Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » Wniebowstąpienie Pańskie (13.05.2018 r.)

Wniebowstąpienie Pańskie (13.05.2018 r.)
sobota, 12 maja 2018 r., 18:30
 1. Dziś VII Niedziela Wielkanocna i Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a także niedziela budowlana w naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary, z serca dziękujemy oraz odwzajemniamy się modlitwą. Dziękujemy za koperty z Daniną diecezjalną:
  • Dzisiaj i przez cały tydzień trwa modlitewne przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, modlimy się na każdej wieczornej Mszy św.,
  • Nabożeństwo Czuwania Fatimskiego, (każdego 13-go miesiąca, od maja do października) o godz. 19:30 (pierwsze przypada właśnie dzisiaj),
  • Przez cały miesiąc codziennie odbywają się NABOŻEŃSTWA MAJOWE o godz. 18:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 2. We wtorek: godz. 18:30 - Msza św. za Ojczyznę.
 3. W środę: święto Św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski:
  • Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym o godz. 18:00,
  • Grupa Biblijna zaprasza na katechezę Ks. Daniela „Piąta Ewangelia” o godz. 19:15.
 4. W czwartek: Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00. Na początek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 5. W piątek: Msza św. zamówiona przez Apostolstwo Dobrej Śmierci o godz. 18:30.
 6. W sobotę: godz. 6:40 - Godzinki:
  • WIGILIA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. W parafiach naszej Archidiecezji będziemy świętować Jubileusz 1050 lat Archidiecezji Poznańskiej. Dodatkowa MSZA Św. z wielbieniem o godz. 20:00.
 7. Za tydzień uroczystość ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, kończy się okres wielkanocny:
  • W niedzielę - 20 maja br. po Mszy Św. o godz. 12:15 nasz CHÓR PARAFIALNY i CHÓR CANTICUM NOVUM (z Osiedla Bolesława Chrobrego) dadzą koncert PIEŚNI MARYJNYCH - Zapraszamy,
  • NIEUSTAJĄCY RÓŻANIEC pamięta o modlitwie różańcowej w przyjętej godz. dnia lub nocy. Msza Św. zamówiona przez Nieustający Różaniec o godz. 9:30,
  • W naszym mieście kolejny Pokutny Marsz Różańcowy, początek Msza Św. w kościele Bożego Ciała o godz. 12:30,
  • Początek gregorianki za śp. Ks. Adama Skocińskiego o godz. 11:00 (zamówiona przez ministrantów parafii i ich rodziców).
 8. Zbliża się uroczystość BOŻEGO CIAŁA. Trasa tegorocznej procesji - wyruszy z kościoła w kierunku ulicy Włodarskiej, dalej ul. Pasterska, ul. Czarna Rola, ul. Skotarska i powrót do kościoła. Prosimy aby ołtarze na tej trasie ustawili: I - mieszkańcy ulic Włodarska i Pasterska, II - mieszkańcy ulicy Czarna Rola, III - rodzice ministrantów i Kościół Domowy, IV - Żywy Różaniec i Miłosierdzie Boże. Mieszkańców bloków na trasie procesji prosimy o pomoc.
 9. Dzieci ze szkół podstawowych, młodzież gimnazjalną oraz licealną serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Oazowych Rekolekcjach Letnich, które odbędą się w pięknie położonych ośrodkach. Zapraszamy do wykorzystania czasu wakacji na wypoczynek i pogłębienie wiary. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie i u Ks. Proboszcza w zakrystii.
 10. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę na trasie: Głogów - Jakubów - Legnica - Wrocław w terminie: 10 - 12.09.2018r., koszt 480 zł od osoby. Zapisy i wpłata 100 złotych w zakrystii. Program dostępny w zakrystii i gablocie ogłoszeń oraz tutaj.
 11. Na dzień 20 czerwca br. planujemy pielgrzymkę do Obry, Przemętu i Wielenia Nadobrzańskiego. Cena 85zł. Zapisy w zakrystii.
 12. Udajemy się na VI Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca do Częstochowy w dniu 02 czerwca br. Cena 80zł. Zapisy w zakrystii.Wyjazd w piątek o godz. 23:30.
 13. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Miłujcie się, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci.
 14. Zwracamy uwagę na afisze informujące o rekolekcjach - Daj się rozpalić Duchowi Świętemu, Góra modlitwy dla młodych, Misja TALITHA KUM - największa ewangelizacja uliczna w historii Poznania 21-27 maja br.
 15. Wychodząc z kościoła do domu zabierzmy z koszyczka CHLEB ŻYCIA, czyli jedno zdanie z Pisma Świętego i uczyńmy to zdanie pokarmem duchowym na cały dzień i może tydzień…
 16. Zmarł nasz parafianin śp. Kazimierz Kończak z bloku 14.