Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » XVII Niedziela Zwykła (28.07.2019 r.)

XVII Niedziela Zwykła (28.07.2019 r.)
sobota, 27 lipca 2019 r., 18:30
 1. Dziś XVII Niedziela Zwykła i niedziela budowlana. Wszystkim ofiarodawcom za składane ofiary serdecznie dziękujemy, odwzajemniamy się modlitwą .
  • Dzisiaj w Farze tradycyjnie już Festyn Farny „Warkocz Magdaleny”
 2. Przez lipiec i sierpień nie ma Mszy św. niedzielnej o godzinie 12:15!
  • Okazja do spowiedzi tylko (30 min.) przed ranną i wieczorną Mszą św.
 3. Poniedziałek wspomnienie św. Marty
  • Nowenna do Św. Michała Archanioła i naszych Patronów o godz. 18:00.
 4. Środa wspomnienie św. Ignacego z Loyoli
  • O godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Zbliża się sierpień - miesiąc abstynencji. Odpowiadając na apel Kościoła powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych. Zachęcamy także do osobistej modlitwy w intencji trzeźwości całej naszej parafii i narodu oraz wpisania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości (jest wyłożona na stoliku przy wejściu z kościoła do zakrystii).
 5. Czwartek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, Pierwszy Czwartek Miesiąca
  • Spowiedź od godz. 17:00.
  • Msza św. w intencji o powrót do Boga naszych dzieci i wnuków o godz. 18:30.
  • Po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00 (na początek Koronka do Miłosierdzia Bożego).
  • Od czwartku godz. 12:00 do piątku 02 sierpnia godz. 24:00 istnieje możliwość zyskania dla siebie lub dla zmarłego jeden raz odpustu zupełnego Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie kościoła z równoczesnym zmówieniem Ojcze nasz… i Wierzę w Boga…
 6. Piątek Pierwszy Piątek Miesiąca
  • W miesiącu sierpniu nie ma odwiedzin naszych chorych!
  • Spowiedź od godz. 17:00.
 7. Sobota Pierwsza Sobota Miesiąca
  • O godz. 6:40 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
  • O godz. 7:00 Msza św. i Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.
  • Biuro parafialne czynne od 8:30.
 8. ZA TYDZIEŃ:
  • Zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
 9. Są wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową: 9 - 13.09.2019r. na trasie ROZTOCZE, … Szczegóły i zapisy z wpłatą 200 zł. w zakrystii. Pozostałą kwotę prosimy zapłacić do 10 sierpnia br.
 10. Mamy jeszcze wolne intencje mszalne na sierpień i kolejne miesiące.
 11. Zwracamy uwagę na afisze informujące i zapraszające:
  • rekrutacja kandydatów do Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu w roku akademickim 2019/2020,
  • Caritas Archidiecezjalna organizuje pielgrzymkę starszych, chorych, niepełnosprawnych i ich opiekunów do Lourdes w 2020r. oraz zaprasza na cykl turnusów wypoczynkowych „Jesień dla Seniora” w Ośrodku „Bojanowe Gniazdo” w Zaniemyślu.
  • Zaproszenie na Pompejańskie Rekolekcje w Gietrzwałdzie w dniach 12-15 sierpnia br.
  • W Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Poznaniu trwa nabór na rok szkolny 2019/2020.
 12. Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II zaprasza do udziału w rekolekcjach opartych o Pismo Święte - LECTIO DIVINA. Rekolekcje odbędą się w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu w dniach 17 - 25.08.2019r. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 13. Wydział Teologiczny UAM (dawne seminarium) przyjmuje zapisy do Szkoły Katechistów na rok formacji 2019/2020. Zachęcamy do podjęcia tego przygotowania, by móc zaangażować się na rzecz parafii. Osoby zainteresowane są proszone o kontakt z ks. Proboszczem.
 14. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Przewodnik Katolicki (z dodatkiem na sierpień „5 minut z Bogiem”), Niedziela, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci (podwójny nr - na lipiec i sierpień), Miłujcie się, Gazeta Dobre Nowiny do zabrania gratis. Do nabycia Modlitewnik codzienny - duże litery, cena rabatowa 7 zł. (u ministranta i w zakrystii).
 15. Wszystkim dzieciom, młodzieży i ich nauczycielom oraz wszystkim rozpoczynającym wakacje życzymy dobrego odpoczynku i opieki Świętych Aniołów Stróżów.
 16. Zmarła nasza parafianka śp. Eleonora Kominek z bl. 21