Strona główna » Grupy duszpasterskie » Zastęp Rycerstwa św. Michała Archanioła » Zjazd Animatorów i Rekolekcje w Górkach koło Garwolina 2014 r.

Zjazd Animatorów i Rekolekcje w Górkach koło Garwolina 2014 r.
Wpisany przez Bogumiła Szlachetka   
piątek, 11 lipca 2014 r., 19:00

Kazania ks. Piotra Prusakiewicza
głoszone w dniach od 29.06.- 4.07.2014r.
podczas Dorocznego Zjazdu Animatorów
i rekolekcji w Górkach

Animatorzy Zastępów św. Michała Archanioła

Kolejny raz w Domu Rekolekcyjnym Księży Michalitów przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Górkach odbył się Doroczny Zjazd Sprawozdawczo-Formacyjny Animatorów Rycerstwa św. Michała Archanioła. Obradom trwającym od 29 czerwca do 1 lipca br. przewodniczył Generalny Animator Rycerstwa ks. Piotr Prusakiewicz CSMA. 35-ciu animatorów z całej Polski uczestniczyło m.in. w obradach, Mszach św., na których wysłuchali homilii, adoracji Najświętszego Sakramentu, konferencjach i spotkaniu w grupach.

Podczas Mszy św. jeden z naszych braci, Michał z Piekar Śląskich, przystąpił do boju duchowego, składając przyrzeczenie rycerskie, a pięciu nowo mianowanych animatorów przyjęło z rąk kapłana błogosławieństwo.

Nominacja i błogosławieństwo

Dnia 1 lipca w godzinach popołudniowych rozpoczęły się rekolekcje anielskie pt. ?Wielkość św. Michała Archanioła?. Na rekolekcje przyjechały 63 osoby: rycerze, czciciele św. Michała Archanioła i czytelnicy dwumiesięcznika ?Któż jak Bóg?, żeby wspólnie uczestniczyć w Mszach św., na których homilie głosił ks. Piotr. Podczas trwania rekolekcji odbyły się: adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencje, Droga Krzyżowa, modlitwy rycerskie, oraz lectio divina wg Mk 10, 46-52, medytacja i spotkanie w grupach.

3 lipca trzy kandydatki z Łodzi i Śmigla podjęły odważną decyzję złożenia przyrzeczeń rycerskich, a 4 lipca kandydat Piotr dołączył do tych, którzy serdecznie kochają Jezusa i chcą dla Niego przeprowadzać naszych braci i siostry zniewolonych, udręczonych i chorych na duszy. Rekolekcje zakończyły się wspólnym zdjęciem, po czym wszyscy nakarmieni Słowem Bożym i napełnieni Duchem Świętym, powrócili do swoich domów.

Grupa uczestników rekolekcji

Posłuchaj i obejrzyj więcej:

Ostatnia aktualizacja: niedziela, 29 marca 2015 r., 16:55
 

Pogotowie modlitewne

Potrzebujesz modlitwy? Napisz swoją intencję, a Rycerze Świętego Michała Archanioła, za wstawiennictwem Chórów Anielskich, przedstawią ją Ojcu Niebieskiemu.


Uwaga:
w przesłanych intencjach będziemy modlić się na najbliższym spotkaniu naszego Zastępu.