Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego (8.04.2018 r.)

II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego (8.04.2018 r.)
sobota, 7 kwietnia 2018 r., 18:30
Druga Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego
 1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego i początek TYGODNIA MIŁOSIERDZIA oraz niedziela budowlana. Zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.
  • Na Mszę św. o godz. 11:00 prosimy przynieść skarbonki jałmużny postnej. O godz. 15:00 w naszym kościele koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • Suma odpustowa w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na os. Jana III Sobieskiego w Poznaniu o godz. 15:00.
  • Odpis % podatku na Fundację „Nasza Przyszłość” można realizować dzisiaj i w kolejne niedziele po Mszy Św. o godz. 7:30 i 9:30.
 2. W poniedziałek 9 kwietnia
  Liturgiczny obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego obchodzony jako Dzień Świętości Życia. Na Mszy Św. o godz. 18:30 będzie możliwość włączenia się do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Stosowne deklaracje można odebrać w zakrystii. Taca na Fundusz Obrony Życia.
  • Nabożeństwo do Św. Michała Archanioła o godz. 18:00,
  • Pierwsza katecheza dla rodziców i chrzestnych 9 kwietnia godz. 19:00 w salce przy zakrystii,
  • Zebranie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych o godz. 19:00 w kościele.
 3. W środę:
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00,
  • Obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klasy VII o godz. 19:00 w salce przy zakrystii.
 4. W czwartek 12 kwietnia:
  • Pielgrzymka naszego dekanatu do Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania z okazji 50 rocznicy koronacji. Msza Św. o godz. 18:00 u o.o. Franciszkanów na Górze Przemysła. Udajemy się indywidualnie. Zabieramy sztandar parafii. Stańmy licznie przed Matką Bożą!
  • O godz. 18:00 koronka do Miłosierdzia Bożego przed wystawionym Najświętszym Sakramentem,
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do godz. 20:00.
 5. W sobotę 14 kwietnia w pawilonie VII A - na terenie MTP odbędzie się Archidiecezjalny Kongres Parafialnych Rad Duszpasterskich. Każdą parafię reprezentuje 4 przedstawicieli PRD. Rejestracja uczestników od godz. 9:00.
 6. W przyszłą niedzielę przypada NIEDZIELA B I B L I J N A, Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego i początek Tygodnia Biblijnego. Na Mszę Św. o godz. 9:30 prosimy przynieść Pismo Święte. Wychodząc z kościoła, prosimy sięgnąć do koszyczka i zabrać karteczkę z wydrukowanymi miejscami czytań mszalnych na przyszłą niedzielę. Prosimy te miejsca w Piśmie Świętym zaznaczyć. Przed kościołem zbiórka do puszek na Radio Maryja i Telewizję Trwam.
 7. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę na trasie: Głogów - Jakubów - Legnica - Wrocław w terminie: 10 - 12.09. 2018r., koszt 480 zł od osoby. Zapisy i wpłata 100 zł. w zakrystii. Program dostępny w zakrystii i gablocie ogłoszeń oraz tutaj.
 8. Dziękujemy za kolejne koperty z daniną diecezjalną. Osoby - Rodziny, do których nikt nie dotarł z kopertą, a pragną złożyć daninę, proszone są o zabranie koperty ze stolika w kruchcie kościoła, albo ze stolika przy wejściu do zakrystii.
 9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Przewodnik Katolicki, Niedziela,, Miłujcie się - nowy numer, Nasza Arka, Mały Przewodnik Katolicki, Głos Caritas - do zabrania ze stolika (gratis).
 10. Zmarła nasza parafianka: śp. Elżbieta Czerwińska z bl. 19.