Strona główna » Grupy duszpasterskie » Zastęp Rycerstwa św. Michała Archanioła » Peregrynacja figury św. Michała Archanioła

Wpisany przez Bogumiła Szlachetka   

Peregrynacja figury św. Michała Archanioła
z groty objawień w Monte Sant'Angelo
w parafii pw. św. Aniołów Stróżów
i pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Poznaniu

Figura św. Michała Archanioła z groty objawień w Monte Sant'Angelo

„Siamo pellegrini” … rozbrzmiewała pieśń.

Parafia pw. Świętych Aniołów Stróżów przez dziewięć dni przygotowywała się do peregrynacji figury Anielskiego Księcia, odmawiając pod koniec każdej wieczornej Mszy św. Litanię, a Rycerze Nowennę do Świętego Michała Archanioła.

W dniu 13 maja 2013 r. w godzinach popołudniowych, nasz Książę Niebieski został powitany i wprowadzony do naszej świątyni, przez: kapłanów, służby liturgiczne, Rycerzy i Czcicieli św. Michała Archanioła, wraz z licznie przybyłymi wiernymi.

Wprowadzenie i powitanie Figury

Tego dnia podczas Mszy św. ks. Piotr Prusakiewicz CSMA w swoim kazaniu powiedział m.in.,że „dzisiejszy świat potrzebuje wstawiennictwa Świętego Michała, bo wciąż musi się chronić przed atakami złego ducha. Św. Michał przybywa do nas jako gość, a może to domownik, podkreśla ks. Piotr. Święty Michał czuje się tu jak w domu, bo przecież w tej Parafii od lat są Jego Czciciele i Rycerze”, którzy w każdy poniedziałek o godz. 18: 00 modlą się na Nowennie do św. Michała Archanioła polecając Bogu, ludzi uwikłanych grzechami, dotkniętych chorobami, zniewolonych różnymi nałogami. ?Przybyły Posłannik Boga, zaufany Bogu Święty Michał Archanioł, niesie nam piękne i proste przesłanie „Któż jak Bóg”, oto Jego kazanie, podkreśla ks. Piotr.

Rycerze z ks. Prusakiewiczem przy Figurze

Licznie zgromadzeni wierni modlili się przed figurą, przynosili zdjęcia swoich rodzin przykładali do figury, polecając się Jego opiece. Można było zrobić zdjęcia, przyjąć z rąk kapłana błogosławieństwo, niektórzy ciężko chorzy korzystali z posługi kapłana, który modląc się polecał ich zdrowie św. Michałowi. Na kiermaszu można było się zaopatrzyć w dewocjonalia, figurki, książki, kalendarze itp. O godz. 21:00 Apel Jasnogórski i adoracja indywidualna do godz. 22:00.

Następnego dnia 14 maja 2013 r. po Mszach św., wierni odnowili przyrzeczenia chrzcielne, kapłani udzielali błogosławieństwa dzieciom, oraz osobom starszym i chorym, śpiewali Godzinki ku czci św. Michała Archanioła, odmawiali Różaniec z rozważaniami o Aniołach, Koronkę Anielska, Koronkę do Miłosierdzia Bożego, oraz trwanie na modlitwie w ciszy.

Peregrynacja figury Św. Michała Archanioła została opublikowana i nagłośniona w Przewodniku Katolickim, w Radio Emaus, co pozwoliło wielu wiernym z okolicznych parafii uczestniczyć w tych uroczystościach. Została zaproszona telewizja TVK gdzie wywiadu nt. wydarzeń udzielił; proboszcz parafii ks. kan. Witold Parecki. Natomiast ks. Piotr Prusakiewicz CSMA Generalny Animator oraz Animatorka lokalnego Zastępu Rycerstwa Św. Michała Archanioła podkreślali rolę Świętego Michała w naszym życiu.

Nagranie wywiadu telewizyjnego z ks. Prusakiewiczem

W związku z powyższym przybyli liczni pielgrzymi z poza Poznania ze swoimi kapłanami, którzy uczestnicząc w całodziennej uroczystości mogli ugasić pragnienie i odpocząć w salce katechetycznej na agapie przygotowanej przez Rycerzy.

Rycerze i Czciciele prowadzili kiermasz książki o tematyce anielskiej, modlitewników, figurek i innych dewocjonalia, oraz udzielali wszelkich informacji.

Kiermasz książek o tematyce anielskiej

W godzinach wieczornych z zapalonymi świecami pożegnaliśmy figurę, która nawiedziła kolejną parafię pod wezwaniem Świętego Michała Archanioła w Poznaniu na ul. Stolarskiej, a następnego dnia pojechała do Rawicza, do parafii p.w. Chrystusa Króla, aby po dwóch dniach 16/17 maja 2013 r. przywitać ją na nowo w sąsiedniej świątyni p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego na os. Wichrowe Wzgórze w Poznaniu.


Pożegnanie Figury

Dla Rycerzy była to wielka łaska i prawdziwa uczta duchowa powtórnego przebywania z naszym Patronem Świętym Michałem Archaniołem i korzystania ze wszystkich dóbr, jakie odbywały się podczas uroczystości nawiedzenia. Mogliśmy wysłuchać kolejne nauki. Ks. Piotr nadmienił, że „parafia na Wichrowym Wzgórzu, to tak jak błogosławiony wicher, który wypełnił przestrzeń Wieczernika i dał Apostołom niezwykłą siłę. Wichrowe Wzgórze stało się wzgórzem Ducha, który od Boga przychodzi i do Boga prowadzi. W tym Kościele jest ponad 130 Legionistów Armii Michała Archanioła, tu od dawna jest czczony i przywoływany i te piękne słowa powitania wyrażają, że tu się na niego czekało. Ta Parafia ufa Tobie Święty Michale i z Tobą ufa Bogu. Pozwól nam być zawsze na wzgórzu nie koniecznie wichrowym, na wzgórzu modlitwy i ofiary” mówił ks. Piotr w kolejnym kazaniu.

24- godzinny czas nawiedzenia się kończy, nastąpił czas pożegnania figury. Tego potężnego Archanioła żegnał cały Poznań, a przede wszystkim Jego Rycerze, Czciciele i 130 Legionistów AMA, ze łzami w oczach, pieśnią „Siamo pellegrini”, kwiatami, nadzieją na lepsze jutro i wyproszeniem wielu łask dla naszej Ojczyzny. Niech czas Mocy i Łaski trwa.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce!
Ostatnia aktualizacja: czwartek, 10 kwietnia 2014 r., 21:33
 

Któż jak Bóg!

Pogotowie modlitewne

Potrzebujesz modlitwy? Napisz swoją intencję, a Rycerze Świętego Michała Archanioła, za wstawiennictwem Chórów Anielskich, przedstawią ją Ojcu Niebieskiemu.


Uwaga:
w przesłanych intencjach będziemy modlić się na najbliższym spotkaniu naszego Zastępu.