Strona główna

III Niedziela Wielkanocna (18.04.2010 r.) Drukuj
Aktualności - Ogłoszenia duszpasterskie
 1. Dzisiaj, w III Niedzielę Wielkanocną przeżywaną jako Niedzielę Biblijną, rozpoczynamy tydzień biblijny. Zachęceni przez Księży Biskupów do czytania Pisma św. wychodząc z kościoła prosimy wziąć ulotkę z tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła. Mamy na ulotce "rozpisaną" Ewangelię na poszczególne dni. Za tydzień przynieśmy te ulotki do kościoła i złóżmy je na stoliku w kruchcie - to będzie nasz dar. Oby takie czytanie Pisma św. stało się nawykiem, by wszedł w nas tak głęboko jak czynienie znaku krzyża, jak codzienna modlitwa.
  • Dziś też przypada IV Ogólnopolski Dzień Modlitw za Kierowców.
 2. Trwa nawiedzenie relikwii św. Jana Marii Vianneya w naszej Archidiecezji. My jako parafia wraz z innymi parafiami dekanatu, udajemy się do kościoła św. Jana Marii Vianneya na Sołaczu w poniedziałek 19 kwietnia (czyli jutro). Relikwie przybędą na godzinę 17:00 i będą do godziny 21:30. Szczegółowy program nawiedzenia jest wywieszony na drzwiach wewnętrznych naszego kościoła. Serdecznie zachęcamy do modlitwy przy relikwiach Patrona Roku Kapłańskiego.
  • Jutro, w poniedziałek o godzinie 18:00 nabożeństwo do św. Michała Archanioła i św. Aniołów Stróżów.
 3. We wtorek po wieczornej Mszy św. o godz. 19:00 zebranie dla rodziców dzieci Klasy III komunijnej związane ze zbliżającą się 1. rocznicą Komunii św. Obecność przynajmniej jednego rodzica bezwzględnie konieczna.
 4. W piątek, 23 kwietnia, przypdada uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Z racji tego święta nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i zakaz udziału w zabawach.
 5. Uwaga kandydaci do bierzmowania z klasy III Gimnazjum! Dla Was we wtorek i środę obowiązkowe spotkania w grupach wg ustalonego porządku.
 6. Za tydzień niedziela budowlana. Wszystkim ofiarodawcom na rzecz budowy naszego kościoła serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać też za kolejne koperty z daniną diecezjalną. Koperty można nadal składać do skarbony przy ambonie.
 7. Parafia dysponować będzie pewną liczbą kart wstępu na uroczystości beatyfikacyjne Sługi Bożego Ks. Jerzego Popiełuszki w dniu 6 czerwca 2010r w Warszawie. Nie planujemy wyjazdu autokarem. Będziemy posiadali też kilka kart wjazdu na wyznaczony parking. Zapisy w zakrystii.
 8. Caritas Poznańska Zakład Charytatywno - Opiekuńczy może realizować w pełni swe cele statutowe jedynie przy wsparciu ludzi dobrej woli. W tym ostatnim mięsiącu rozliczeniowym zwracamy się z uprzejmą prośbą o przekazywanie środków pochodzących z wpłat 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Poznańska Zakład Charytatywno - Opiekuńczy. Caritas zachęca też do zakupu chleba, oznaczonego własnym logo i hasłem „Kromka chleba”. Za zrozumienie i pomoc dziękujemy i składamy serdeczne Bóg zapłać.
 9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Jest Przewodnik Katolicki, Niedziela, W Naszej Rodzinie, Różaniec, Nasza Arka, Miłujcie się, Głos dla Życia, L'Osservatore Romano, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci.
 10. Zmarł nasz parafianin śp. Ryszard Banaszak z bloku 1. Polećmy też Miłosiernemu Bogu wszystkich tragicznie Zmarłych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.