Strona główna » Archiwum

Pielgrzymka do Ziemi Świętej (18-25.03.2017 r.)
Aktualności - Pielgrzymki

Pielgrzymka
do Ziemi Świętej
z biblistą ks. dr. Rafałem Orłowskim CMF
wylot z Krakowa
Termin: 18 ? 25.03.2017

Morze Martwe ? Jerycho ? Jordan ? Góra Tabor ? Góra Błogosławieństw ? rejs po Jeziorze Genezaret - Tabgha ? Magdala ? Kafarnaum ? Nazaret ? Kana Galilejska ? Betlejem ? Ain Karem- Yad Vashem - Parlament - Pola Pasterzy ? Jerozolima - Góra Oliwna ? Bazylika Zmartwychwstania ? Droga Krzyżowa ? Golgota - Ściana Płaczu

Program ramowy:

 1. Dzień 1.
  Wyjazd autokarem z Poznania. Zbiórka na lotnisku w Krakowie o godz. 6:00 (przy informacji). Odprawy, wylot do Ovdy. Po wylądowaniu przejazd do hotelu w Arad. Zakwaterowanie, Msza św., kolacja i nocleg.
 2. Dzień 2.
  Śniadanie, przejazd nad Morze Martwe ? kąpiel w Ein Boqeq, Miejsce chrztu Pana Jezusa ? Jordan (Msza św.), Jerycho (najstarsze i najniżej położone miasto świata). Przejazd do hotelu w Nazarecie. Zakwaterowanie ? kolacja ? nocleg.
 3. Dzień 3.
  Śniadanie, wyjazd z hotelu na Górę Tabor. Następnie przejazd w kierunku Jeziora Galilejskiego. Góra Błogosławieństw, dalej rejs po Jeziorze Genezaret i obiad z rybą św. Piotra. Zwiedzanie Tabghy, gdzie nad samym brzegiem znajduje się Kościół Prymatu Piotra - dalej Magdala (Msza św.) i Kafarnaum. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.
 4. Dzień 4.
  Po śniadaniu wizyta w Bazylice Zwiastowania w Nazarecie (Msza św.) ? czas na modlitwę ? przejazd do Kany Galilejskiej (odnowienie przyrzeczeń małżeńskich). Potem dalej do Hajfy ? Karmel. Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
 5. Dzień 5.
  Śniadanie. Betlejem - Bazylika Narodzenia, kościół św. Katarzyny, Grota Mleczna, Msza św., pobyt na Polu Pasterzy. Po południu Ain Karem - Ojczyzna Jana Chrzciciela, kolejno Muzeum Pamięci Yad Vashem oraz Menora z Parlamentem Izraelskim. Kolacja i nocleg w Betlejem.
 6. Dzień 6.
  Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy, wjazd na Górę Oliwną na Miejsce Wniebowstąpienia, potem nawiedzenie kościołów Pater Noster oraz Dominus Flevit (z drogi wspaniałe widoki na Starą Jerozolimę). U stóp wzgórza nawiedzenie Grobu Matki Bożej. Następnie Grota Zdrady, Ogród Oliwny (czas na modlitwę). Po południu zobaczymy Kościół św. Anny, przejdziemy Drogą Krzyżową. Msza św. w Bazylice Zmartwychwstania. Powrót do Betlejem, kolacja i nocleg.
 7. Dzień 7.
  Po śniadaniu ponowny wyjazd z Betlejem do Jerozolimy, Plac Świątynny, Ściana Płaczu, Syjon, Wieczernik (Msza św.), Bazylika Zaśnięcia Matki Bożej, czas wolny oraz pożegnanie z Bazyliką Zmartwychwstania. Powrót do Betlejem, kolacja i nocleg.
 8. Dzień 8.
  Wczesne śniadanie, potem wyjazd z hotelu w Betlejem do Ovdy na lotnisko, wylot do Polski, lądowanie w Krakowie o 16:10, zakończenie pielgrzymki.

Cena pielgrzymki wynosi 3 290 zł i zawiera

 • przelot z Polski do Ovdy i z powrotem, wraz z bagażem podręcznym: z Krakowa dwie sztuki bagażu podręcznego: pierwsza sztuka 55x40x20 cm, max 10 kg + druga sztuka 35x20x20 cm,
 • przejazdy na miejscu komfortowym klimatyzowanym autokarem,
 • 7 noclegów w hotelach *** w pokojach 2/3-osobowych z łazienkami
 • 7 śniadań oraz 7 kolacji,
 • zwiedzanie zgodnie z programem - kolejność może ulec zmianie,
 • rejs po jeziorze Genezaret oraz obiad z rybą św. Piotra,
 • opiekę duchową biblisty oraz Msze św.,
 • ubezpieczenie Standard w firmie Signal Iduna (KL 30 000 Euro, NNW 15 000 zł),
Cena nie zawiera:
 • ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (650 zł),
 • ewentualnej dopłaty do bagażu rejestrowego (Krakowa: 15 kg - 300 zł, możliwość dodania bagażu tylko w momencie rezerwacji pielgrzymki),
 • dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej (140 zł), które musi być wykupione w dniu podpisania umowy z BP Misja Travel,
 • na realizację programu na miejscu, opłaty graniczne i wjazdowe do miast, parkingi, wstępy do zwiedzanych obiektów, napiwki dla kierowców i obsługi hotelowej - zbierane na ręce ks. przewodnika 140 USD. Aby wjechać do Izraela, niezbędny jest paszport, ważny min. 6 miesięcy. W paszporcie nie można posiadać śladów pobytu w Libanie oraz w Syrii.

Spotkanie informacyjne w kościele pw. Świętych Aniołów Stróżów na os. Kosmonautów w salkach koła biura parafialnego odbędzie się 18.12.2016 o godz. 17.00. ZAPISY W ZAKRYSTII LUB POD NR TEL. 796 000 190