Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » VI Niedziela Wielkanocna (17.05.2020 r.)

VI Niedziela Wielkanocna (17.05.2020 r.)
sobota, 16 maja 2020 r., 18:30
 1. Dziś 6. Niedziela Wielkanocy.
  • Od dzisiejszej niedzieli we Mszy św. może uczestniczyć max. 55 osób. Do kościoła wchodzimy głównym wejściem. Po wejściu do kościoła prosimy wiernych o dezynfekcje rąk oraz rozmieszczenie się po całym kościele zachowując stosowne odstępy!
  • Zapraszamy na transmisję Mszy św. z naszego kościoła: w niedzielę o godz. 11:00 na profilu acebookowym.
  • Zachęcamy do korzystania z transmisji Mszy św. i nabożeństw za pośrednictwem telewizji, radia, internetu (na kanale YouTube oraz Facebook.
 2. NABOŻEŃSTWA MAJOWE - codziennie o godzinie 18:00. Zapraszamy!
 3. W tygodniu od 18 do 20.05.2020 roku modlimy się o dobre urodzaje.
 4. Poniedziałek 18 maja 2020 r. 100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II.
  • Msza św. dziękczynna za Jego życie i pontyfikat o godz. 18:30. W naszych oknach umieśćmy wizerunki Świętego Jana Pawła II. Wywieśmy flagi papieską i narodową.
  • Pierwszy Program TVP Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito - Prorok naszych czasów. Zachęcamy do obejrzenia tego widowiska.
  • W tzw. Tygodniu Papieskim (18-24 maja) w TVP jest bogata oferta programowa poświęcona osobie Św. Jana Pawła II.
 5. Wtorek 19 maja 2020 r.
  • Zamówiona przez lokatorów bloku 19 E Msza św. za śp. Edytę Królikowską zostanie odprawiona we wtorek 19 maja br. o godzinie 18:30.
 6. Środa 20 maja 2020 r.
  • Nieustający Różaniec pamięta o modlitwie różańcowej w przyjętej godzinie dnia albo nocy; - zamówiona Msza św. zostanie odprawiona o godzinie 7:00.
  • zamówiona Msza św. zostanie odprawiona o godzinie 7:00.
 7. Czwartek 21 maja 2020 r.
  • Po wieczornej Mszy św. adoracja do godz. 20:00 (na początek koronka do Miłosierdzia Bożego).
 8. Sobota 23 maja 2020 r.
  • W Katedrze poznańskiej święcenia kapłańskie. Uroczystość ma charakter zamknięty, będzie transmitowana przez Regionalny Oddział TVP w Poznaniu.
 9. Za tydzień - w niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Suma odpustowa w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego o godzinie 12:30. Dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach.
  • W kościele Bożego Ciała w Poznaniu o godzinie 12:15 zostanie odprawiona Msza św. podczas, której zakończy się proces beatyfikacyjny Służebnicy Bożej Siostry M. Włodzimiry Wojtczak, elżbietanki, na etapie diecezjalnym.
 10. Nadal trwajmy na modlitwie każdego dnia o godz. 20:30 odmawiając różaniec w intencji o ustanie pandemii koronawirusa i o upragniony deszcz dla naszej ziemi. Modlitwa ta będzie miała miejsce również na falach Radia Emaus.
 11. Spowiedź - tylko po telefonicznym uzgodnieniu z kapłanem! Kontakt telefoniczny:
 12. Biuro Parafialne- nieczynne! Tylko bardzo pilne sprawy można załatwić po wieczornej Mszy św. Mamy jeszcze wolne terminy na Msze św. w maju i w kolejnych miesiącach.
 13. My Kapłani, Wasi Duszpasterze - Wszystkich serdecznie pozdrawiamy. Chorym i słabującym Parafianom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Wszystkich obejmujemy naszą modlitwą. Za Wami Wszystkimi tęsknimy. Zachęcamy Wszystkich - przychodźcie do Kościoła, Pan Jezus czeka i pragnie Wszystkich wzmocnić oraz pocieszyć…
 14. Serdecznie dziękujemy tym Parafianom, którzy już złożyli Daninę Diecezjalną na 2020 rok. Koperty na Daninę Diecezjalną są wyłożone na stoliku w przedsionku kościoła i na stoliku przy wejściu z kościoła do zakrystii. Dziękujemy za wszystkie ofiary imienne i bezimienne składane na rzecz parafii, także te złożone na nasze konto bankowe oraz w aplikacji Drogowskaz. Odwzajemniamy się modlitwą. Konto bankowe parafii: Parafia rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Poznaniu nr konta: 47 1090 1362 0000 0000 3602 2323.
 15. Zgromadzenie Sióstr Św. Elżbiety prowadzi jadłodajnie Caritas przy ul. Łąkowej w Poznaniu. W imieniu Sióstr Szkolne Koło Caritas przy naszej szkole, w przedsionku szkoły (wejście główne) wystawiło skrzynkę na produkty żywnościowe. Informacje szczegółowa - patrz plakat na drzwiach wahadłowych naszego kościoła.
 16. 22 maja br. na szkolnym Facebooku oraz stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Poznaniu (nasza Szkoła Podstawowa nr 65) ma miejsce Wirtualny Koncert Charytatywny dla Szymka. Szczegóły na plakacie.
 17. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Miłujcie się, Niedziela, Przewodnik katolicki. Czasopisma są wyłożone na stoliku przy wejściu z kościoła do zakrystii.