Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » Uroczystość Najświętszej Trójcy (7.06.2020 r.)

Uroczystość Najświętszej Trójcy (7.06.2020 r.)
sobota, 6 czerwca 2020 r., 18:30
 1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy i Święto Dziękczynienia.
  • Zbiórka do puszek na Świątynię Bożej Opatrzności w Warszawie.
  • W kościele nadal obowiązuje zakrywanie twarzy maseczką i dezynfekcja rąk!
  • Codziennie o godzinie 18:00 nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa - zapraszamy!
 2. Od dzisiejszej niedzieli, 07 czerwca br. aż do odwołania z dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. mogą korzystać tylko:
  1. osoby w podeszłym wieku i kobiety w stanie błogosławionym,
  2. osoby z objawami infekcji (np.: kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.),
  3. osoby, które czują wielką obawę przed zarażeniem.
  • Czas Komunii wielkanocnej w naszej archidiecezji jest przedłużony do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2020r. W tym czasie należy przystąpić do spowiedzi świętej i przyjąć Komunię św. wielkanocną,
  • Ksiądz Arcybiskup Metropolita zaprasza wszystkich do modlitwy różańcowej od 03-11 czerwca br. o godz. 20:30, w intencji dziękczynnej Dobremu Bogu za wszystkie łaski jakie nam udzielił. Modlitwa ta ma miejsce również na falach Radia Emaus.
  • Ks. Arcybiskup zachęca wiernych do spisania lub nagrania świadectw z przeżywania minionego czasu i złożenia ich w biurze parafialnym.
 3. Poniedziałek 8 czerwca 2020 r. wspomnienie Królowej Jadwigi
 4. Czwartek 11 czerwca 2020 r. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało)
  • Msze św. o godzinach 7:30, 9:30, 11:00, 12:15 i 16:00 zakończona nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesją eucharystyczną wewnątrz kościoła. Nie ma Mszy św. o godz. 18:30. W tym roku nie organizuje się procesji Bożego Ciała ulicami naszej parafii. Udekorujmy nasze okna emblematami eucharystycznymi i wywieśmy flagi. Dekoracje niech pozostaną do piątku 19 czerwca br. włącznie.
  • Centralna procesja eucharystyczna miasta Poznania wyruszy z kościoła pod wezwaniem Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 10:00. Zakończenie procesji przewidziane jest na godzinę 13:00. Do udziału w procesji zaproszeni są wszyscy wierni.
 5. Sobota 13 czerwca 2020 r.
  • O godz. 14:00 Pierwsza grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej,
  • VI Światowa Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 - 18:00. Przyjdźmy licznie.
  • Nabożeństwo Czuwania Fatimskiego o godz. 19:15 - Zapraszamy.
 6. Za tydzień XIV Niedziela Zwykła i niedziela budowlana.
  • Przed kościołem zbiórka do puszek na KUL,WT UAM i szkoły katolickie.
 7. Spowiedź - po telefonicznym uzgodnieniu z kapłanem! Kontakt telefoniczny:
 8. Biuro Parafialne czynne według porządku sprzed pandemii Przychodzimy do biura w maseczce. Mamy jeszcze wolne terminy na Msze św. w czerwcu i w kolejnych miesiącach.
 9. Serdecznie dziękujemy tym Parafianom, którzy już złożyli Daninę Diecezjalną na 2020 rok. Koperty na Daninę Diecezjalną są wyłożone na stoliku w przedsionku kościoła i na stoliku przy wejściu z kościoła do zakrystii. Dziękujemy za wszystkie ofiary imienne i bezimienne składane na rzecz parafii, także te złożone na nasze konto bankowe oraz w aplikacji Drogowskaz. Odwzajemniamy się modlitwą. Konto bankowe parafii: Parafia rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Poznaniu nr konta: 47 1090 1362 0000 0000 3602 2323.
 10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Miłujcie się, Niedziela, Przewodnik katolicki, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci na czerwiec, Gazeta „Dobre Nowiny” do zabrania gratis. Czasopisma są wyłożone na stoliku z płynem do dezynfekcji rąk i przy wejściu z kościoła do zakrystii.
 11. Akademik męski „Sołek” w Poznaniu zaprasza studentów poznańskich uczelni. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 12. Zmarł nasz parafianin śp. Jarosław Szałapieta z Czarna Rola 21.
 13. Dobry Jezu, a nasz Panie…