Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » V NIedziela Wielkiego Postu (10.04.2011 r.)

V NIedziela Wielkiego Postu (10.04.2011 r.)
 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu i niedziela budowlana. Wszystkim ofiarodawcom za składane ofiary na rzecz naszej parafii, na zapłacenie kolejnych robót serdecznie dziękujemy - Bóg zapłać. Odwzajemniamy się modlitwą.
  • Dziś przypada I rocznica tragedii w Smoleńsku... módlmy się...
  • O godzinie 15:00 Gorzkie Żale i dodatkowa Msza święta.
  • W kruchcie kościoła Parafialny Zespół Caritas oferuje paschaliki na stół wielkanocny.
 2. W tygodniu mają miejsce spotkania modlitewno - formacyjne: ZAPRASZAMY !
  • jutro, w poniedziałek o godzinie 18:00 nabożeństwo do świętego Michała Archanioła i Świętych Aniołów Stróżów.
  • we wtorek zebranie Akcji Katolickiej o godzinie 19:00.
  • w środę o godzinie 18:00 nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.
  • w czwartek o godzinie 18:00 nowenna do Miłosierdzia Bożego; godzina 19:00 Krąg biblijny.
 3. W piątek Droga Krzyżowa o godzinie 10:00, 17:00 - dla dzieci. Nie ma Drogi Krzyżowej o godzinie 18:00.Już tradycyjnie w piątek przed Niedzielą Palmowa odprawiamy Drogę Krzyżową po naszym Osiedlu. Droga Krzyżowa rozpocznie się po wieczornej Mszy świętej o godzinie 19:00. Prosimy zabrać świece albo znicz.
  • Wieczorna Msza święta w piątek zostanie odprawiona w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci członków żywych i zmarłych. Zapraszamy.
 4. Uwaga kandydaci do bierzmowania z klasy II i III Gimnazjum! Dla was w tym tygodniu obowiązkowe spotkania W grupach wg ustalonego porządku.
 5. Dzieci z klasy II komunijnej mają próby w środę i czwartek o godzinie 16:30.
 6. Dla dzieci z klasy III zbliża się I rocznica przyjęcia Pierwszej Komunii świętej. Należy tę rocznicę przygotować! Dlatego w sobotę, 16 kwietnia o godzinie 9:30 w kościele odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla tych dzieci.
 7. Do skarbony przy obrazie Matki Boskiej Nieustającej Pomocy można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 8. Dziękujemy za kolejne koperty z danina diecezjalną. Bóg zapłać.
 9. Za tydzień Niedziela Palmowa.
  Na każdej Mszy świętej będzie poświęcenie wiązanek palm.
  • Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary do puszki na śniadanie wielkanocne dla podopiecznych. Z braku miejsca przygotowane porcje śniadania wielkanocnego poświęcone przez Księdza Proboszcza będą rozniesione do mieszkań podopiecznych przez Panie z PZC już w Wielką Sobotę.
 10. W Wielki Czwartek podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej ma miejsce obrzęd umycia nóg 12. mężczyznom. Chętnych panów zapraszamy do tego obrzędu. Zapisy w zakrystii.
 11. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Jest Przewodnik Katolicki, Niedziela, Różaniec, Głos dla Życia, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci, L'Osservatore Romano, Miłujcie się (wewnątrz portret Jana Pawła II).
 12. Zmarł nasz parafianin śp. Bogdan Wierzejewski z bloku 19.
 13. ======
 14. Duszpasterstwo Akademickie Winiary zaprasza na PASJę e-moll. To spektakl muzyczno - teatralny, który przedstawia historię Miłości Boga, który ofiarował Swego Syna z miłości do ludzi. Spektakl odbędzie się w kościele świętego Stanisława Kostki dnia 16 kwietnia o godzinie 20:30.