Strona główna

Ogłoszenia duszpasterskie

W dziale Ogłoszenia duszpasterskie znajdują się ogłoszenia parafialne z kilku ostatnich niedziel.Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (5.06.2011 r.)
Aktualności - Ogłoszenia duszpasterskie
 1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i IV Święto Dziękczynienia. Przed kościołem jest zbiórka do puszek na Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
  • Od dziś rozpoczynamy trwanie na modlitwie, które ma przygotować nas na Zesłanie Ducha Świętego. Czynić to będziemy zwłaszcza na nabożeństwie ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i wieczornej Mszy świętej.
 2. We wtorek po wieczornej Mszy świętej spotkanie Odrodzenia.
 3. W środę podczas Nowenny i wieczornej Mszy świętej Klub Teatromana z Gimnazjum nr 9 serdecznie zaprasza w imieniu swoim i Dyrekcji na premierę etiudy teatralnej „Przed sklepem jubilera” w całości opartej o teksty Jana Pawła II. W ten sposób pragną uczcić pamięć Papieża Polaka. Zapraszamy.
Więcej ogłoszeń…
 
VI Niedziela Wielkanocna (29.05.2011 r.)
Aktualności - Ogłoszenia duszpasterskie
 1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna i niedziela budowlana. Wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na rzecz prac wykończeniowych w kościele i wokół kościoła oraz za kolejne koperty z daniną diecezjalną serdecznie dziękujemy, Bóg zapłać. Odwzajemniamy się modlitwą.
 2. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe o godzinie 18:00 (poza poniedziałkiem - patrz niżej), a od środy 1 czerwca na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę modlimy się o dobre urodzaje.
Więcej ogłoszeń…
 
V Niedziela Wielkanocna (22.05.2011 r.)
Aktualności - Ogłoszenia duszpasterskie
 1. Dziś V Niedziela Wielkanocna. Gościmy kleryka z naszego Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, który po Mszach świętych przed kościołem zbierze ofiary na utrzymanie tej duchownej uczelni.
 2. Codziennie o godzinie 18:00 nabożeństwo majowe ku czci Matki Bożej. Zapraszamy.
 3. We wtorek, 24 maja, wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. To też dzień powszechnej modlitwy za Kościół W Chinach.
 4. W czwartek, 26 maja, wspomnienie świętego Filipa Neri i Dzień Matki. Módlmy się za nasze Mamy – żyjące o Boże błogosławieństwo, za zmarłe - o Boże miłosierdzie i chwałę nieba. Najlepiej będąc w tym dniu na nabożeństwie majowym i Mszy świętej z Komunią świętą. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • Tego dnia w Katedrze o godzinie 16:00 Ksiądz Arcybiskup Metropolita udzieli 12 diakonom święceń kapłańskich. Módlmy się za tych księży diakonów.
 5. Uwaga pielgrzymi udający się do Lichenia! Wyjazd we wtorek, 24 maja, o godzinie 6:30 sprzed Przychodni Zdrowia. Zabieramy prowiant na cały dzień.
 6. Za tydzień niedziela budowlana. Wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom za składane ofiary na wydatki związane z naszą budową i za kolejne koperty z ?daniną diecezjalną" serdecznie dziękujemy, Bóg zapłać. Odwzajemniamy się modlitwą.
 7. Pierwszego października br. rozpoczną się MISJE PARAFIALNE. To ważne wydarzenie w życiu religijnym naszej parafii. Dlatego już dzisiaj rozpoczynamy systematyczną modlitwę w intencji naszych misji.
 8. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Jest Przewodnik Katolicki, Niedziela, Głos dla Życia, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci.
 9. Komunikaty Kurii informują:
  • o Mszy świętej Jubileuszowej Kapłanów z okazji 50. rocznicy święceń kapłańskich w Katedrze, w piątek 27 maja o godzinie 11:00 pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.
  • o Ogólnopolskim Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka w niedzielę, 29 maja br., na terenie całego Ostrowa Tumskiego. Program licznych imprez jest wywieszony w gablocie ogłoszeń.
 10. Inny komunikat zaprasza na XV Spotkanie Młodych LEDNICA 2000.
 
IV Niedziela Wielkanocna (15.05.2011 r.)
Aktualności - Ogłoszenia duszpasterskie
 1. Dziś IV Niedziela Wielkanocna, obchodzona jako Światowa Niedziela Powołań rozpoczyna też Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia konsekrowanego, pod hasłem: „Troska o powołania w Kościele lokalnym”.
 2. Codziennie o godzinie 18:00 nabożeństwo majowe ku czci NMP. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego uczestnictwa w tym nabożeństwie.
 3. Jutro, w poniedziałek 16 maja obchodzić będziemy święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski.
Więcej ogłoszeń…
 
III Niedziela Wielkanocna (08.05.2011 r.)
Aktualności - Ogłoszenia duszpasterskie
 1. Dziś 3.Niedziela Wielkanocna. Przeżywamy ją jako Niedzielę Biblijną. Przedsięwzięcie to ma zasięg ogólnopolski. Celem tej III Niedzieli Biblijnej i Tygodnia Biblijnego jest zachęcenie do lektury Pisma Świętego.
  • W naszej parafii dziś po wieczornej Mszy św. zaczyna się minimaraton Biblijny i trwać będzie przez cały tydzień. Zakończenie w sobotę. Czytana będzie Ewangelia św. Mateusza. Jeżeli ktoś nie będzie mógł uczestniczyć w naszym miniMaratonie może sam w domu czytać poszczególne rozdziały - karteczki z rozpisaną Ewangelią są do zabrania z koszyczka w kruchcie kościoła.
   Po przeczytaniu Ewangelii - karteczki prosimy podpisać i składać do koszyczka również w kruchcie. Karteczki te będą jako dar złożone na ołtarzu w czasie Mszy św. w intencji o Światło Ducha Świętego dla wszystkich czytających Pismo św.
   Pod chórem jest gazetka Kręgu Biblijnego o Piśmie św. A na stoliku są do zabrania wybrane cytaty Pisma Swiętego zwinięte w rulonik, przewiązane ozdobna wstążeczką - jako list od Pana Boga...
Więcej ogłoszeń…
 
<< pierwsza < poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 następna > ostatnia >>

Strona 95 z 108