Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » V Niedziela Wielkanocna (29.04.2018 r.)

V Niedziela Wielkanocna (29.04.2018 r.)
sobota, 28 kwietnia 2018 r., 18:30
 1. Dziś V Niedziela Wielkanocna, Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego oraz Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.
  • W dniu dzisiejszym gościmy kleryków z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, którzy po każdej Mszy Św. zbierają ofiary na pomoc Seminarium Duchownemu.
  • Dla naszej parafii to też niedziela budowlana. Za wszystkie ofiary na rzecz parafii (teraz na zapłacenie za wykonane prace przy tynkowaniu kościoła) oraz za kolejne koperty daniny diecezjalnej serdecznie dziękujemy i odwzajemniamy się modlitwą.
 2. W poniedziałek Nabożeństwo do Św. Michała Archanioła o godz. 18:00.
 3. We wtorek 1-go maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy.
 4. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz.18:00. Po Mszy Św. spotkanie Żywego Różańca.
 5. W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca i uroczystość NMP KRÓLOWEJ POLSKI, Głównej Patronki Polski - wszystkie Msze Św. wg. porządku niedzielnego. Wywieśmy flagi narodowe.
 6. W piątek wspomnienie Św. Floriana i pierwszy piątek miesiąca, odwiedziny chorych z Komunią Św. od godz. 8:00. Okazja do spowiedzi od godz. 17:00. Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych na ten dzień.
 7. W sobotę o godz. 6:40 Godzinki. Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca w łączności z ranną Mszą św. o godz. 7:00.
 8. Za tydzień w naszej Parafii na Mszy Św. o godz. 12:00 grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Wszystkie ławki w nawie głównej będą zarezerwowane dla rodziców, bliskich oraz gości dzieci. Drogich Parafian prosimy o wybranie innej godz. Mszy Św. Za wyrozumiałość dziękujemy. Spowiedź dla rodzin dzieci codziennie od godz. 18:00 do godz. 18:30.
 9. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę na trasie: Głogów - Jakubów - Legnica - Wrocław w terminie: 10 - 12.09. 2018r., koszt 480 zł od osoby. Zapisy i wpłata 100 zł. w zakrystii. Program dostępny w zakrystii i gablocie ogłoszeń oraz tutaj.
 10. Udajemy się na VI Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca do Częstochowy w dniu 02 czerwca br. Cena 80zł. Zapisy w zakrystii. Wyjazd w piątek o godz. 23:30.
 11. Dzieci ze szkół podstawowych, młodzież gimnazjalną oraz licealną serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Oazowych Rekolekcjach Letnich, które odbędą się w pięknie położonych ośrodkach. Zapraszamy do wykorzystania czasu wakacji na wypoczynek i pogłębienie wiary. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie i u Ks. Proboszcza w zakrystii.
 12. Zwracamy uwagę na afisze zapraszające i podające szczegóły:
  1. na konferencję poświęconą Encyklice Humanae vitae,
  2. na Muzyczne Dni Młodych do Obornik Wlkp,
  3. na Festyn: Jubileusz 50-lecia Winograd dnia 12 maja br. na Os Zwycięstwa.
  4. Msza Św. dziękczynna z okazji Jubileuszu zostanie odprawiona 12 maja o godz. 18:00 w kościele Św. Jana Bosko na Winogradach.
 13. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Przewodnik Katolicki, Niedziela,, Miłujcie się, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci, Głos Caritas - do zabrania ze stolika (gratis).
 14. Wychodząc z kościoła do domu zabierzmy z koszyczka CHLEB ŻYCIA, czyli jedno zdanie z Pisma Świętego i uczyńmy to zdanie pokarmem duchowym na cały dzień i może tydzień….