Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » IV Niedziela Wielkanocna (3.05.2020 r.)

IV Niedziela Wielkanocna (3.05.2020 r.)
sobota, 2 maja 2020 r., 18:30
 1. Dziś 4. Niedziela Wielkanocy i Światowy Dzień Modlitw oraz początek Tygodnia Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Dzisiaj (3 maja br.) na Jasnej Górze Przewodniczący Episkopatu Polski abp ks. Stanisław Gądecki zawierzył Ojczyznę Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej, Królowej Polski. Uroczystość miała miejsce podczas Mszy św. o godz. 11:00 - transmitowanej przez TV Trwam.

  • Nadal we Mszy św. może uczestniczyć max. 35 osób. Po wejściu do kościoła prosimy wiernych o dezynfekcje rąk oraz rozmieszczenie się po całym kościele zachowując stosowne odstępy!
  • Zapraszamy na transmisję Mszy św. z naszego kościoła: w niedzielę o godz. 11:00 na profilu acebookowym.
  • Zachęcamy do korzystania z transmisji Mszy św. i nabożeństw za pośrednictwem telewizji, radia, internetu (na kanale YouTube oraz Facebook.
  • Dla naszej parafii to niedziela budowlana.
 2. W dniu dzisiejszym o godz. 18:00 kończymy odprawianie nowenny o uproszenie deszczu. Odmówimy różaniec, przekazaną modlitwę o urodzaje i odśpiewamy „Suplikacje”.
 3. Od jutra (poniedziałek 04 maja br.) nabożeństwo majowe codziennie o godzinie 18:00. Zapraszamy!!!
 4. Poniedziałek 4 maja 2020 roku wspomnienie Świętego Floriana, męczennika
 5. Środa 6 maja 2020 r. święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
  • Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i omodlanych intencji o godz. 18:30. Wspólnota Żywego Różańca - pamięta o zmianie tajemnic różańcowych! Intencje modlitwy Żywego Różańca na maj br., też miesięcznik „Różaniec” do odebrania przez zelatorów w zakrystii.
 6. Czwartek 7 maja 2020 r. Pierwszy Czwartek Miesiąca
  • Msza św. w intencji: o powrót do Boga naszych dzieci, wnuków i bliskich o godz. 18:30.
 7. Piątek 8 maja 2020 r. uroczystość Św. Stanisława, głównego Patrona Polski
  • Z racji tej uroczystości, w ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. ZA TYDZIEŃ - Niedziela budowlana.
 9. Nadal trwajmy na modlitwie każdego dnia o godz. 20:30 odmawiając różaniec w intencji o ustanie epidemii koronawirusa, ochrony przed zarażeniem, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Modlitwa ta będzie miała miejsce również na falach Radia Emaus.
 10. SPOWIEDŹ - tylko po telefonicznym uzgodnieniu z kapłanem! Kontakt telefoniczny:
 11. BIURO PARAFIALNE - NIECZYNNE! Tylko bardzo pilne sprawy można załatwić po wieczornej Mszy św. Mamy jeszcze wolne terminy na Msze św. w maju i w kolejnych miesiącach.
 12. My Kapłani, Wasi Duszpasterze - Wszystkich serdecznie pozdrawiamy. Chorym i słabującym Parafianom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Wszystkich obejmujemy naszą modlitwą. Za Wami Wszystkimi tęsknimy. Zachęcamy Wszystkich - przychodźcie do Kościoła, Pan Jezus czeka i pragnie Wszystkich wzmocnić oraz pocieszyć…
 13. Serdecznie dziękujemy tym Parafianom, którzy już złożyli Daninę Diecezjalną na 2020 rok. Koperty na Daninę Diecezjalną są wyłożone na stoliku w przedsionku kościoła i na stoliku przy wejściu z kościoła do zakrystii. Dziękujemy za wszystkie ofiary imienne i bezimienne składane na rzecz parafii, także te złożone na nasze konto bankowe oraz w aplikacji Drogowskaz. Odwzajemniamy się modlitwą. Konto bankowe parafii: Parafia rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Poznaniu nr konta: 47 1090 1362 0000 0000 3602 2323.
 14. Uwaga! Rodzice dzieci klasy III, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej!!! Na stronie internetowej naszej parafii i na Facebooku jest informacja oraz szczegóły odnośnie możliwości przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej w 2020 roku. Zainteresowanych uprzejmie odsyłamy na ww. stronę internetową.
 15. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Miłujcie się, Niedziela, Przewodnik katolicki z dodatkiem „5 minut z Bogiem”. Czasopisma są wyłożone na stoliku przy wejściu z kościoła do zakrystii.