Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » VIII Niedziela Zwykła (27.02.2011 r.)

VIII Niedziela Zwykła (27.02.2011 r.)
sobota, 26 lutego 2011 r., 20:19
 1. Dziś VIII Niedziela Zwykła i niedziela budowlana. Wszystkim ofiarodawcom budowy naszego kościoła i zaplecza za składane ofiary na zapłacenie długów i prace wykończeniowe - serdecznie dziękujemy, Bóg zapłać. Odwzajemniamy się modlitwą.
  • Dziś w zakrystii można uiścić składkę członkowską z racji przynależenia do Towarzystwa Przyjaciół KUL oraz złożyć ofiarę na Radio Maryja i Telewizję Trwam.
 2. Jutro, w poniedziałek, o godzinie 18:00 nabożeństwo do Św. Michała Archanioła i Świętych Aniołów Stróżów. Zapraszamy.
 3. We wtorek, po wieczornej Mszy świętej spotkanie ODRODZENIA.
 4. W środę, po nowennie i wieczornej Mszy świętej, zebranie ŻYWEGO RÓŻAŃCA.
 5. W tygodniu przypada pierwszy czwartek - piątek - sobota miesiąca.
  • w czwartek okazja do spowiedzi od godziny 17:00 (zwłaszcza dla gimnazjalistów) i adoracja do godziny 20:00 w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne,
  • w piątek okazja do spowiedzi od godziny 17:00 (co 15 minut Komunia święta). Odwiedziny chorych z Komunią świętą od godziny 8:00,
  • w sobotę śpiewamy Godzinki o godzinie 6:40 i ranna Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP.
 6. Za tydzień, w niedzielę, rozpoczyna się XLIV Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Komunia z Bogiem źródłem i owocem trzeźwości”.
 7. Jeszcze do końca lutego można zapisać się na pielgrzymkę autokarową, 3 - dniową, na trasie: Włocławek - Płock - Tum koło Łęczycy - Łódź w dniach 16 - 17 - 18 maja br. Cena 280 zł, zapisy w zakrystii.
 8. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Jest Przewodnik Katolicki, Niedziela, Miłujcie się, Głos dla Życia, L'Osservatore Romano, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci, Miejsca święte. Można jeszcze nabyć za 1 zł okolicznościową gazetę „Dobre Nowiny – Raduj się, Polsko”, może służyć jako pomoc w przygotowaniu się do beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II.
 9. Informujemy, że kolejne zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej odbędzie się w poniedziałek, 7 marca o godzinie 19:15 w salce przy zakrystii.
 10. Chłopców, którzy chcieliby służyć Panu Bogu jako ministranci, zapraszamy na zbiórkę w sobotę 5 marca o godzinie 10:00 do salki parafialnej.
 11. Próby scholi dziecięcej do odwołania są zawieszone. Pani Małgorzata po operacji ma rekonwalescencję.
 12. Komunikat Kurii informuje, że w niedzielę 6 marca 2011 roku o godzinie 17:00 w poznańskiej Bazylice Archikatedralnej odbędzie się prezentacja w ramach cyklu „VERBA SACRA”. Modlitwy katedr polskich z udziałem Wspólnoty Jerozolimskiej z Warszawy. W ich interpretacji usłyszymy Modlitwy nad miastem. Po prezentacji o godzinie 19:00 sprawowana będzie Msza święta za zmarłych aktorów Verba Sacra: Gustawa Holoubka, Krystynę Feldman, Henryka Machalicę, Mariusza Sabiniewicza, Krzysztofa Kolbergera, Janusza Zakrzeńskiego i Zbigniewa Zapasiewicza. Wstęp wolny.