Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » XXX Niedziela Zwykła (28.10.2018 r.)

XXX Niedziela Zwykła (28.10.2018 r.)
sobota, 27 października 2018 r., 18:30
 1. Dziś XXX Niedziela Zwykła, obchodzona też jako X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed kościołem jest zapowiadana zbiórka na misje i Kościół Prześladowany. Na Kościół Prześladowany można też wysłać SMS (szczegóły na afiszu i ulotkach). Dla naszej parafii to niedziela budowlana. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy, odwzajemniamy się modlitwą.
  • Do środy włącznie Różaniec o godz. 17:45, dodatkowo dla dzieci o godz. 17:00.
  • W środę 31 października o godz. 10:30 w kościele przywitamy Korowód Świętych - dzieci z naszej Szkoły Podstawowej.
  • Szczep Drużyn ZHR działający na naszym osiedlu zaprasza do udziału w Grze o Świętych wszystkie dzieci w wieku 8 - 12 lat. Początek gry przed kościołem w najbliższą środę o godz. 18:00, koniec po godzinie w miejscu rozpoczęcia.
  • Okazja do spowiedzi w środę od godz. 17:00.
  • W czwartek, 1 listopada 2018 r., Uroczystość Wszystkich Świętych i I czwartek miesiąca.
  • Wszystkie Msze św. wg porządku niedzielnego.
  • Komunikat Kurii informuje, że nabożeństwa żałobne zostaną odprawione na wszystkich cmentarzach poznańskich w uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 15:00. Przypominamy, że obecność tylko na cmentarzu tego dnia nie zwalnia z obowiązku uczestniczenia we Mszy św.. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze Nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.
  • Terminy nabożeństw na cmentarzu parafialnym w Naramowicach są wywieszone w gablocie.
  • W piątek, 2 listopada br., przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych i Pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz.: 7:00, 10:00, 17:00 i 18:30.
  • Msza św. o godz. 17:00 w intencji wszystkich zmarłych parafian od 1 listopada 2017 r. do dzisiaj. Zapraszamy na tę Mszę św. rodziny, bliskich, sąsiadów i znajomych tych zmarłych.
  • Odwiedziny chorych z Komunią Św. od godz. 08:00.
  • Spowiedź w godz. 17:00 - 18:20.
  • W sobotę, 3 listopada br. - Pierwsza sobota miesiąca
  • Godzinki o godz. 6:40.
  • O godz. 7:00 Msza św. w łączności z nabożeństwem Pierwszych Sobót Miesiąca.
 2. Najważniejszą formą pamięci o zmarłych jest modlitwa. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Dziękujemy w niej za ich życie, za dobro, prosimy o przebaczenie ich grzechów, błagamy o dar nieba. Do wystawionej skarbony przy okolicznościowej dekoracji można przynosić ZADUSZKI - WYMIENIANKI za Zmarłych. Stosowne Kartki są wyłożone do zabrania na stoliku w przedsionku kościoła. Za zmarłych będziemy się modlić od godz. 18:00 do wieczornej Mszy św. począwszy od 2 listopada br.
  • W przyszłą niedzielę, 4 listopada, obchodzić będziemy Dzień Modlitw o Kanonizację Błogosławionych i Beatyfikację Sług Bożych w Archidiecezji Poznańskiej, Msza św. w Katedrze o godz. 10:00.
  • Apostolat Jezusa i Maryi zaprasza na koncert i premierę płyty pt. Totus Tuus. Koncert odbędzie się dzisiaj 28 października w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Poznaniu o godz. 19:00.
  • Archidiecezja Poznańska organizuje pielgrzymki:
   • do Stanów Zjednoczonych z Amerykańską Częstochową w dniach 3 - 15 sierpnia 2019 r.
   • Do Sanktuariów Maryjnych w Hiszpanii i Francji w dniach 8 - 15 września 2019 r.
  • Duszpasterstwo mężczyzn Archidiecezji Poznańskiej zaprasza liderów i członków grup męskich na spotkanie we wtorek 30 października o godz. 18:00 do sali plenarnej na Ostrowie Tumskim w Poznaniu.
  • Kolejny kurs dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego odbędzie się w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Poznaniu przy ul. Fredry 11, w sobotę 1 grudnia 2018 r. od godz. 11:30 do 14:30. Koszt kursu wynosi 40 zł od osoby.
 3. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Przewodnik Katolicki (z dodatkiem na listopad „5 minut z Bogiem”, cena 6 zł ), Niedziela, Miłujcie się, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci, gazeta „Dobre Nowiny” (można ją zabrać ze stolika gratisowo).
 4. Zmarła nasza parafianka śp. Sabina Janik z bl. 24.