Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » Święta Bożego Narodzenie (25.12.2020 r.)

Święta Bożego Narodzenie (25.12.2020 r.)
czwartek, 24 grudnia 2020 r., 22:00
 1. ŻYCZENIA

  Kochanym Parafianom i Drogim Gościom!

  Dobry Bóg pozwala nam kolejny raz przeżywać Święta Bożego Narodzenia. „Niech ta wielka tajemnica - Wcielenia Syna Bożego i Jego Narodzenia - napełni nas wszystkich radością Bożej obecności. Niech rozświetli swym blaskiem wszystkie zakątki serca, napełni je ciszą i pokojem, niech umocni nadzieję, gdyż Bóg jest z nami w każdej chwili naszej codzienności, we wszystkich naszych troskach, cierpieniach i zmaganiach”.

  O wszystkich Drogich Parafianach pamiętamy i pozdrawiamy, wszystkich obejmujemy naszą modlitwą. Chorym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Wszystkich zapraszamy na Mszę Świętą. Osoby, które muszą korzystać z dyspensy zachęcamy, by łączyły się duchowo z liturgią wspólnotową Kościoła poprzez transmisje: radiowe, telewizyjne i internetowe. Błogosławionych, radosnych, pełnych Bożego pokoju Świąt Bożego Narodzenia!

  Życzą Wasi Duszpasterze

 2. W kościele nadal obowiązuje zakrywanie twarzy maseczką i dezynfekcja rąk!,
 3. Dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wszystkie Msze Św. według porządku niedzielnego. Jutro w sobotę, 26 grudnia Drugi Dzień Świąteczny i Święto św. Szczepana. Wszystkie Msze św. według porządku niedzielnego. Taca na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
  • Serdecznie dziękujemy za pomoc w udekorowaniu naszego prezbiterium choinkami i ustawieniu „Żłóbka”
 4. Zapraszamy do „Żłóbka” na modlitwę w godzinach popołudniowych.
 5. W niedzielę najbliższą przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. To Dzień Modlitw o Świętość Małżeństw i Rodzin.
 6. Kolejna edycja rekolekcji „Oddanie33” od 01 stycznia do 02 lutego 2021 r. (szczegóły na banerach na zewnątrz kościoła). Uroczyste zakończenie na Mszy Św. o godz. 7:00 w Święto Ofiarowania Pańskiego. Zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach.
 7. W godzinach czynnego Biura parafialnego przyjmujemy intencje mszalne na 2021 rok.
 8. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Przewodnik katolicki, Niedziela (do odbioru), nowy numer dwumiesięcznika Miłujcie się, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci.
 9. Konto bankowe parafii: Parafia rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Poznaniu
  Nr konta: 47 1090 1362 0000 0000 3602 2323. Wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary serdecznie dziękujemy i odwzajemniamy się modlitwą.
 10. Zmarli nasi parafianie:
  • śp. Aleksandra Schlaffke z bloku 17,
  • śp. Ks. Jerzy Sułkowski emerytowany proboszcz, pochodzący z naszej parafii z ul. Naramowickiej 72
  Dobry Jezu, a nasz Panie…