Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » II Niedziela Wielkiego Postu (17.03.2019 r.)

II Niedziela Wielkiego Postu (17.03.2019 r.)
sobota, 16 marca 2019 r., 18:30
 1. Dziś Druga Niedziela Wielkiego Postu i dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Przed kościołem jest zbiórka do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes” Godzina 14:40 Koronka do Miłosierdzia Bożego. GORZKIE ŻALE o godz. 15:00, po nabożeństwie dodatkowa Msza św..
  • Dzisiaj, w naszym mieście kolejny Pokutny Marsz Różańcowy (początek Msza św. o godz. 12:30 w kościele Bożego Ciała).
  • Wczoraj rozpoczęliśmy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi Ks. prałat Czesław Grzelak z Poznania. Dzisiaj kazania rekolekcyjne na każdej Mszy św. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 10:00 i 18:30. Ponadto w poniedziałek po wieczornej Mszy św. konferencja o Duchu Świętym, we wtorek konferencja o św. Józefie. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie.
  • OKAZJA do SPOWIEDZI codziennie pół godz. przed Mszą św.
 2. PONIEDZIAŁEK
  • Nowenna do św. Michała Archanioła i naszych Patronów o godz. 18:00.
 3. Wtorek
  • uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP
 4. ŚRODA
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.
  • Nieustający Różaniec pamięta o modlitwie różańcowej o przyjętej godz. dnia albo nocy. Msza św. o godz. 18:30
 5. CZWARTEK
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00, na początek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. Piątek
  • Droga Krzyżowa: godz. 10:00, 17:00 (dla dzieci) o godz. 18:00 dla przygotowujących się do bierzmowania, młodzieży i dorosłych oraz o godz. 19:15 dla rodziców dzieci kl. III o dobrą spowiedź dla dzieci i rodziców.
 7. SOBOTA
  • Godzinki o godz. 6:40,
 8. ZA TYDZIEŃ, w niedzielę na Mszy św. o godz. 12:15 będzie śpiewał Chór z Ujścia!
  • Zbliża się uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca). Osoby, które chcą podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego mogą odebrać deklarację w zakrystii.
 9. Dziękujemy za pierwsze koperty z Daniną Diecezjalną. Koperty na Daninę Diecezjalną można zabierać ze stolika w przedsionku kościoła, albo ze stolika z czasopismami katolickimi przy zakrystii. Wypełnioną, z dobrowolną ofiarą prosimy składać do skarbony wystawionej z przodu ołtarza z napisem „Danina Diecezjalna”.
 10. Dzieci zachęcamy do zabrania ze stolika Skarbonki Jałmużny Postnej. U ministrantów do zabrania jest "woreczek ryżu” (100g). O co chodzi? Mamy 1 dzień przeżyć o tym woreczku ryżu, modląc się za misje wśród Indian w Argentynie i to co zaoszczędzimy na jedzeniu podczas postu, można złożyć jako ofiarę na misje do skarbonki.
 11. Od 8 marca br. w polskich kinach można oglądać film „Największy dar”. W tej hiszpańsko-polskiej produkcji zobaczymy najbardziej nieprawdopodobne i po ludzku niemożliwe historie pojednania i przebaczenia. Mamy zarezerwowany seans dla naszej parafii w sobotę 30 marca br. o godz. 16:00 w kinie Apollo. Osoby chętne mogą się zapisać w zakrystii od dzisiaj przez najbliższy tydzień. Cena biletu 17 zł. Zachęcamy!
 12. Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową w dniach od 9 - 13 września 2019 r. na trasie: Roztocze, m.in. Zamość, Krasnobród, Radecznica, Szczebrzeszyn, Przemyśl, Jarosław, Zwoleń, cena 930 zł. Informacje szczegółowe oraz zapisy na pielgrzymkę w zakrystii. Wpłata 200 zł UWAGA! Do 24 marca br. prosimy potwierdzić swój udział w tej pielgrzymce!!!
 13. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Przewodnik Katolicki – 6 zł, Niedziela, Miłujcie się (nowy numer), Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci. Gazeta Dobre Nowiny do zabrania gratis.
 14. Do skarbonki przy obrazie MB Nieustającej pomocy można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 15. Odpis 1% podatku na Fundacje „Nasza Przyszłość” będzie możliwy w niedziele: dzisiaj i 24 marca oraz 7 i 14 kwietnia br. w przedsionku kościoła od godz. 8:30 do 12:15.
 16. Zwracamy uwagę na afisze informujące:
  • o Kościołach Stacyjnych Miasta Poznania oraz intencje towarzyszące poszczególnym stacjom.
  • o Szkole Formacji Duchowej, która zaprasza dorosłych i starszą młodzież na wielkopostne rekolekcje.
  • o Kursie na Wychowawcę Wypoczynku, który organizuje Caritas Poznań,
  • o rekolekcjach z Ks. Dominikiem Chmielewskim w kościele Najświętszego Zbawiciela (24 - 27 marca br.),
  • o rekolekcjach z Marcinem Zielińskim w kościele Nawiedzenia NMP (27 - 30 marca br.),
  • o spotkaniach w ramach Akademii Miłości dla singli 25 - 45 lat,
  • o Fundacji Sternik - Poznań o rekrutacji do placówek oświatowych,
  • o Katedralnej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. która prowadzi zapisy do I klasy,
  • o zaproszeniu dziewcząt na rekolekcje w elżbietańskim domu zakonnym w Betlejem.
 17. Zmarła nasza parafianka: śp. Barbara Królikowska