Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » V Niedziela Zwykła (6.02.2011 r.)

V Niedziela Zwykła (6.02.2011 r.)
 1. Dziś jest V Niedziela Zwykła.
 2. Jutro o godz. 18:00 wznawiamy nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła i Świętych Aniołów Stróżów, naszych Patronów. Zapraszamy.
 3. We wtorek po wieczornej Mszy św. zebranie Akcji Katolickiej. W czwartek - spotkanie Kręgu biblijnego.
 4. W piątek, 11 lutego, przypada wspomnienie NMP z Lourdes. To Światowy Dzień Chorego. O godzinie 10:00 zostanie odprawiona Msza św. połączona z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godzinie 7:00. Chorych, którzy na tyle czują się mocni, by uczestniczyć w tej Mszy św. – serdecznie zapraszamy. Osoby, które pragną uczestniczyć w tej Mszy św., a bliscy nie mają środka lokomocji, prosimy zgłosić dzisiaj w zakrystii. Prosimy również właścicieli samochodów, którzy zechcą te osoby przywieźć do kościoła o zgłoszenie się w zakrystii.
 5. W sobotę o godzinie 15:00 zostanie odprawiona Msza św. dla wspólnoty WIARA i ŚWIATŁO Grupy Małe Muminki.
 6. Za tydzień niedziela budowlana. Wszystkim ofiarodawcom budowy naszego kościoła i zaplecza serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać. Odwzajemniamy się modlitwą.
  • W zakrystii będzie można uiścić składkę członkowską z racji przynależenia do Towarzystwa Przyjaciół KUL i złożyć ofiarę na Radio Maryja i TV Trwam.
 7. W minionym tygodniu zakończyliśmy kolędę. Wszystkim Drogim Parafianom za otwarcie drzwi i przyjęcie Bożego błogosławieństwa oraz za złożone ofiary na rzecz parafii serdecznie dziękujemy. Niech przyjęcie Bożego błogosławieństwa będzie dla wszystkich umocnieniem, by trwać wiernie w komunii z Bogiem.
 8. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową 3-dniową na trasie: Włocławek - Płock - Tum koło Łęczycy - Łódź, w dniach 16 - 17 - 18 maja br., cena 280 zł. Zapisy i wpłata 100 zł w zakrystii. Szczegółowy program w gablocie i w zakrystii oraz tutaj.
 9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Jest Przewodnik Katolicki, Różaniec, Niedziela, Miłujcie się, Głos dla Życia, L'Osservatore Romano, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci, Chrystus i Ty (w cenie 1 zł.). List ks. abpa Stanisława Gądeckiego na Światowy Dzień Chorego, rozdawany w kruchcie kościoła po wszystkich Mszach św., można przeczytać także na tej stronie.
 10. Na ekrany kin wszedł film pt. „LUDZIE BOGA”. Obraz bardzo cenny i mądry. Zachęcamy do obejrzenia. Istnieje możliwość udania się w grupie parafialnej (minimum 15 osób, wtedy bilet jest w cenie 13 zł). Kto z Parafian chciałby się tym zająć, prosimy dzisiaj do zakrystii.
 11. Zmarli nasi parafianie: śp. Andrzej Kapała z bloku 4., Anna Kozieja z bloku 15., Anna Lonc z bloku 21., Halina Mackiewicz z bloku 19., Eugeniusz Napierała z ul. Żytniej.