Strona główna

V Niedziela Wielkiego Postu (21.03.2010 r.) Drukuj
Aktualności - Ogłoszenia duszpasterskie
sobota, 20 marca 2010 r., 19:30
 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu:
  • o godzinie 15:00 Gorzkie Żale i dodatkowa Msza św.
  • w kruchcie kościoła Parafialny Zespół Caritas proponuje nabycie paschalika na stół wielkanocny w cenie 7 zł.
 2. Jutro o godzinie 18:00 nabożeństwo do Św. Michała Archanioła i Św. Aniołów Stróżów. Zapraszamy.
 3. We wtorek od godziny 15:00 do 18:30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odbywać się będzie modlitwa adoracyjna w intencji o dobre owoce i rozszerzanie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Modlitwę poprowadzi Grupa Pokutna. Program jest wywieszony na drzwiach wahadłowych. Przyjdźmy licznie.
 4. W środę po wieczornej Mszy św. o godzinie 19:15 spotkanie modlitewne w duchu Taizé.
 5. Kandydaci do bierzmowania z klasy III Gimnazjum mają obowiązkowe spotkania we wtorek i środę o godzinie 19:15.
 6. We czwartek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego:
  • przed kościołem będzie zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.
  • po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.
 7. W piątek Droga Krzyżowa o godzinie 10:00, 16:30. Nie będzie Drogi o godzinie 18:00. Już tradycyjnie w piątek przed Niedzielą Palmową odbywamy Drogę Krzyżową po naszym osiedlu. Droga Krzyżowa rozpocznie się po wieczornej Mszy św., tj. o godzinie 19:00. Prosimy zabrać świece albo znicz.
 8. W sobotę dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. przystąpią do Pierwszej Spowiedzi św., a po południu na Mszy św. o godzinie 17:00 odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Módlmy się w intencji tych dzieci o dobrą ich spowiedź i jak najlepsze przygotowanie się do przyjęcia Pana Jezusa w Komunii św.
 9. Za tydzień już Niedziela Palmowa i niedziela budowlana.
  • Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie wiązanek palm. Palmy będzie można nabyć przed kościołem.
  • Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary na śniadanie wielkanocne dla samotnych naszych parafian i osób bezdomnych.
 10. Dziękujemy za kolejne koperty z daniną diecezjalną. Bóg zapłać. Z przyjętych 1800 kopert dotąd wróciło 280 kopert. Koperty prosimy składać do skarbony przy ambonie.
 11. W zakrystii można zapisać się na pielgrzymkę organizowaną przez naszą parafię „Śladami Sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki, św. Maksymiliana Marii Kolbego, św. Stanisława Kostki” w dniach 24-28 maja br. Czas do podjęcia decyzji jest do Wielkiejnocy! Na razie zapisały się 23 osoby. Program i inne szczegóły w gablocie.
 12. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Jest Przewodnik Katolicki, Niedziela, Nasza Arka, Miłujcie się, Głos dla Życia, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci, Osservatore Romano, Różaniec, gazeta „Chrystus i Ty” w cenie 1 zł.
 13. Zachęcamy do udziału w Misterium Męki Pańskiej na Cytadeli, w sobotę 27 marca o godz. 19:00 oraz w „Pasji”, która zostanie wystawiona w kościele św. Stanisława Kostki na Winiarach 25 i 28 marca o godzinie 21:00. Więcej informacji na afiszach.
 14. Zmarli nasi parafianie śp. Anna Majerowska z bloku 4, Józef Samborski z bloku 13, Krystyna Florczak z bloku 20, Januariusz Brodowski z bloku 2, Joanna Mikołajczak z bloku 19.
 15. W Wielki Czwartek podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej ma miejsce obrzęd umycia nóg dwunastu mężczyznom. Chętnych panów do tego obrzędu prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.