Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » IV Niedziela Zwykła (3.02.2019 r.)

IV Niedziela Zwykła (3.02.2019 r.)
sobota, 2 lutego 2019 r., 18:30
 1. Dziś IV Niedziela Zwykła. W kościele u Ojców Franciszkanów na Górze Przemysła trwa XVI Różańcowe Jerycho miasta Poznania, pod hasłem: „Z MARYJĄ W NOWE CZASY”. Wszyscy mieszkańcy naszego miasta są serdecznie zaproszeni.
 2. PONIEDZIAŁEK
  • Pierwsza katecheza dla rodziców i chrzestnych w salce przy zakrystii o godz. 19:00.
  • Dyżur PZ Caritas od godz. 17:00 do 18:00.
  • Nowenna do św. Michała Archanioła i naszych Patronów o godz. 18:00.
  • Konferencja dla rodziców dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej o godz. 19:00 w kościele.
 3. WTOREK
  • Spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 w kościele.
  • Spotkanie ODRODZENIA po wieczornej Mszy św. w salce przy zakrystii.
 4. ŚRODA
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.
  • Spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic po wieczornej Mszy św.
 5. CZWARTEK I czwartek miesiąca
  • Msza św. w intencji o powrót do Boga naszych dzieci i wnuków o godz. 18:30.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Św. do godz. 20:00, na początek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. SOBOTA
  • Godzinki o godz. 6:40.
  • O godz. 10:00 w kościele pw. MB Bolesnej odbędzie się spotkanie rejonowe Parafialnych Rad Duszpasterskich. Członków naszej PRD ks. Proboszcz zachęca do udziału.
 7. Za tydzień, 10 lutego br., niedziela budowlana. Z okazji XXVII Światowego Dnia Chorego uroczysta Msza św. z błogosławieństwem na wzór Lourdes, którą odprawi ks. bp Grzegorz Balcerek o godz. 13:30 w kościele MB Bolesnej w Poznaniu, przy ul. Głogowskiej. Po Mszy św. odbędzie się koncert. Zaproszeni są wszyscy chorzy, cierpiący i posługujący im.
 8. W naszej parafii Światowy Dzień Chorego obchodzić będziemy w poniedziałek 11 lutego br. O godz. 10:00 zostanie odprawiona Msza św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych.
 9. W minionym tygodniu Ks. Proboszcz zakończył kolędę i serdecznie dziękuje wszystkim Parafianom, którzy przez posługę kapłana przyjęli Boże błogosławieństwo; dziękuje za złożone ofiary i poczęstunek. Oddzielne podziękowanie dla ministrantów za ich pomoc w kolędowaniu.
  Niech Dobry Bóg za wszystkie przejawy życzliwości, ofiarności i serdeczności nagrodzi wszelkim błogosławieństwem!
  Wielu drzwi nie otwarto… Módlmy się za te rodziny i osoby, by nie kazały Panu Jezusowi długo pukać i czekać, by mógł wejść do ich domu i serca.
  Osoby lub rodziny, które nie były na trasie tegorocznej kolędy, proszę by zabrały ze stolika w przedsionku kościoła broszurę kolędową pt. „W mocy Bożego Ducha”, z życzeniem owocnej lektury i poddania się mocy Ducha Bożego.
 10. Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową w dniach od 9 - 13 września 2019 r. na trasie: Roztocze, m.in. Zamość, Krasnobród, Radecznica, Szczebrzeszyn, Przemyśl, Jarosław, Zwoleń, cena 930 zł. Informacje szczegółowe oraz zapisy na pielgrzymkę w zakrystii. Wpłata 200 zł (pozostała kwota w wysokości 730 zł do zapłaty w terminie późniejszym). Serdecznie zapraszamy.
 11. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Przewodnik Katolicki cena 6 zł, Niedziela, Miłujcie się, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci. Gazeta Dobre Nowiny do zabrania gratis.
 12. Święty Wojciech wydał modlitewnik dla seniorów z dużą i czytelną czcionką pt. „Jezu, ufam Tobie”. Cena modlitewnika z rabatem: 17 zł - można go nabyć w zakrystii.
 13. W każdą II niedzielę miesiąca w kaplicy Św. Rodziny przy ul. Krysiewicza (przy szpitalu dziecięcym) o godz. 10:30 odprawiana jest Msza św. dla Osób Niewidzących i Ociemniałych. Po Mszy św. spotkanie przy kawie w salce w domu sióstr Miłosierdzia. Najbliższe spotkanie odbędzie w niedzielę 10 lutego br. na które serdecznie zaprasza Ks. Zbigniew Knop CM - Archidiecezjalny Duszpasterz Osób Niewidomych i Ociemniałych.
 14. Zmarły nasze parafianki:
  • śp. Stefania Grzybowska z bl. 2,
  • śp. Emilia Nowacka z bl. 13,
  • śp. Wiesława Kroll z bl. 19.