Strona główna » Grupy duszpasterskie » Zastęp Rycerstwa św. Michała Archanioła » Spotkania Opłatkowe Zastępu Rycerstwa Świętego Michała Archanioła 2015

Spotkania Opłatkowe Zastępu Rycerstwa Świętego Michała Archanioła 2015
Wpisany przez Bogumiła Szlachetka   
poniedziałek, 23 lutego 2015 r., 19:00

Spotkania opłatkowe ze św. Michałem Archaniołem

Szopka betlejmska z Pismem Świętym

Spotkanie opłatkowe jak każde inne, ale w tym roku było wyjątkowe, ponieważ uczestniczyły w nim dwie grupy duszpasterskie: „Krąg Biblijny” i „Zastęp Rycerstwa św. Michała Archanioła”, oraz zaproszeni goście. Najpierw wszyscy uczestniczyli we Mszy św., podczas której, kandydat na Rycerza wraz z małżonką przyjęli Szkaplerz św. Michała Archanioła. Kazanie wygłosił proboszcz ks. kan. Witold Parecki, przypominając wiernym, jaki cel i co daje noszenie szkaplerza, oraz jaki mamy udział w dobrach duchowych i jakie są warunki przyjęcia szkaplerza; że osoby te powinny nosić go ciągle na sobie i codziennie odmawiać egzorcyzm prosty papieża Leona XIII.

Ksiądz Proboszcz

Po Mszy św. grupy spotkały się w salce katechetycznej. Przy świątecznej dekoracji, zapalonych świecach i domowych wypiekach wybrane przez Animatorkę Kręgu Biblijnego osoby, przeczytały lekcje do niedzielnej Mszy św., a Ewangelię odczytał, ks. proboszcz. Po czytaniach Animatorka Rycerzy św. Michała Archanioła rozdała wszystkim tekst ?modlitwa wyzwolenia?. Tę modlitwę Rycerze odmawiają w każdy piątek, którą podczas tego spotkania wspólnie przeczytaliśmy.

Czytanie Ewangelii przez Księdza Proboszcza

Wspólne czytanie Pisma Świętego

Później nastąpił moment dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń. Śpiewanie kolęd przeplatane było spożywaniem wyśmienitych wypieków i karmieniem się Słowem Bożym, czyli oglądaniem filmików o tematyce związanej z przygotowaną wcześniej Liturgią Słowa.

Oglądanie filmu

Natomiast 17 stycznia 2015r. w budynku Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu wzięłyśmy udział w kolejnym spotkaniu opłatkowym. Zabrałyśmy z sobą wystawę o św. Michale Archaniele, aby zaprezentować członkom Dzieła Biblijnego naszą wspólnotową pracę, oraz archiwalne wydania dwumiesięczników ? Któż jak Bóg? i kwartalników „The Angels”. W spotkaniu tym uczestniczył zaproszony gość J.E ks. abp Stanisław Gądecki. Członkowie Dzieła Biblijnego odczytali lekcje, a Moderator ks. dr Tomasz Siuda przeczytał Ewangelię, a wszystko przy akompaniamencie instrumentu muzycznego i śpiewaniu kolęd. Ksiądz Arcybiskup skierował do uczestniczących w spotkaniu Słowo Boże wg Ewangelii św. Mateusza.

Ksiądz Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki

Gazetka „Któż jak Bóg”

Krąg Biblijny i Zastęp Rycerstwa Świętego Michała Archanioła z Ks. Arcybiskupem

Potem wszyscy dzieląc się opłatkiem składali sobie nawzajem życzenia, oglądali wystawę, częstowali się kawą, herbatą i przyniesionymi własnymi wypiekami. Na zakończenie ks. Arcybiskup został obdarowany bieżącymi dwoma egzemplarzami dwumiesięcznika o aniołach i życiu duchowym -?Któż jak Bóg? wydawanego przez naszą redakcję Zgromadzenie św. Michała Archanioła.

Ksiądz Arcybiskup czyta „Któż jak Bóg”

W duchu umocnienia wiary, nadziei, miłości, życzliwości i stałej gotowości do rozpoznawania i przyjmowania Słowa Bożego powróciliśmy do naszych domów.

Święty Michale Archaniele
W uwielbieniu Boga trwasz.
Pomóż zwalczyć nam szatana,
Pomóż nam przy Bogu trwać.

Z rycerskim pozdrowieniem „Któż jak Bóg”
Bogumiła Szlachetka.

W galerii można przeglądać zdjęcia zrobione podczas Spotkania Opłatkowego.

Ostatnia aktualizacja: poniedziałek, 23 lutego 2015 r., 19:36
 

Pogotowie modlitewne

Potrzebujesz modlitwy? Napisz swoją intencję, a Rycerze Świętego Michała Archanioła, za wstawiennictwem Chórów Anielskich, przedstawią ją Ojcu Niebieskiemu.


Uwaga:
w przesłanych intencjach będziemy modlić się na najbliższym spotkaniu naszego Zastępu.