Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » XVIII Niedziela Zwykła (1.08.2021 r.)

XVIII Niedziela Zwykła (1.08.2021 r.)
sobota, 31 lipca 2021 r., 18:30
 1. Dziś 18. Niedziela Zwykła. Od godz.12:00 do poniedziałku 02 sierpnia godz. 24:00 istnieje możliwość zyskania jeden raz odpust zupełny Porcjunkuli dla siebie lub dla zmarłego za pobożne nawiedzenie kościoła z równoczesnym zmówieniem „Ojcze Nasz…" i "Wierzę w Boga…”.
  • Rozpoczął się sierpień - miesiąc abstynencji. Odpowiadając na apel Kościoła powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych. Zachęcamy do osobistej trzeźwości, także w intencji całej naszej parafii i narodu przez wpisanie się do Parafialnej Księgi Trzeźwości (jest wyłożona na stoliku przy wejściu z kościoła do zakrystii).
 2. UWAGA! W kościele nadal obowiązuje zakrywanie ust i nosa maseczką i dezynfekcja rąk!
  • Od 20 czerwca br. jest zniesiona dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane!
 3. Uwaga! Przez lipiec i sierpień nie ma mszy św. o godzinie 12:15.
 4. Poniedziałek 2 sierpnia 2021 r.
  • O godz. 18:00 nabożeństwo do Św. Michała Archanioła i Świętych Aniołów Stróżów, naszych Patronów.
 5. Wtorek 3 sierpnia 2021 r.
  • Od godziny 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. Środa 4 sierpnia 2021 r. wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów
  • O godzinie 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • O godzinie 18:30 Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. spotkanie tychże członków i zmiana tajemnic różańcowych.
 7. Czwartek 5 sierpnia 2021 r. Pierwszy Czwartek Miesiąca
  • Okazja do spowiedzi świętej od godziny 17:30.
  • Po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 20:00.
 8. Piątek 6 sierpnia 2021 r. święto Przemienienia Pańskiego Pierwszy Piątek Miesiąca
  • W sierpniu nie ma odwiedzin chorych z Komunią Świętą!
  • Okazja do spowiedzi świętej o godziny 17:30.
 9. Sobota 7 sierpnia 2021 r. Pierwsza Sobota Miesiąca
  • O godziny 6:40 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
  • Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca w łączności z ranną Mszą św. o godzinie 7:00.
 10. Za tydzień , 8 sierpnia, jest niedziela budowlana. Zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
 11. Znamy już nowy termin Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu MB Częstochowskiej w naszej parafii. Nawiedzenie rozpocznie się dnia 13 października, pożegnanie 14 października br. Zostało nam jeszcze 73 dni oczekiwania. Módlmy się wszyscy o owocny przebieg peregrynacji i jego trwałe owoce.
 12. Przyjmujemy intencje mszalne na 2021 rok. Dziękujemy za kolejne koperty z daniną diecezjalną.
 13. Parafia organizuje pielgrzymkę - Góry Świętokrzyskie od 20 - 24 września br., cena 950 zł od osoby. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę prosimy, by pozostałą sumę wpłaciły do 22 sierpnia br.!!! Są jeszcze wolne miejsca… Zapisy w zakrystii.
 14. Nadal trwają zapisy do Szkoły Katechistów. Osoby zainteresowane i zachęcone słowem naszego Ks. Arcybiskupa proszone są o kontakt z Ks. Proboszczem.
 15. Caritas Archidiecezji Poznańskiej zachęca do włączenia się w akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”, która polega na zbiórce przyborów (plecaki, kredki, mazaki, farbki, plastelina, linijki, gumki, długopisy, ołówki, zeszyty, bloki oraz inne przybory przydatne każdego dnia w szkole). Przybory te można składać do wystawionego kosza.W ten sposób chcemy wesprzeć najmłodszych z Diecezji Grodzieńskiej na Białorusi. Akcja potrwa do 16 sierpnia br.
 16. Istnieje możliwość włączenia się w akcję profilaktyczną bezpłatnych badań słuchu (Przychodnia POSUM, al. Solidarności 36). Rejestracja pod nr tel. 535 362 200.
 17. Czasopisma - zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Miłujcie się (nowy numer), Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci na lipiec i sierpień. W cenie rabatowej 20 zł książka pt. Wiara - Podręczny Przewodnik w zakrystii.
 18. Konto bankowe parafii:
  Parafia rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Poznaniu
  Nr konta: 47 1090 1362 0000 0000 3602 2323
  Wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary i na konto serdecznie dziękujemy i odwzajemniamy się modlitwą.
 19. Wszystkim dzieciom, młodzieży i ich nauczycielom oraz wszystkim rozpoczynającym wakacje życzymy dobrego odpoczynku i opieki Świętych Aniołów Stróżów.
 20. Zmarł nasz parafianin: - śp. Józef Schlaffke z bl.17, Dobry Jezu, a nasz Panie…