Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » VI Niedziela Wielkanocna (26.05.2019 r.)

VI Niedziela Wielkanocna (26.05.2019 r.)
sobota, 25 maja 2019 r., 18:30
 1. Dziś 6. Niedziela Wielkanocy i niedziela budowlana oraz Dzień Matki. Wszystkim ofiarodawcom za składane ofiary i za kolejne koperty z daniną diecezjalną serdecznie dziękujemy. Koperty na Daninę Diecezjalną można zabierać ze stolika w przedsionku kościoła, albo ze stolika z czasopismami katolickimi przy zakrystii.
  • Dzisiaj Caritas Archidiecezji Poznańskiej i Urząd Miasta Poznania serdecznie zapraszają do udziału w XII Ogólnopolskim Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka. Festyn odbędzie się na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Wspólne świętowanie rozpoczyna się Mszą św. o godz. 12:15 w Archikatedrze.
  • Do soboty trwa nowenna do Opatrzności Bożej w łączności z nabożeństwem majowym.
  • Ojciec Święty Franciszek mianował Ks. Szymona Stułkowskiego, Rektora Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, biskupem pomocniczym archidiecezji poznańskiej. Obejmujemy modlitwą naszego biskupa nominata Ks. Szymona Stułkowskiego.
 2. Przez cały miesiąc codziennie NABOŻEŃSTWO MAJOWE o godz. 18:00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
 3. Jutro w poniedziałek, wtorek i środę modlimy się o dobre urodzaje.
 4. ŚRODA,
  • wspomnienie świętej Urszuli Ledóchowskiej, Patronki naszej Archidiecezji
 5. CZWARTEK
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00. (na początek koronka do Miłosierdzia Bożego).
 6. PIĄTEK Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
  • Dla naszej parafii przypada CAŁODZIENNA A D O R A C J A Pana J e z u s a w monstrancji. Dyżur, porządek i prowadzenie adoracji:
   • po rannej Mszy do godz. 10:00 adoracji przewodniczy PZ Caritas
   • do godz. 13:00 przewodniczy Wspólnota Żywego Różańca
   • do godz. 15:30 przewodniczą Czciciele Miłosierdzia Bożego
   • do godz. 16:15 przewodniczą Krąg Biblijny i Dzieło Biblijne
   • do godz. 17:00 przewodniczą Odrodzenie i Akcja Katolicka
   • do godz. 18:00 przewodniczą Rycerze oraz Czciciele Św. M. Arch. i Śww. Aniołów Stróżów.
   Kochani wszyscy! Znajdźmy czas i przyjdźmy choć na chwilę do Pana Jezusa.
 7. SOBOTA wspomn. św. Justyna i Pierwsza Sobota Miesiąca
  • O godz. 6:40 śpiewamy Godzinki.
  • O godz. 7:00 Msza św. i Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.
  • Biuro parafialne czynne od godz. 8:30.
  • Święcenia kapłańskie w katedrze o godz. 10:00.
  • Spotkanie Młodych na Polach Lednickich - zachęcamy do udziału (szczegóły na afiszu).
  • Początek nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18:00.
 8. ZA TYDZIEŃ w niedzielę: Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Uroczystości odpustowe w parafii na os. Wichrowe Wzgórze o godz. 12:30.
  • XII Święto Dziękczynienia. Zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 9. UWAGA!!! pielgrzymi udający się do Częstochowy na VII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca. Wyjazd w piątek o godz. 23:45, z przystanku autobusowego na ul. Murawa (przy Carrefour). Zabieramy prowiant. Są jeszcze wolne miejsca, zapisy w zakrystii (cena 80 złotych).
 10. Są wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową: 9-13.09.2019r. na trasie ROZTOCZE. Szczegóły i zapisy z wpłatą 200 zł. w zakrystii.
 11. Dnia 18 maja br. rozpoczęła się ogólnopolska akcja : „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Gorąco zachęcamy naszych parafian do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie www.darna100.pl.
 12. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Przewodnik Katolickiz dodatkiem na czerwiec „5 minut z Bogiem”, cena 6 złotych, Niedziela, Miłujcie się, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci. Gazeta Dobre Nowiny do zabrania gratis.
 13. Zmarli nasi parafianie:
  • śp. Łucja Maliszewska z bloku 13,
  • śp. Marian Szulda z bloku 16.