Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » IV Niedziela Wielkanocna (12.05.2019 r.)

IV Niedziela Wielkanocna (12.05.2019 r.)
sobota, 11 maja 2019 r., 18:30
 1. Dziś 4. Niedziela Wielkanocy i Niedziela budowlana. Wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary - serdecznie dziękujemy.
  • Światowy Dzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. W tej intencji modlić się będziemy w najbliższym tygodniu. W naszej parafii gościmy kleryków z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
  • Na Mszy św. o godz. 12:15 dzieci z klasy IV, obchodzą Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
 2. Przez cały miesiąc codziennie NABOŻEŃSTWO MAJOWE o godz. 18:00. - Zapraszamy.
 3. PONIEDZIAŁEK wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy
  • Nabożeństwo Czuwania Fatimskiego o godz. 19:15 - zapraszamy.
 4. WTOREK święto św. Macieja, Apostoła
  • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII o godz. 17:00,
  • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII o godz. 19:00.
 5. ŚRODA
  • O godz. 18:30 - Msza św. Za Ojczyznę - o Polskę według woli Bożej.
 6. CZWARTEK święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00. Podejmiemy modlitwę wynagradzającą Bogu i Matce Najświętszej za profanację (odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, Różaniec, zaśpiewamy „Suplikacje”).
 7. W PIĄTEK, o godz. 18:30 - Msza św. za żyjących i zmarłych Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 8. SOBOTA
  • Początek peregrynacji kopii cudownego obrazu NMP Częstochowskiej w naszej Archidiecezji. O godz. 12:00 przy kościele pw. Nawiedzenia NMP w Poznaniu - Rataje.
  • Biuro parafialne NIECZYNNE.
  • O godz. 6:40 śpiewamy Godzinki.
 9. ZA TYDZIEŃ - W naszym mieście kolejny Pokutny Marsz Różańcowy. Początek - godz. 12:30 Msza św. w kościele Bożego Ciała.
 10. Dziękujemy za pierwsze koperty z Daniną Diecezjalną. Koperty na Daninę Diecezjalną można zabierać ze stolika w przedsionku kościoła, albo ze stolika z czasopismami katolickimi przy zakrystii. Wypełnioną, z dobrowolną ofiarą prosimy składać do skarbony wystawionej z przodu ołtarza z napisem „Danina Diecezjalna”
 11. Udajemy się na VII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca do Częstochowy w dniu 01.06.2019r. Cena 80 zł. Zapisy w zakrystii.
 12. Są wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową: 9-13.09.2019r. na trasie Roztocze. Zapisy z wpłatą 200 zł. w zakrystii.
 13. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Miłujcie się, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci. Gazeta Dobre Nowiny do zabrania gratis.
  • 18 maja 2019r. po zakończeniu centralnych obchodów powitania wizerunku MB Częstochowskiej, Caritas Archidiecezji Poznańskiej zaprasza na Poznańską Maltę, gdzie o godz. 18:00 odbędzie się 5 km bieg charytatywny "Bieg Maryi” na rzecz stypendiów dla dzieci z ubogich rodzin. Bieg odbywa się w dwóch kategoriach: OPEN i Nordic Walking. Więcej informacji oraz zapisy na stronie: biegmaryi.pl.
  • W wielu miastach w Polsce wprowadza się już demoralizującą edukację seksualną według standardów WHO, które przewidują przekazywanie dzieciom od przedszkola wiele seksualizujących i demoralizujących treści. Naszym zadaniem jest obronić dzieci przed tymi atakami. Dzisiaj po Mszach św. przy stoliku… zbieramy podpisy pod projektem ustawy „Stop pedofilii”, która powstrzyma wprowadzenie tego typu zajęć do szkół. Aby zebrane podpisy były ważne potrzebny jest nr PESEL. Zachęcamy do podpisania się w obronie dzieci przed deprawacją.
  • W sobotę 25 maja br. w Częstochowie na Jasnej Górze odbędzie się spotkanie młodzieży, słuchaczy Radia Maryja. Jest okazja udać się na to spotkanie GRATISOWO (bo są sponsorzy). Zbiórka na Placu Mickiewicza o godz. 10:00. Osoby chętne zapraszamy do zakrystii po szczegóły.
 14. Zmarł nasz parafianin śp. Grzegorz Wojtkowiak z bl. 13.