Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela (24.06.2018 r.)

Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela (24.06.2018 r.)
sobota, 23 czerwca 2018 r., 18:30
 1. Dziś uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela i zakończenie centralnych obchodów jubileuszu 1050-lecia biskupstwa w Poznaniu. O godz. 13:00 uroczysta Eucharystia dla rodzin w Katedrze i spotkanie rodzinne na Ostrowie Tumskim – zachęcamy do udziału. Dla naszej parafii to niedziela budowlana. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Odwzajemniamy się modlitwą.
  • Codziennie o godz. 18:00 nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian.
 2. Jutro w poniedziałek - wspomnienie NMP Świętogórskiej z Gostynia.
  • Biuro parafialne nieczynne! Sprawy pilne - tylko zgony, prosimy zgłaszać po rannej albo wieczornej Mszy św. Dotyczy to też wtorku i środy.
 3. Ks. Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki serdecznie zaprasza na Święto młodych w Gostyniu - „Paradiso 2018”, w dniach 26-30 czerwca br. w szczególności młodzież, katechetów i duszpasterzy.
 4. W środę: - przypada wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy. Za pobożne nawiedzenie umieszczonego w kościele Obrazu NMP Nieustającej Pomocy i jednoczesne odmówienie dowolnej modlitwy można dostąpić odpustu zupełnego.
 5. W czwartek: Adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do godz. 20:00.
 6. W piątek 29 czerwca br. : uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Z racji uroczystości, w ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Uroczysta Msza św. odpustowa w Katedrze o godz. 10:00.
 7. W piątek, sobotę i niedzielę (czyli od 29 czerwca do 1 lipca br.) w naszej parafii odbędą się REKOLEKCJE ANIELSKIE, które poprowadzi Ks. Piotr Prusakiewicz. Szczegóły na afiszu w gablocie i w przedsionku kościoła oraz na naszej stronie internetowej. Wszystkich serdecznie zapraszamy!, a zwłaszcza Rycerzy, Czcicieli Św. Michała Archanioła, tych, którzy przyjęli szkaplerz Św. Michała Archanioła oraz wszystkich zainteresowanych.
 8. W sobotę Godzinki o godz. 6:40.
  • W przyszłą niedzielę Msza św. w intencji o dobre żniwa o godz. 9:30,
  • PRZEZ LIPIEC I SIERPIEŃ NIE MA MSZY ŚW. O GODZ. 12:15 !
 9. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę na trasie: Głogów - Jakubów - Legnica - Wrocław w terminie: 10 - 12.09.2018r., koszt 480 zł od osoby. Zapisy i wpłata 100 złotych w zakrystii. Program dostępny w zakrystii i gablocie ogłoszeń oraz tutaj. Można już wpłacać pozostalą sumę. Są jeszcze wolne miejsca - zachęcamy do uczestnictwa !!!
 10. Prosimy zwrócić uwagę na afisze znajdujące się w gablocie i zapraszające:
  • na 84. Poznańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę,
  • na największe widowisko plenerowe w Polsce „Orzeł i Krzyż. Niepodległa” do Murowanej Gośliny,
  • Lato we Francji- wyjazdy do Taize,
  • Dzień Pokutny w Gietrzwałdzie - 30 czerwca 2018 r.,
  • Wielki odpust Matki Bożej w Wieleniu Zaobrzańskim od 23 czerwca do 3 lipca br. oraz w Borku Wielkopolskim.
 11. W Sanktuarium na Górze Przemysła w piątek 29 czerwca o godz. 19:00 odbędzie się uroczysta Eucharystia Jubileuszowa ( 50. rocznica Koronacji Obrazu Matki Bożej w Cudy Wielmożnej) pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego i ponowienie Aktu Zawierzenia Miasta Pani Poznania. O godz. 21:00 koncert - HYMNY MARYJNE do słów Romana Brandstaettera.
 12. Oddolnie zrodziła się inicjatywa, aby w czerwcu - Miesiącu Serca Jezusowego podjąć 30-dniowy post o przemianę serc ludzi, którzy odeszli od Boga, i by wrócili z powrotem do naszej wspólnoty parafialnej. Kto zechce może zrezygnować z jednego - dwóch albo trzech posiłków w ciągu dnia. Swoje postanowienie prosimy wpisać na wyłożone listy na stoliku przy wejściu z kościoła do zakrystii. Modlitwą i postem możemy wyprosić miłosierdzie Boże dla naszych sióstr i braci. Zachęcamy do podjęcia tego wysiłku!!
 13. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Przewodnik Katolicki (z dodatkiem „5 minut z Bogiem”, cena 6 zł.), Niedziela, Miłujcie się (nowy nr), nowy rok Nasza Arka, Mały Przewodnik Katolicki (nr wakacyjny, podwójny z super dodatkiem - opaską bezpieczeństwa), gazeta Dobre Nowiny - można zabrać ze stolika gratisowo!!!
 14. Wszystkim dzieciom, młodzieży i ich nauczycielom oraz wszystkim rozpoczynającym wakacje - życzymy dobrego odpoczynku i opieki Św. Aniołów Stróżów.