Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » III Niedziela Wielkanocna (26.04.2020 r.)

III Niedziela Wielkanocna (26.04.2020 r.)
sobota, 25 kwietnia 2020 r., 18:30
 1. Dziś 3. Niedziela Wielkanocy. Rozpoczynamy XII Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa: „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego” (por. J 6, 35-36). Wraz z całym Kościołem w Polsce przeżywamy tę Niedzielę Biblijną jako czwarty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Wychodząc z kościoła zabierzmy z koszyczka karteczkę z zaznaczonymi wersetami Ewangelii wg Św. Mateusza i Księgi Syracha. Po powrocie do domu otwórzmy rodzinne Pismo Święte i każdy w największym skupieniu i powadze niech odczyta sobie otrzymany dzisiaj tekst. Zaznaczmy go sobie w Księdze Pisma Świętego. Niech będzie dla nas światłem i mocą na drodze naszego osobistego i narodowego życia przez wszystkie dni aż do następnego Narodowego Czytania Pisma Świętego.

  • Dziś XIV Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców pod hasłem: „Z Miłością na wszystkich drogach”.
  • Dla naszej parafii to niedziela budowlana.
  • Od poniedziałku 20 kwietnia br. we Mszy św. będzie mogło uczestniczyć max. 35 osób, prosimy rozmieścić się po całym kościele zachowując stosowne odstępy. Wchodzimy do kościoła głównym wejściem!
  • Zapraszamy na transmisję Mszy św. z naszego kościoła: codziennie o godz. 18:30, a w niedzielę o godz. 11:00 na profilu acebookowym.
  • Zachęcamy do korzystania z transmisji Mszy św. i nabożeństw za pośrednictwem telewizji, radia, internetu (na kanale YouTube oraz Facebook.
 2. Ks. Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki prosi wszystkich o odprawienie nowenny o uproszenie deszczu, przez dziewięć dni począwszy od dnia 25 kwietnia aż do 03 maja br. Podejmujemy tę prośbę i w każdym z tych dni o godz. 18:00 odmówimy różaniec, przekazaną modlitwę o urodzaje i odśpiewamy „Suplikacje”.
 3. Środa 29 kwietnia 2020 r. święto Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego (75. rocznica wyzwolenia KL Dachau)
  • W ŚRODĘ, Msza św. o upragniony deszcz o godz. 18:30.
  • Wspólnota Nieustającego Żywego Różańca pamięta o modlitwie różańcowej w przyjętej godzinie dnia albo nocy. Msza św. w intencji Nieustającego Różańca i Wspólnoty oraz omodlanych intencji o godz. 7:00.
 4. Piątek 1 maja 2020 r. Pierwszy Piątek Miesiąca
  • W tym roku nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Chorych, których odwiedzamy z Komunią Świętą prosimy, by przyjęli Komunię duchową.
  • Przez miesiąc maj po wieczornej Mszy św. odmawiać będziemy Litanię Loretańską do NMP.
 5. Sobota 2 maja 2020 r. Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Pierwsza Sobota Miesiąca
  • Wszystkie Msze św. wg porządku niedzielnego.
  • Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca odprawiamy w łączności z Mszą Św. o godz. 7:30.
 6. ZA TYDZIEŃ - Światowy Dzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
 7. Nadal trwajmy na modlitwie każdego dnia o godz. 20:30 odmawiając różaniec w intencji o ustanie epidemii koronawirusa, ochrony przed zarażeniem, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Modlitwa ta będzie miała miejsce również na falach Radia Emaus.
 8. SPOWIEDŹ - tylko po telefonicznym uzgodnieniu z kapłanem! Kontakt telefoniczny:
 9. BIURO PARAFIALNE - NIECZYNNE! Tylko bardzo pilne sprawy można załatwić po wieczornej Mszy św. Mamy jeszcze wolne terminy na Msze św. w maju i w kolejnych miesiącach.
 10. Dziękujemy za kolejne koperty z Daniną Diecezjalną i za wszystkie ofiary imienne i bezimienne składane na rzecz parafii, także te złożone na konto bankowe oraz w aplikacji Drogowskaz. Odwzajemniamy się modlitwą. Konto bankowe parafii: Parafia rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Poznaniu 47 1090 1362 0000 0000 3602 2323.
 11. Ks. Proboszcz dziękuje za wszystkie modlitwy, życzenia świąteczne i pozdrowienia. Ze swej strony serdecznie wszystkich pozdrawia i obejmuje modlitwą oraz prosi o modlitwę. Ze względu na osłabienie organizmu i epidemię koronawirusa, ma zalecenie, by na razie bardzo ostrożnie funkcjonować.
 12. Uwaga! Rodzice dzieci klasy III, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej!!! Na stronie internetowej naszej parafii i na Facebooku jest informacja oraz szczegóły odnośnie możliwości przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej w 2020 roku. Zainteresowanych uprzejmie odsyłamy na ww. stronę internetową.
 13. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Miłujcie się (nowy numer), Niedziela.
 14. Zmarł nasz parafianin:
  • śp. Grzegorz Krawczyk z bl. 2.
  Dobry Jezu, a nasz Panie…