Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » Niedziela Najświętszej Trójcy (27.05.2018 r.)

Niedziela Najświętszej Trójcy (27.05.2018 r.)
sobota, 26 maja 2018 r., 18:30
 1. Dziś NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY i niedziela budowlana. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii, teraz na opłacenie robót przy tynkowaniu kościoła. Dzisiaj kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Trwa Nowenna do Opatrzności Bożej w łączności z nabożeństwem majowym o godz. 18:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy…
 2. We wtorek 29 maja br. wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, Patronki naszej Archidiecezji.
 3. W czwartek: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (BOŻE CIAŁO). Msze św. o godz. 7:30, 9:30, 11:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12:15 oraz nabożeństwa majowego i Mszy św. wieczornej!!! O godz. 16:00 zostanie odprawiona Msza Św., a po niej wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ustawionych na trasie: ul. Włodarska, ul. Pasterska, ul. Czarna Rola, ul. Skotarska i powrót do kościoła. Prosimy aby ołtarze na tej trasie ustawili: I - mieszkańcy ulic Włodarska i Pasterska, II - mieszkańcy ulicy Czarna Rola, III - rodzice ministrantów i Kościół Domowy, IV - Żywy Różaniec i Miłosierdzie Boże. Mieszkańców bloków na trasie procesji prosimy o pomoc. W procesji uczestniczą wszystkie sztandary!!! Zewnętrznym świadectwem naszej wiary i świętowania niech będą udekorowane okna i domy całej naszej parafii. Wywieśmy flagi narodowe i kościelne. Dekoracje niech pozostaną aż do piątku 8 czerwca włącznie. Zaangażujmy się wszyscy dla Chrystusa obecnego w Eucharystii. Uczcijmy Go obecnością na Mszy Św. i procesji. Przez całą oktawę Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. Próba sypania kwiatków w środę o godz. 16:30 przed kościołem - Zapraszamy dziewczynki po Pierwszej Komunii Św. i młodsze. Do zakrystii prosimy przynosić płatki kwiatów. Przygotowanie ołtarzy (odkurzenie - jutro w poniedziałek - godz. 9:00). Prosimy Panie i Panów do pomocy. Procesja centralna Miasta Poznania wyruszy z kościoła Bożego Ciała w czwartek, (31 maja br.) po Mszy św. o godz. 10:00.
 4. PIERWSZY PIĄTEK- początek nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • Okazja do spowiedzi od godz. 17:00.
  • Odwiedziny chorych z Komunią Św. od godz. 8:00
  • Dzieci z klasy III po Pierwszej Komunii Świętej zachęcamy do zbierania Pierwszych Piątków Miesiąca.
  PIERWSZA SOBOTA:
  • O godz. 6:40 - Godzinki.
  • Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca połączone z ranną Mszą Św. o godz. 7:00.
  • Biuro parafialne czynne od godz. 8:30.
 5. Za tydzień w niedzielę - ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA. Zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 6. Najbliższe zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej odbędzie się we wtorek 5 czerwca br. po wieczornej Mszy św. i procesji.
 7. Wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca do Częstochowy w piątek (1 czerwca) o godz. 23:30 z przystanku autobusowego na ul. Murawa (przy Carrefour)!!! Są jeszcze wolne miejsca, zapisy w zakrystii.
 8. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę na trasie: Głogów - Jakubów - Legnica - Wrocław w terminie: 10 - 12.09.2018r., koszt 480 zł od osoby. Zapisy i wpłata 100 złotych w zakrystii. Program dostępny w zakrystii i gablocie ogłoszeń oraz tutaj.
 9. Na dzień 20 czerwca br. planujemy pielgrzymkę do Obry, Przemętu i Wielenia Nadobrzańskiego. Cena 85zł. Zapisy w zakrystii.
  • W zakrystii można otrzymać gratisowo wejściówki na koncert IL DIVO, który odbędzie się 22 czerwca br. o godz. 19:30 (koncert z okazji Jubileuszu 1050- lecie Archidiecezji Poznańskiej).
  • Zwracamy uwagę na afisze zapraszające: Mężczyzn do Tulec 17 czerwca, na 84 Poznańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, na Rodzinny Kiermasz Książki (rabat nawet do 80%).
 10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Przewodnik Katolicki, (z dodatkiem „5 minut z Bogiem”, cena 6 zł.) Niedziela, Miłujcie się, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci.