Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (31.05.2020 r.)

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (31.05.2020 r.)
sobota, 30 maja 2020 r., 18:30
 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i niedziela budowlana. Dzisiaj gościmy Ks. Dariusza Dogondke, misjonarza w Turcji, który na każdej Mszy św. głosi kazanie. W kościele nadal obowiązuje zakrywanie twarzy maseczką i dezynfekcja rąk! Dla naszej parafii przypada całodzienna adoracja Pana Jezusa w monstrancji. Dyżur, porządek i prowadzenie adoracji:
  • po Mszy św. o godz. 12:15 do 14:30 adoracji przewodniczy Wspólnota Żywego Różańca,
  • od 14:30 do godz. 15:30 przewodniczą Czciciele Miłosierdzia Bożego,
  • od 15:30 do godz. 16:15 przewodniczy PZ Zespół Caritas,
  • od 16:15 do godz. 17:00 przewodniczą Odrodzenie i Krąg Biblijny,
  • od 17:00 do godz. 17:45 przewodniczą Rycerze oraz Czciciele Św. Michała Archanioła i Świętych Aniołów Stróżów.
  Kochani Wszyscy! Znajdźmy czas i przyjdźmy choć na chwilę do Pana Jezusa.
  • Dziś kończymy nabożeństwa majowe. Od jutra przez cały miesiąc czerwiec codziennie nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18:00. Zapraszamy do licznego udziału!
 2. W związku ze zniesieniem z dniem 30 maja br. limitu uczestników zgromadzeń religijnych, Ks. Abp Metropolita w dekrecie dotyczącym duszpasterstwa informuje, że ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. obowiązuje do niedzieli 31 maja br. Od niedzieli 7 czerwca br. obowiązywać będzie już tylko dyspensa dla:
  1. osób w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym,
  2. osób z objawami infekcji (np.: kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.),
  3. osób, które czują wielką obawę przed zarażeniem.
  • Czas Komunii wielkanocnej w naszej archidiecezji jest przedłużony do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2020r. W tym czasie należy przystąpić do spowiedzi świętej i przyjąć Komunię św. wielkanocną,
  • Nadal trwajmy na modlitwie każdego dnia o godz.20:30 odmawiając różaniec w intencji o ustanie pandemii koronawirusa i o deszcz oraz o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Modlitwa ta ma miejsce również na falach Radia Emaus,
  • Możliwe są odwiedziny chorych z Komunią św. po tel. uzgodnieniu (tylko do środy),
  • W tym roku nie organizuje się procesji Bożego Ciała ulicami naszej parafii,
  • Ks. Arcybiskup zachęca wiernych do spisania lub nagrania świadectw z przeżywania minionego czasu i złożenia ich w biurze parafialnym.
 3. Poniedziałek 1 czerwca 2020 r. święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła Dzień Dziecka
 4. Środa 3 czerwca 2020 r. wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
  • Godzina 18:30 Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i omodlanych intencji. Po Mszy św. zebranie i zmiana tajemnic różańcowych.
 5. Czwartek 4 czerwca 2020 r. święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana Pierwszy Czwartek Miesiąca
  • O godz. 18:30 Msza św. w intencji powrotu naszych dzieci, wnuków i bliskich do Pana Boga.
  • Po wieczornej Mszy św. adoracja do godz. 20:00.
 6. Piątek 5 czerwca 2020 r. wspomn. św. Bonifacego Pierwszy Piątek Miesiąca
  • Odwiedziny chorych z Komunią św. od godz. 8:00 tylko po telefonicznym zgłoszeniu.
 7. Sobota 6 czerwca 2020 r. Pierwsza Sobota Miesiąca
  • Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca odprawiamy w łączności z ranną Mszą św. o godz. 7:00.
 8. W niedzielę, 7 czerwca br. uroczystość Najświętszej Trójcy i Święto Dziękczynienia oraz zbiórka na Świątynię Bożej Opatrzności w Warszawie (do puszek przed kościołem).
 9. Spowiedź - tylko po telefonicznym uzgodnieniu z kapłanem! Kontakt telefoniczny:
 10. Biuro Parafialne czynne według porządku sprzed pandemii Przychodzimy do biura w maseczce. Mamy jeszcze wolne terminy na Msze św. w czerwcu i w kolejnych miesiącach.
 11. Serdecznie dziękujemy tym Parafianom, którzy już złożyli Daninę Diecezjalną na 2020 rok. Koperty na Daninę Diecezjalną są wyłożone na stoliku w przedsionku kościoła i na stoliku przy wejściu z kościoła do zakrystii. Dziękujemy za wszystkie ofiary imienne i bezimienne składane na rzecz parafii, także te złożone na nasze konto bankowe oraz w aplikacji Drogowskaz. Odwzajemniamy się modlitwą. Konto bankowe parafii: Parafia rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Poznaniu nr konta: 47 1090 1362 0000 0000 3602 2323.
 12. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Miłujcie się, Niedziela, Przewodnik katolicki (z dodatkiem „5 minut z Bogiem”), Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci na czerwiec, Czasopisma są wyłożone na stoliku z płynem do dezynfekcji rąk i przy wejściu z kościoła do zakrystii. Dla zainteresowanych polecamy zakładkę „Litania do Królowej blokowisk” na YouTube.
 13. Zmarły nasze parafianki:
  • śp. Jadwiga Raczkiewicz z bloku 19,
  • śp. Irena Misiołek z bloku 20.
  • Dobry Jezu, a nasz Panie…