Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » V Niedziela Wielkanocna (19.05.2019 r.)

V Niedziela Wielkanocna (19.05.2019 r.)
sobota, 18 maja 2019 r., 18:30
 1. Dziś 5. Niedziela Wielkanocy.
  • Wczoraj 18 Maja rozpoczęła się peregrynacja kopii cudownego obrazu NMP Częstochowskiej w Archidiecezji Poznańskiej.
  • Pokutny Marsz Różańcowy - początek Msza św. godz. 12:30 - kościół Bożego Ciała. Festyn Rodzinny na Wichrowym Wzgórzu - ceremonia otwarcia godz. 15:00.
 2. Przez cały miesiąc codziennie NABOŻEŃSTWO MAJOWE o godz. 18:00. - Zapraszamy.
 3. PONIEDZIAŁEK
  • Nieustający Różaniec pamięta o modlitwie różańcowej w przyjętej godzinie dnia albo nocy. Msza św. w intencjach omodlanych i Wspólnoty o godz. 18:30.
 4. CZWARTEK
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00. (na początek koronka do Miłosierdzia Bożego).
  • Grupa naszych młodych parafian przyjmie Sakrament Bierzmowania w parafii św. Jana Bosko w Poznaniu na Winogradach, na Mszy św. o godz. 18:00.
 5. PIĄTEK wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Dzień modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach
 6. Początek nowenny do Opatrzności Bożej w łączności z nabożeństwem majowym.
 7. SOBOTA
  • O godz. 6:40 śpiewamy Godzinki.
  • W Katedrze o godz. 10:00 święcenia diakonatu.
 8. ZA TYDZIEŃ niedziela budowlana. Wszystkim ofiarodawcom za składane ofiary i za kolejne koperty z daniną diecezjalną serdecznie dziękujemy. Koperty na Daninę Diecezjalną można zabierać ze stolika w przedsionku kościoła, albo ze stolika z czasopismami katolickimi przy zakrystii.
 9. Udajemy się na VII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca do Częstochowy w dniu 01.06.2019r. Cena 80 zł. Zapisy w zakrystii.
 10. Są wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową: 9-13.09.2019r. na trasie Roztocze. Zapisy z wpłatą 200 zł. w zakrystii.
 11. W wielu miastach w Polsce wprowadza się już demoralizującą edukację seksualną według standardów WHO, które przewidują przekazywanie dzieciom od przedszkola wiele seksualizujących i demoralizujących treści. Naszym zadaniem jest obronić dzieci przed tymi atakami. Dzisiaj po Mszach św. przy stoliku pod chórem zbieramy podpisy pod projektem ustawy „Stop pedofilii”, która ma powstrzymać wprowadzenie tego typu zajęć do szkół. Aby zebrane podpisy były ważne potrzebny jest nr PESEL. Zachęcamy do podpisania się w obronie dzieci przed deprawacją.
 12. W sobotę 25 maja br. w Częstochowie na Jasnej Górze odbędzie się spotkanie młodzieży, słuchaczy Radia Maryja. Jest okazja udać się na to spotkanie GRATISOWO (bo są sponsorzy). Zbiórka na Placu Mickiewicza o godz. 10:00. Osoby chętne zapraszamy do zakrystii po szczegóły.
 13. Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja : „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe i artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy naszych parafian do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie www.darna100.pl.
 14. Caritas Archidiecezji Poznańskiej i Urząd Miasta Poznania serdecznie zapraszają do udziału w XII Ogólnopolskim Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka. Festyn odbędzie się w niedzielę 26 maja br. na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Wspólne świętowanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 12:15 w Archikatedrze.
 15. Zwracamy uwagę na afisze:
  • Noc Kościołów „ Kościoły Poznańskiego Łazarza” w sobotę 25 maja br.
  • Tydzień dla życia - siedem ważnych wydarzeń.
 16. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Miłujcie się, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci. Gazeta Dobre Nowiny do zabrania gratis.