Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » XVII Niedziela zwykła (29.07.2018 r.)

XVII Niedziela zwykła (29.07.2018 r.)
sobota, 28 lipca 2018 r., 18:30
  • Dziś 17. Niedziela zwykła i niedziela budowlana. Wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom za złożone ofiary serdecznie dziękujemy. Odwzajemniamy się modlitwą,
  • Dziś kończy się 19. Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa. Na środki transportu dla misjonarzy zebraliśmy 2880 zł - Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom,
  • Uwaga! Przez lipiec i sierpień NIE MA MSZY ŚW. O GODZ. 12:15!!!
 1. W tygodniu:
  • W poniedziałek, Nabożeństwo do św. Michała Archanioła i Śww. Aniołów Stróżów o godz. 18:00.
 2. We wtorek, wspomnienie św. Ignacego z Loyoli
 3. W środę 1 sierpnia br., wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00,
  • Spotkanie Żywego Różańca po wieczornej Mszy św. - zmiana tajemnic różańcowych,
  • Od środy godz. 12:00 do czwartku 2 sierpnia godz. 24:00 istnieje możliwość zyskania dla siebie lub dla zmarłego jeden raz odpustu zupełnego Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie kościoła z równoczesnym zmówieniem Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
 4. W czwartek, Pierwszy Czwartek Miesiąca
  • Spowiedź w godz. 17:00 - 18:20,
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do godz. 20:00, na początek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 5. W piątek, Pierwszy Piątek Miesiąca
  • W miesiącu sierpniu br. nie będzie odwiedzin chorych z Komunią Św. !!!
  • Spowiedź w godz. 17:00- 18:20.
 6. W sobotę, Pierwsza Sobota Miesiąca, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya
  • O godz. 7:00 Msza św. w łączności z nabożeństwem Pierwszych Sobót Miesiąca
  • Godzinki o godz. 6:40.
 7. ZA TYDZIEŃ w niedzielę zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
 8. Zbliża się sierpień - miesiąc abstynencji. Odpowiadając na apel kościoła powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych. Jednak w tym jubileuszowym roku - stulecia odzyskania niepodległości, podejmijmy wezwanie: 100 dni abstynencji na stulecie niepodległości. Zachęcamy także do osobistej modlitwy w intencji trzeźwości całej naszej parafii i Narodu oraz wpisania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości (jest wyłożona na stoliku przy wejściu z kościoła do zakrystii).
 9. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę na trasie: Głogów - Jakubów - Legnica - Wrocław w terminie: 10 - 12.09.2018r., koszt 480 zł od osoby. Zapisy w zakrystii. Program dostępny w zakrystii, gablocie ogłoszeń oraz tutaj. Można już wpłacać pozostalą sumę. Są jeszcze wolne miejsca - zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymce.
 10. Wydział Teologiczny UAM (dawne seminarium) przyjmuje zapisy do Szkoły Katechistów na rok formacji 2018/2019. Szczegóły można przeczytać w gablocie i na stronie internetowej Archidiecezji oraz u Ks. Proboszcza - Zachęcamy do podjęcia tej formacji, by w przyszłości wspierać naszych kapłanów w duszpasterstwie parafialnym.
 11. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Przewodnik Katolicki (z dodatkiem na sierpień „5 minut z Bogiem”, cena 6 zł), Niedziela, Miłujcie się, Nasza Arka, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci (nr wakacyjny, podwójny), gazeta Dobre Nowiny - można zabrać ze stolika gratisowo.
 12. Parafia w Suchym Lesie organizuje pielgrzymkę do Torunia, Gietrzwałdu i Płocka w dniach 14,15,16 września br.. Zapisy u Pani Małgorzaty - tel. 665 521 878. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 13. Wszystkim dzieciom, młodzieży i ich nauczycielom oraz wszystkim rozpoczynającym urlop lub wakacje - życzymy dobrego odpoczynku i opieki Św. Aniołów Stróżów – Szczęść Boże.
 14. Zmarli nasi parafianie:
  • śp. Stanisław Drogosz z bl. 4,
  • śp. Zdzisław Łuczak z bl. 4.