Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » Uroczystość Wniebowzięcia NMP (15.08.2021 r.)

Uroczystość Wniebowzięcia NMP (15.08.2021 r.)
sobota, 14 sierpnia 2021 r., 18:30
 1. Dziś uroczystość Wniebowzięcia NMP.
  • Na każdej Mszy św. błogosławieństwo wiązanek ze zbóż, ziół i kwiatów.
  • Zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.
  • Trwa miesiąc sierpień - miesiąc abstynencji. Odpowiadając na apel Kościoła powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych. Zachęcamy do osobistej trzeźwości, także w intencji całej naszej parafii i narodu przez wpisanie się do Parafialnej Księgi Trzeźwości (jest wyłożona na stoliku przy wejściu z kościoła do zakrystii).
 2. W kościele nadal obowiązuje zakrywanie ust i nosa maseczką i dezynfekcja rąk!
  • Od 20 czerwca br. jest zniesiona dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane!
 3. Uwaga! Przez lipiec i sierpień nie ma mszy św. o godzinie 12:15.
 4. Poniedziałek 16 sierpnia 2021 r.
  • O godz. 18:00 nabożeństwo do Św. Michała Archanioła i Św. Aniołów Stróżów, naszych Patronów.
 5. Wtorek 17 sierpnia 2021 r. wspomnienie św. Jacka, prezbitera
  • Od godziny 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. Środa 18 sierpnia 2021 r.
  • O godzinie 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. Czwartek 19 sierpnia 2021 r. Dzień Świętego Józefa w Roku Św. Józefa.
  • Wieczorna Msza św. o Świętym Józefie
  • Po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 20:00.
 8. Piątek 20 sierpnia 2021 r. wspomnienie św. Bernarda
  • Nieustający Różaniec pamięta o modlitwie różańcowej w przyjętej godzinie dnia albo nocy.
 9. Sobota 21 sierpnia 2021 r. wspomnienie św. Piusa X, papieża.
  • O godziny 6:40 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 10. Za tydzień , 22 sierpnia to XXI niedziela zwykła.
 11. Znamy już nowy termin Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu MB Częstochowskiej w naszej parafii. Nawiedzenie rozpocznie się dnia 13 października, pożegnanie 14 października br. Zostało nam jeszcze 59 dni oczekiwania. Módlmy się wszyscy o owocny przebieg peregrynacji i jego trwałe owoce.
 12. Przyjmujemy intencje mszalne na 2021 rok. Dziękujemy za kolejne koperty z daniną diecezjalną.
 13. Parafia organizuje pielgrzymkę - Góry Świętokrzyskie od 20 - 24 września br., cena 950 zł od osoby. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę prosimy, by pozostałą sumę wpłaciły do 22 sierpnia br.!!! Są jeszcze wolne miejsca… Zapisy w zakrystii.
 14. Nadal trwają zapisy do Szkoły Katechistów. Osoby zainteresowane i zachęcone słowem naszego Ks. Arcybiskupa proszone są o kontakt z Ks. Proboszczem.
 15. Komunikat Kurii informuje, że od października odbywać się będą zajęcia w ramach Archidiecezjalnego Studium Rodziny, które przygotują osoby do podjęcia pracy duszpasterskiej na rzecz narzeczonych, małżeństw i rodzin. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
  • Dzisiaj 15 sierpnia w godzinach 9:00-14:00 na placu przed Katedrą odbywa się piknik zdrowotny podczas którego, jest możliwość wykonania bezpłatnych badań laboratoryjnych. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 16. Czasopisma - zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Miłujcie się. Osoby, które włączyły się w rekolekcje Oddanie33 mogą nabyć w zakrystii kolejny numer miesięcznika TOTA TUA za dobrowolną ofiarę.
  • 12 września odbędą się beatyfikacje Sług Bożych ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Pomocą w duchowym przygotowaniu do beatyfikacji (w dniach od 01 -12 września br.) jest książeczka pt.: „Dwie beatyfikacje” w cenie 4zł. Nabyć można u ministranta.
 17. Konto bankowe parafii:
  Parafia rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Poznaniu
  Nr konta: 47 1090 1362 0000 0000 3602 2323
  Wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary i na konto serdecznie dziękujemy i odwzajemniamy się modlitwą.
 18. Wszystkim dzieciom, młodzieży i ich nauczycielom oraz wszystkim rozpoczynającym wakacje życzymy dobrego odpoczynku i opieki Świętych Aniołów Stróżów.