Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » XVIII Niedziela zwykła (06.08.2018 r.)

XVIII Niedziela zwykła (06.08.2018 r.)
sobota, 4 sierpnia 2018 r., 18:30
  • Dziś 18. Niedziela zwykła. Zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie,
  • Odpowiadając na Apel Kościoła w miesiącu sierpniu powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych. Jednak w tym jubileuszowym roku - stulecia odzyskania niepodległości, podejmijmy wezwanie; 100 dni abstynencji na stulecie niepodległości. Zachęcamy także, do osobistej modlitwy w intencji trzeźwości całej naszej parafii i Narodu oraz wpisania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości (jest wyłożona na stoliku przy wejściu z kościoła do zakrystii),
  • Uwaga! Przez lipiec i sierpień NIE MA MSZY ŚW. O GODZ. 12:15!!!
 1. W tygodniu:
  W poniedziałek, święto Przemienienia Pańskiego
  • Nabożeństwo do św. Michała Archanioła i Śww. Aniołów Stróżów o godz. 18:00,
  • Pierwsza katecheza dla rodziców i chrzestnych, w salce przy zakrystii o godz. 19:00.
  • We wtorek, wspomnienie Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego
  • Spotkanie modlitewne Czcicieli Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 w kościele
 2. W środę, wspomnienie św. św. Dominika
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00,
 3. W czwartek, wspom. św. Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), Patronki Europy
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do godz. 20:00, na początek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 4. W piątek, wspomnienie św. Wawrzyńca
 5. W sobotę, wspomnienie św. Klary
  • Godzinki o godz. 6:40.
 6. ZA TYDZIEŃ, niedziela budowlana. Wszystkim ofiarodawcom za składane ofiary serdecznie dziękujemy. Odwzajemniamy się modlitwą.
 7. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę na trasie: Głogów - Jakubów - Legnica - Wrocław w terminie: 10 - 12.09.2018r., koszt 480 zł od osoby. Zapisy w zakrystii. Program dostępny w zakrystii, gablocie ogłoszeń oraz tutaj. Można już wpłacać pozostalą sumę. Są jeszcze wolne miejsca - zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymce.
 8. Wydział Teologiczny UAM (dawne seminarium) przyjmuje zapisy do Szkoły Katechistów na rok formacji 2018/2019. Szczegóły można przeczytać w gablocie i na stronie internetowej Archidiecezji oraz u Ks. Proboszcza - Zachęcamy do podjęcia tej formacji, by w przyszłości wspierać naszych kapłanów w duszpasterstwie parafialnym.
 9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Miłujcie się, Nasza Arka, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci (nr wakacyjny, podwójny), gazeta Dobre Nowiny - można zabrać ze stolika gratisowo.
 10. Parafia w Suchym Lesie organizuje pielgrzymkę do Torunia, Gietrzwałdu i Płocka w dniach 14,15,16 września br.. Zapisy u Pani Małgorzaty - tel. 665 521 878. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 11. Wszystkim dzieciom, młodzieży i ich nauczycielom oraz wszystkim rozpoczynającym urlop lub wakacje - życzymy dobrego odpoczynku i opieki Św. Aniołów Stróżów – Szczęść Boże.