Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » Niedziela Palmowa (5.04.2020 r.)

Niedziela Palmowa (5.04.2020 r.)
sobota, 4 kwietnia 2020 r., 18:30
 1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia.
  • Msze święte o godzinie: 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 16:00, 18:30.
   Nie ma poświęcenia palm.
  • UWAGA! Tylko 5 pierwszych osób może uczestniczyć we Mszy św. W pierwszej kolejności wchodzą osoby, które zamówiły intencję mszalną. Wejście do kościoła od strony Przychodni Zdrowia.
  • By więcej osób mogło uczestniczyć we Mszy św. w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i w Wielką Środę będą dodatkowe Msze św.: 7:00, 17:00, 17:45, 18:30. W związku z powyższym prosimy, by osoby/rodziny, które zamówiły intencję mszalną, sprawdziły godzinę odprawienia Mszy św.
  • Zapraszamy na transmisję Mszy św. z naszego kościoła: codziennie o godz. 18:30, a w niedzielę o godz. 11:00 na profilu acebookowym.
  • Nadal zawieszone są wszystkie nabożeństwa.
  • Każdego dnia o godz. 20:30 duszpasterze - bez udziału wiernych - odmawiają w kościele różaniec w intencji ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. A wszystkich wiernych wzywa, aby w tym samym czasie - w duchowej łączności z kapłanami - odmawiali różaniec w swoich rodzinach. Modlitwa ta będzie miała miejsce również na falach Radia Emaus.
  • Zachęcamy do korzystania z transmisji Mszy św. i nabożeństw za pośrednictwem telewizji, radia, internetu (YouTube, Facebook, inne komunikatory - patrz afisze).
 2. SPOWIEDŹ - tylko po telefonicznym uzgodnieniu z kapłanem! Kontakt telefoniczny:
 3. BIURO PARAFIALNE - NIECZYNNE! Tylko bardzo pilne sprawy można załatwić po wieczornej Mszy św. Mamy jeszcze wolne terminy na Msze św. w kwietniu i w kolejnych miesiącach.
 4. ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE:
  • Wielki Czwartek: Pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:30,
  • Wielki Piątek: Dzień śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły. Liturgia Wielkopiątkowa o godz. 18:30,
  • Wielka Sobota: Dzień ciszy i oczekiwania na Zmartwychwstanie. Zaleca się zachowanie wstrzemięźliwości od potraw mięsnych. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy przy Grobie Pańskim. W tym roku nie ma tzw. „święconki”. Przed śniadaniem niedzielnym błogosławieństwo niech wypowie ojciec, matka lub inna dorosła wierząca osoba. Wieczorna Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 21:00.
  • Uwaga! Liturgie Triduum Paschalnego będą transmitowane na żywo na naszym profilu acebookowym.
  • Celebracje Świętego Triduum Paschalnego sprawowane w katedrze, transmitowane będą przez Radio Emaus i TVP Poznań:
   • Msza Wieczerzy Pańskiej: o godz. 17:30,
   • Liturgia Męki Pańskiej: o godz. 17:30,
   • Wigilia Paschalna: o godz. 22:00.
 5. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocy. Wszystkie Msze św. wg porządku niedzielnego (sprzed Wielkiego Postu).
 6. W celu lepszego przeżycia modlitwy w domach podczas Wielkiego Tygodnia i Niedziel Wielkanocnych, w sobotę (4 kwietnia br.) uruchomiona zostanie specjalna strona internetowa: www.swietawdomu.pl. Sukcesywnie będą na niej zamieszczane pomoce duszpasterskie (filmy, katechezy, nagrania, materiały do rozmowy i modlitwy wokół niedzielnej Ewangelii, scenariusze celebracji domowych, teksty do wykorzystania podczas śniadania wielkanocnego). Zachęcamy do korzystania z w/w propozycji. Tekst modlitwy przed śniadaniem wielkanocnym już w tygodniu będzie można zabrać ze stolika w przedsionka kościoła.
 7. Dziękujemy za kolejne koperty z Daniną Diecezjalną i za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii, także te złożone na konto bankowe. Odwzajemniamy się modlitwą. Konto bankowe parafii: Parafia rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Poznaniu 47 1090 1362 0000 0000 3602 2323.
 8. Caritas Archidiecezji Poznańskiej potrzebuje wolontariuszy. Chętne osoby proszone są o kontakt z panią Karoliną Dragan tel. 605 333 825. Więcej informacji: www.caritaspoznan.pl.
 9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Niedziela, Miłujcie się. Jest książeczka 5 minut z Bogiem w cenie 2 zł (bez Przewodnika Katolickiego). Paschaliki na stół wielkanocny w cenie 7 złotych są do nabycia w zakrystii (przed albo po Mszy św.).
 10. Zmarły nasze parafianki:
  • śp. Helga Wojtkowiak z bl. 2,
  • śp. Agnieszka Spławska z bl. 25
  Dobry Jezu, a nasz Panie…