Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » XIX Niedziela Zwykła (8.08.2021 r.)

XIX Niedziela Zwykła (8.08.2021 r.)
sobota, 7 sierpnia 2021 r., 18:30
 1. Dziś 19. Niedziela Zwykła. Dla naszej parafii to niedziela budowlana.
  • Zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
  • Trwa miesiąc sierpień - miesiąc abstynencji. Odpowiadając na apel Kościoła powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych. Zachęcamy do osobistej trzeźwości, także w intencji całej naszej parafii i narodu przez wpisanie się do Parafialnej Księgi Trzeźwości (jest wyłożona na stoliku przy wejściu z kościoła do zakrystii).
 2. UWAGA! W kościele nadal obowiązuje zakrywanie ust i nosa maseczką i dezynfekcja rąk!
  • Od 20 czerwca br. jest zniesiona dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane!
 3. Uwaga! Przez lipiec i sierpień nie ma mszy św. o godzinie 12:15.
 4. Poniedziałek 9 sierpnia 2021 r. święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.
  • O godz. 18:00 nabożeństwo do Św. Michała Archanioła i Św. Aniołów Stróżów, naszych Patronów.
 5. Wtorek 10 sierpnia 2021 r. święto św. Wawrzyńca.
  • Od godziny 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. Środa 11 sierpnia 2021 r. wspomnienie św. Klary.
  • O godzinie 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. Czwartek 12 sierpnia 2021 r.
  • Po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 20:00.
 8. Piątek 13 sierpnia 2021 r.
  • Nabożeństwo Czuwania Fatimskiego o godz. 19:15
 9. Sobota 14 sierpnia 2021 r. wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego.
  • O godziny 6:40 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 10. Za tydzień , 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
  • Na każdej Mszy św. błogosławieństwo wiązanek ze zbóż, ziół i kwiatów.
  • O godz. 18:30 Msza św. w intencji Ojczyzny - o Polskę według woli Bożej.
  • Zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.
 11. Znamy już nowy termin Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu MB Częstochowskiej w naszej parafii. Nawiedzenie rozpocznie się dnia 13 października, pożegnanie 14 października br. Zostało nam jeszcze 66 dni oczekiwania. Módlmy się wszyscy o owocny przebieg peregrynacji i jego trwałe owoce.
 12. Przyjmujemy intencje mszalne na 2021 rok. Dziękujemy za kolejne koperty z daniną diecezjalną.
 13. Parafia organizuje pielgrzymkę - Góry Świętokrzyskie od 20 - 24 września br., cena 950 zł od osoby. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę prosimy, by pozostałą sumę wpłaciły do 22 sierpnia br.!!! Są jeszcze wolne miejsca… Zapisy w zakrystii.
 14. Nadal trwają zapisy do Szkoły Katechistów. Osoby zainteresowane i zachęcone słowem naszego Ks. Arcybiskupa proszone są o kontakt z Ks. Proboszczem.
 15. Komunikat Kurii informuje, że od października odbywać się będą zajęcia w ramach Archidiecezjalnego Studium Rodziny, które przygotują osoby do podjęcia pracy duszpasterskiej na rzecz narzeczonych, małżeństw i rodzin. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
  • W niedzielę 15 sierpnia w godz. 9:00-14:00 na placu przed Katedrą odbędzie się piknik zdrowotny podczas którego, będzie możliwość wykonania bezpłatnych badań laboratoryjnych. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 16. Caritas Archidiecezji Poznańskiej zachęca do włączenia się w akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”, która polega na zbiórce przyborów (plecaki, kredki, mazaki, farbki, plastelina, linijki, gumki, długopisy, ołówki, zeszyty, bloki oraz inne przybory przydatne każdego dnia w szkole). Przybory te można składać do wystawionego kosza.W ten sposób chcemy wesprzeć najmłodszych z Diecezji Grodzieńskiej na Białorusi. Akcja potrwa do 16 sierpnia br.
 17. Czasopisma - zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Miłujcie się. Osoby, które włączyły się w rekolekcje Oddanie33 mogą nabyć w zakrystii kolejny numer miesięcznika TOTA TUA za dobrowolną ofiarę.
 18. Konto bankowe parafii:
  Parafia rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Poznaniu
  Nr konta: 47 1090 1362 0000 0000 3602 2323
  Wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary i na konto serdecznie dziękujemy i odwzajemniamy się modlitwą.
 19. Wszystkim dzieciom, młodzieży i ich nauczycielom oraz wszystkim rozpoczynającym wakacje życzymy dobrego odpoczynku i opieki Świętych Aniołów Stróżów.
 20. Zmarli nasi parafianie:
  • śp. Stefania Zawartowicz z bloku 5,
  • śp. Janina Staszkiewicz z bloku 18,
  • śp. Stanisław Stelmaszewski z bl. 18,
  • śp. Andrzej Szaumkesel z bl. 18.
  • Dobry Jezu, a nasz Panie…