Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » XIX Niedziela Zwykła (11.08.2019 r.)

XIX Niedziela Zwykła (11.08.2019 r.)
sobota, 10 sierpnia 2019 r., 18:30
 1. Dziś 19. Niedziela Zwykła i niedziela budowlana. Wszystkim ofiarodawcom za składane ofiary serdecznie dziękujemy. Odwzajemniamy się modlitwą. Trwa sierpień - miesiąc abstynencji. Odpowiadając na apel Kościoła powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych. Zachęcamy także, do osobistej modlitwy w intencji trzeźwości całej naszej parafii i narodu oraz wpisania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości (jest wyłożona na stoliku przy wejściu z kościoła do zakrystii).
 2. Przez lipiec i sierpień nie ma Mszy św. niedzielnej o godzinie 12:15!
  • Okazja do spowiedzi tylko (30 min.) przed ranną i wieczorną Mszą św.
 3. Poniedziałek
  • Nowenna do Św. Michała Archanioła i naszych Patronów o godz. 18:00.
 4. Wtorek
  • Nabożeństwo Czuwania Fatimskiego o godz. 19:15.
 5. Środa wspomnienie świętego Maksymiliana Marii Kolbego
  • O godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. Czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
  • Msze św. o godz. 7:30, 9:30, 11:00 i 18:30 (Msza św. za Ojczyznę). Na każdej Mszy św. poświęcenie wiązanek ziół, kwiatów i zbóż. Przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną. Dziękujemy Paniom za przygotowanie wiązanek.
  • Po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00 (na początek Koronka do Miłosierdzia Bożego).
 7. Sobota wspomnienie świętego Jacka
  • O godz. 6:40 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 8. UWAGA! Od 05-16 sierpnia br. biuro parafialne będzie czynne: w poniedziałek i czwartek tylko 15 minut po rannej i wieczornej Mszy św., w sobotę od godz. 8:00 - 9:00. W tych terminach można załatwić tylko sprawy pogrzebowe i zamówić Mszę świętą. Inne sprawy od 17 sierpnia br.
 9. ZA TYDZIEŃ:
  • W naszym mieście kolejny Pokutny Marsz Różańcowy.
 10. Są wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową: 9 - 13.09.2019r. na trasie ROZTOCZE, … Osoby, które jeszcze nie wpłaciły pozostałej kwoty prosimy, by uczyniły to niezwłocznie!
 11. Mamy jeszcze wolne intencje mszalne na sierpień i kolejne miesiące.
 12. Zwracamy uwagę na afisze informujące i zapraszające:
  • Caritas Archidiecezjalna organizuje pielgrzymkę starszych, chorych, niepełnosprawnych i ich opiekunów do Sanktuarium na Świętej Górze k. Gostynia dnia 16 września br. Zgłoszenia można kierować do 31 sierpnia br. do centrali Caritas przy rynku Wildeckim 4 A. osobiście lub telefonicznie,
  • Wielki odpust w Sanktuarium MB Pocieszenia w Górce Duchownej od 24 sierpnia do 02 września br.
 13. Wydział Teologiczny UAM (dawne seminarium) przyjmuje zapisy do Szkoły Katechistów na rok formacji 2019/2020. Zachęcamy do podjęcia tego przygotowania, by móc zaangażować się na rzecz parafii. Osoby zainteresowane są proszone o kontakt z ks. Proboszczem.
 14. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci (podwójny nr - na lipiec i sierpień), Miłujcie się, Gazeta Dobre Nowiny do zabrania gratis.
 15. Wszystkim dzieciom, młodzieży i ich nauczycielom oraz wszystkim rozpoczynającym wakacje życzymy dobrego odpoczynku i opieki Świętych Aniołów Stróżów.