Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » IV Niedziela Wielkiego Postu (3.04.2011 r.)

IV Niedziela Wielkiego Postu (3.04.2011 r.)
 1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu, nosi nazwę Niedzieli Radości – „Laetare”.
  • Dziś jest też Dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po naszych drogach (tj. kierowcy, piesi, motocykliści i rowerzyści).
  • O godzinie 15:00 Gorzkie żale i dodatkowa Msza św.
  • W kruchcie kościoła Parafialny Zespół Caritas oferuje nabycie paschalika na stół wielkanocny.
 2. Jutro, w poniedziałek o godzinie 18:00 nabożeństwo do Św. Michała Archanioła i Świętych Aniołów Stróżów.
  • O godzinie 19:00 w kościele zebranie dla rodziców dzieci klasy II - komunijnej. Obecność przynajmniej jednego Rodzica bezwzględnie konieczna.
 3. We wtorek po wieczornej Mszy świętej zebranie ODRODZENIA.
 4. W środę po nowennie i wieczornej Mszy świętej zebranie Żywego Różańca.
 5. W czwartek o godzinie 18:00 nowenna do Bożego Miłosierdzia. Po wieczornej mszy świętej w salce przy zakrystii spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy.
 6. W piątek Droga Krzyżowa: o godzinach 10:00, 17:00 - dla dzieci, 18:00 - dla młodzieży i dorosłych. Przypominamy gimnazjalistom - kandydatom do bierzmowania o obowiązku uczestniczenia w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.
 7. Uwaga kandydaci do bierzmowania z klasy I Gimnazjum. Dla was w tym tygodniu obowiązkowe spotkania w grupach wg ustalonego porządku.
 8. Za tydzień - niedziela budowlana. Wszystkim ofiarodawcom za składane dary serca na prace wykończeniowe przy kościele i na zapleczu serdecznie dziękujemy, Bóg zapłać.
 9. Na pomoc dla Japonii zebrano w minioną niedzielę 2 630 zł i przekazano na konto Caritas Archidiecezji. Bóg zapłać.
 10. Dziękujemy za kolejne koperty z Daniną Diecezjalną. Koperty prosimy składać do skarbony przy ambonie. Osoby,które nie otrzymały koperty, a pragną złożyć daninę diecezjalną mogą do zwykłej koperty włożyć ofiarę podając swój adres. Kopertę taką można też zabrać w kruchcie kościoła albo otrzymać w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 11. Do skarbony przy obrazie Matki Boskiej Nieustającej Pomocy można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 12. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Jest Przewodnik Katolicki, Niedziela, Nasza Arka, Różaniec, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci. Zachęcamy do nabycia gazety CHiT poświęconej zbliżającej się beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II. Wewnątrz plakat z Janem Pawłem II. Cena gazety: 1 zł.
 13. Zmarła nasza parafianka śp. Gertruda Walentynowicz z bloku 14.
 14. Komunikat Kurii informuje o weekendowych rekolekcjach w milczeniu w klimacie duchowości ignacjańskiej. Zaproszeni są dorośli i starsza młodzież. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń. Zachęcamy do udziału.