polecamy też okolicznościową gazetę pt. Chrystus i Ty. Doskonała lektura na Wielki Post i Rok Kapłański. Cena 1 zł.
 14. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę „Śladami Sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki, św. Maksymiliana Marii Kolbego i św. Stanisława Kostki” w dniach od 24 do 28 maja br. Program pielgrzymki znajduje się na afiszu w gablocie. Zapisy i wpłata 100 zł w zakrystii.