Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » VI Niedziela Wielkanocna (6.05.2018 r.)

VI Niedziela Wielkanocna (6.05.2018 r.)
sobota, 5 maja 2018 r., 18:30
 1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna. W naszej parafii na Mszy Św. o godz. 12:00 grupa dzieci przystąpi do PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ. Wszystkie ławki w nawie głównej są zarezerwowane dla rodziców, bliskich oraz gości dzieci. Przez cały tydzień dzieci będą przeżywać tzw. „BIAŁY TYDZIEŃ” uczestnicząc codziennie we Mszy Św.
 2. Przez cały miesiąc codziennie odbywają się NABOŻEŃSTWA MAJOWE o godz. 18:00. Zapraszamy
  • W poniedziałek, wtorek i środę modlimy się o dobre urodzaje,
  • W poniedziałek PIERWSZA KATECHEZA PRZED CHRZTEM dla rodziców i chrzestnych o godz. 19:00, w salce przy zakrystii.
  • We wtorek uroczystość Św. Stanisława bpa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji,
  • Spotkanie CZCICIELI MIŁOSIERDZIA BOŻEGOo godz. 15:00 w kościele,
  • Po wieczornej Mszy Św. spotkanie ODRODZENIA.
 3. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 18:00 połączona z nabożeństwem majowym.
 4. W czwartek: Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00. Na początek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • Godz. 6:40 Godzinki,
  • o godz. 16:00 dzieci z klasy IV obchodzić będą Pierwszą Rocznicę Komunii Św. Obowiązkowe spotkanie przygotowujące dzieci do Rocznicy w czwartek 10 maja o godz. 16:00 w kościele. Okazja do spowiedzi dla tych dzieci po spotkaniu w czwartek i dodatkowo w piątek od godz. 17:00,
  • W Katedrze o godz. 18:00 Msza Św. za śp. Ks. Arcybiskupa Jerzego Strobę (19 rocznica śmierci)!
  • Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i niedziela budowlana. Suma odpustowa na Os. Wichrowe Wzgórze w sobotę o godz. 18:30,
  • Nabożeństwo Czuwania Fatimskiego, (każdego 13-go miesiąca, od maja do października) o godz. 19:30 - Zapraszamy.
 5. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę na trasie: Głogów - Jakubów - Legnica - Wrocław w terminie: 10 - 12.09. 2018r., koszt 480 zł od osoby. Zapisy i wpłata 100 zł. w zakrystii. Program dostępny w zakrystii i gablocie ogłoszeń oraz tutaj.
 6. Na dzień 20 czerwca br. planujemy pielgrzymkę do Obry, Przemętu i Wielenia Nadobrzańskiego. Cena 85zł. Zapisy w zakrystii.
 7. Udajemy się na VI Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca do Częstochowy w dniu 02 czerwca br. Cena 80zł. Zapisy w zakrystii. Wyjazd w piątek o godz. 23:30.
 8. Dzieci ze szkół podstawowych, młodzież gimnazjalną oraz licealną serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Oazowych Rekolekcjach Letnich, które odbędą się w pięknie położonych ośrodkach. Zapraszamy do wykorzystania czasu wakacji na wypoczynek i pogłębienie wiary. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie i u Ks. Proboszcza w zakrystii.
  • Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za gruntowne posprzątanie kościoła, oraz za umycie okien w kościele Pani Aleksandrze Sierszuła i jej dwom koleżankom,
  • Ministranci składają wszystkim ofiarodawcom Serdeczne Bóg Zapłać za wsparcie (zebrano kwotę 2413,13 zł.) ich wyjazdu do Rzeszowa na turniej piłkarski Mistrzostw Polski LSO. Dziękują również za modlitwę.
 9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Przewodnik Katolicki (był to nr podwójny na 29 kwietnia i 6 maja), Niedziela,, Miłujcie się, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci.
 10. Wychodząc z kościoła do domu zabierzmy z koszyczka CHLEB ŻYCIA, czyli jedno zdanie z Pisma Świętego i uczyńmy to zdanie pokarmem duchowym na cały dzień i może tydzień….
 11. Istnieje możliwość wyjazdu na II Europejski Festiwal Szumana, który odbędzie się 13 maja br. w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Wstęp jest bezpłatny. Organizowany jest również bezpłatny transport z Poznania do Warszawy i z powrotem. Program i szczegóły u ks. Proboszcza.