Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » IV Niedziela Wielkanocna (22.04.2018 r.)

IV Niedziela Wielkanocna (22.04.2018 r.)
sobota, 21 kwietnia 2018 r., 18:30
 1. Dziś IV Niedziela Wielkanocna - Niedziela Dobrego Pasterza - Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Początek Tygodnia Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.
  Odpis 1% podatku na Fundację „Nasza Przyszłość” można realizować dzisiaj i w kolejne niedziele po Mszy Św. o godz. 7:30, 9:30 i 11:00.
 2. W poniedziałek
  • 23 kwietnia uroczystość Św. Wojciecha głównego patrona Polski,
  • nabożeństwo do Św. Michała Archanioła o godz. 18:00,
  • spotkanie dla rodziców dzieci kl. IV dotyczące przygotowania 1. rocznicy Komunii Świętej o godz. 19:00 w kościele.
 3. W środę
  • Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00,
  • 25 kwietnia święto Św. Marka Ewangelisty.
 4. W czwartek
  • o godz. 18:00 koronka do Miłosierdzia Bożego przed wystawionym Najświętszym Sakramentem,
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do godz. 20:00,
  • Biuro parafialne nieczynne.
 5. W sobotę
  • Godzinki do NMP o godz. 6:40.
  • W przyszłą niedzielę gościć będziemy kleryków naszego Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
  • Dla naszej parafii to też niedziela budowlana. Za wszystkie ofiary na rzecz parafii (teraz na zapłacenie za wykonane prace przy tynkowaniu kościoła) serdecznie dziękujemy. Odwzajemniamy się modlitwą.
 6. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę na trasie: Głogów - Jakubów - Legnica - Wrocław w terminie: 10 - 12.09. 2018r., koszt 480 zł od osoby. Zapisy i wpłata 100 zł. w zakrystii. Program dostępny w zakrystii i gablocie ogłoszeń oraz tutaj.
 7. Dziękujemy za kolejne koperty z daniną diecezjalną. Osoby - Rodziny, do których nikt nie dotarł z kopertą, a pragną złożyć daninę, proszone są o zabranie koperty ze stolika w kruchcie kościoła, albo ze stolika przy wejściu do zakrystii.
 8. Nasi ministranci zdobywają liczne trofea w turniejach piłkarskich. Wybierają się na XIII Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej halowej o puchar KNC, 1-ego i 2 maja br. w Rzeszowie. Udział w tych zawodach jest kosztowny dlatego ministranci - piłkarze dzisiaj przed kościołem zbierają ofiary do puszki na ten wyjazd. Wszystkim ofiarodawcom już z góry dziękujemy.
 9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Przewodnik Katolicki (z dodatkiem 5 minut z Bogiem) cena 6 zł, Niedziela,, Miłujcie się - nowy numer, Mały Przewodnik Katolicki, Głos Caritas - do zabrania ze stolika (gratis).
 10. Nasza Szkoła Podstawowa nr 65 zaprasza wszystkich uczniów klas szóstych do oddziału dwujęzycznego, który oferuje naukę j. angielskiego w wymiarze 6 godz. tyg., naukę j. niemieckiego w wymiarze 4 godz. tyg., zajęcia z geografii, fizyki, muzyki w j. polskim i angielskim, udział w spotkaniach z przedstawicielami krajów anglojęzycznych, udział w wycieczkach zagranicznych. Więcej szczegółów na afiszu. Zachęcamy do zainteresowania się tą propozycją.
 11. Zmarli nasi parafianie:
  • śp. Józef Baum z bl. 25,
  • śp. Kazimierz Domański z ul. Kłosowej,
  • śp. Jacek Kaczmarek z bl. 4.