Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » Niedziela Zesłania Ducha Świętego (20.05.2018 r.)

Niedziela Zesłania Ducha Świętego (20.05.2018 r.)
sobota, 19 maja 2018 r., 18:30
 1. Dziś uroczystość ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, kończy się okres wielkanocny:
  • Nieustający Różaniec pamięta o modlitwie różańcowej w przyjętej godzinie dnia albo nocy,
  • W naszym mieście kolejny Pokutny Marsz Różańcowy, początek - Msza św. w kościele Bożego Ciała o godz. 12:30,
  • Początek gregorianki za śp. Ks. Adama Skocińskiego o godz. 11:00 (intencja zamówiona przez ministrantów parafii i ich rodziców)
  • Przez cały miesiąc codziennie odbywają się NABOŻEŃSTWA MAJOWE o godz. 18:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 2. W poniedziałek: Święto NMP Matki Kościoła. Dodatkowa Msza św. o godz. 10:00.
  • Zebranie Akcji Katolickiej po Mszy Św. wieczornej.
 3. We wtorek: Kandydaci do bierzmowania z klasy VII przyjdą obowiązkowo na nabożeństwo majowe, (wtorek 22 maja br. o godz. 18:00), a po nim przejdą na spotkanie do salki przy zakrystii.
 4. W środę: Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym o godz. 18:00,
  • Spotkanie Kręgu Biblijnego po wieczornej Mszy Św.
 5. W czwartek: Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dzień Powszechnej Modlitwy za Kościół w Chinach.
  • O godz. 18:30 Msza św. w intencji: w kolejne rocznice święceń kapłańskich Ks. Proboszcza Witolda, Ks. Wikariusza Daniela, Ks. Seniora Erwina, Ks. Seniora Kazimierza.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00. Na początek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. W piątek: 25 maja br. początek nowenny do Opatrzności Bożej w łączności z nabożeństwem majowym.
 7. W sobotę: Wspom. Św. Filipa Nereusza i Dzień Matki - pamiętajmy w modlitwie o naszej Mamie.
  • Godzinki - o godz. 6:40,
  • W Katedrze święcenia prezbiteratu - o godz. 10:00.
 8. Za tydzień NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY i niedziela budowlana.
  • Kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej!!!
 9. Zbliża się uroczystość BOŻEGO CIAŁA. Pomyślmy już o dekoracji naszych okien i domów (można wykorzystać te z ostatnich lat). Trasa tegorocznej procesji - wyruszy z kościoła w kierunku ulicy Włodarskiej, dalej ul. Pasterska, ul. Czarna Rola, ul. Skotarska i powrót do kościoła. Prosimy aby ołtarze na tej trasie ustawili: I - mieszkańcy ulic Włodarska i Pasterska, II - mieszkańcy ulicy Czarna Rola, III - rodzice ministrantów i Kościół Domowy, IV - Żywy Różaniec i Miłosierdzie Boże. Mieszkańców bloków na trasie procesji prosimy o pomoc.
 10. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę na trasie: Głogów - Jakubów - Legnica - Wrocław w terminie: 10 - 12.09.2018r., koszt 480 zł od osoby. Zapisy i wpłata 100 złotych w zakrystii. Program dostępny w zakrystii i gablocie ogłoszeń oraz tutaj.
 11. Na dzień 20 czerwca br. planujemy pielgrzymkę do Obry, Przemętu i Wielenia Nadobrzańskiego. Cena 85zł. Zapisy w zakrystii.
 12. Udajemy się na VI Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca do Częstochowy w dniu 02 czerwca br. Cena 80zł. Zapisy w zakrystii.Wyjazd w piątek o godz. 23:30.
 13. W dniach 21-27 maja br. naszym mieście odbędzie się największa ewangelizacja uliczna w historii Poznania - Misja TALITHA KUM (szczegóły w gablocie i na stronie internetowej). Zwracamy uwagę na plakaty i afisze informujące; o 37. Pielgrzymce na Jasną Górę w intencji trzeźwości Narodu w dniach 16 - 17 czerwca br., o Oblężeniu Jasnej Góry 23 czerwca br. przez mężczyzn i o Święcie Dziękczynienia 3 czerwca br. w Warszawie.
 14. Ojcowie karmelici zapraszają na III Pieszą Pielgrzymkę Kobiet „Od Maryi do Józefa” – 10 czerwca br. Początek w Tulcach o godz. 7:00. Więcej informacji u organizatorów.
 15. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Miłujcie się, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci.
 16. Zmarli nasz parafianie:
  • śp. Mieczysław Ratajszczak z bl. 12,
  • śp. Ludomira Harmata z bl. 1,
  • śp. Piotr Domina z bl. 10.