Strona główna » Grupy duszpasterskie » Zastęp Rycerstwa św. Michała Archanioła » Rekolekcje wielkopostne głoszone przez ks. Piotra Prusakiewicza w parafii pw. Nawrócenia św. Pawła w Poznaniu

Rekolekcje wielkopostne głoszone przez ks. Piotra Prusakiewicza w parafii pw. Nawrócenia św. Pawła w Poznaniu
Wpisany przez Bogumiła Szlachetka   
niedziela, 25 marca 2012 r., 17:52

Rekolekcje wielkopostne w parafii
pw. Nawrócenia Świętego Pawła w Poznaniu
w dniach od 10 – 14 marca 2012 r.

„Święci przez uroczyste ślubowanie zobowiązali się nie tracić czasu, każdą sekundę, poświęcać temu, co najlepsze. Postępowali w tym za natchnieniem Ducha Świętego, który nas do tego zobowiązuje. Człowiek jest przecież na ziemi pielgrzymem, a ten musi podróżować. Jest robotnikiem w winnicy, a ten musi się męczyć. Jest żołnierzem na polu bitwy, a tam naprawdę nie ma czasu do stracenia. Biegaczem na wyścigach, a tam trzeba się spieszyć. Prawdziwe obrazy, które sam Duch Święty nieustannie stawia przed nasze oczy, aby nas zachęcić do dobrego wykorzystania czasu”.
(myśl św. Józefa Freinademetza SVD)

W myśl św. Józefa, mieszkańcy parafii pw. Nawrócenia św. Pawła nie stracili czasu, ale wystartowali w rekolekcjach głoszonych przez ks. Piotra Prusakiewicza CSMA, redaktora naczelnego dwumiesięcznika „Któż jak Bóg” i kwartalnika „The Angels” oraz Generalnego Animatora Rycerstwa Świętego Michała Archanioła.

Rekolekcje odbyły się w dniach od 10 marca do 14 marca w 2012 r. Po Mszach św. można było usłyszeć rekolekcje stanowe, które ks. Piotr skierował do kobiet i mężczyzn oraz młodzieży. Ksiądz rekolekcjonista przybliżał wiernym, czym jest prawdziwa miłość, jaki sens ma choroba i cierpienie oraz jaką wartość ma modlitwa w naszym życiu.

Przypomniał również o sakramencie Eucharystii, który jest drogą do Boga i fundamentem naszych domów. Bóg jako fundament naszych rodzin. „Jeżeli Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko jest na swoim miejscu”. Zdanie to wyznacza wyraźnie hierarchę, jaką powinniśmy się kierować, chcąc wznieść dom na skale. Najważniejsze miejsce zajmuje Bóg, to On scala rodzinę, naprawia relacje, daje siłę w trudnych sytuacjach.

Podczas trwania rekolekcji, w kruchcie kościoła prowadzona była sprzedaż kiermaszowa książek o tematyce anielskiej, figurek św. Michała Archanioła, obrazków z modlitwą oraz czasopisma „Któż jak Bóg” i „The Angels”.

Kiermasz obsługiwali Rycerze św. Michała Archanioła z parafii pw. Świętych Aniołów Stróżów i kościoła pw. Najświętszej Krwi Pana Jezusa w Poznaniu.

Święty Paweł z Tarsu

Święty Paweł w Drugim Liście do Tymoteusza (4, 7-8) pisze:
„W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. Na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu odda Pan, sprawiedliwy Sędzia, a nie tylko mnie, ale i wszystkim, którzy umiłowali pojawienie się Jego”.

Myślę, że wierni z tej parafii zachowają w pamięci tyle pięknych słów wypowiedzianych podczas rekolekcji przez ks. Prusakiewicza z wielką miłością do każdego człowieka. Tak jak św. Paweł, bieg rekolekcji ukończyli, wiarę zachowają, a wieniec sprawiedliwości otrzymają wszyscy, którzy czekają na przyjście Pana.

W galerii dostępne są zdjęcia zrobione podczas rekolekcji, a także nagrania nauk rekolekcyjnych.
Ostatnia aktualizacja: środa, 9 maja 2018 r., 09:06
 

Pogotowie modlitewne

Potrzebujesz modlitwy? Napisz swoją intencję, a Rycerze Świętego Michała Archanioła, za wstawiennictwem Chórów Anielskich, przedstawią ją Ojcu Niebieskiemu.


Uwaga:
w przesłanych intencjach będziemy modlić się na najbliższym spotkaniu naszego Zastępu.