„Nie bój się, nie lękaj się, Bóg sam wystarczy”
Drodzy Czytelnicy naszej strony internetowej:
„Żyjemy w czasach trudnych dla wiary w Chrystusa, który umarł i zmartwychwstał dla naszego zbawienia. Doświadczamy narastającej wrogości do Kościoła i walki z wiarą i moralnością chrześcijańską. Jezus nasz Pan, objawił się po to, aby zniszczyć dzieła diabła, przeciwnika naszego zbawienia”.
„W walce z mocami ciemności nie jesteśmy sami. Bóg w swym niezmierzonym miłosierdziu posyła nam swych aniołów, aby nas wspierali w walce ze złem. Kto głęboko wierzy w Jezusa zmartwychwstałego porzuca nałogi, wady, grzechy i rozpoczyna nowe życie w blasku zmartwychwstałego Pana i otwarty na działanie aniołów posłusznych Bogu, podejmuje walkę duchową z potęgami zła”.
Jeżeli z pewnych przyczyn chrześcijanin chcący należeć do Rycerstwa Św. Michała Archanioła, nie może w pełni podjąć się realizacji wymagań zawartych w Statucie, może stać się Członkiem Wspomagającym Rycerstwo.
Oto treść Regulaminu.
Członek Wspomagający:
- Czyni wysiłek, aby żyć w ciągłej przyjaźni z Bogiem, bez grzechu ciężkiego, w łasce Bożej. Winien zachować trzeźwość i wyrzec się palenia papierosów.
- Stara się łączyć uczestniczenie we Mszy św. niedzielnej z przyjęciem Komunii św. w intencji Rycerstwa.
- Obowiązany jest do codziennego odmawiania w intencji Rycerstwa i wszystkich jego Członków – Koronki Anielskiej oraz modlitwy Papieża Leona XIII: „Św. Michale Archaniele, broń nas w walce”
- Czyni (na miarę możliwości) dobrowolną ofiarę postu w dowolnym czasie, bądź składa ofiarę swojego cierpienia, innych form umartwiania czy dobrych uczynków – we wszystkich intencjach Rycerstwa Św. Michała Archanioła.
- Według swojej dobrej woli i wiary, słysząc lub widząc ludzi żyjących w grzechu ciężkim, to znaczy żyjących w zniewoleniu szatana, będzie starał się odmówić za niech prosty egzorcyzm, odrzucając od nich złe duchy.
Jako zalecenia pozostają:
- Prenumerata dwumiesięcznika „Któż jak Bóg” – celem pogłębienia nabożeństwa do św. Michała Archanioła i Aniołów Bożych, a także utrzymanie przez to czasopismo stałej więzi z centralą Rycerstwa, która w każdym numerze tego pisma podaje aktualne wiadomości z działalności i pracy Rycerstwa.
- Przesłanie do Centrali Rycerstwa przynajmniej raz do roku swojego świadectwa o wypełnianych zadaniach, trudnościach i osiągnięciach.
- Przesłanie dowolnej, rocznej ofiary na cele i rozwój Rycerstwa Św. Michała Archanioła.
Członek Wspomagający zwolniony jest z:
- uczestnictwa w Zjazdach, Rekolekcjach, Dniach skupienia Rycerstwa oraz ich organizowania,
- kolportażu czasopisma „Któż jak Bóg”,
- tworzenia nowych Grup Rycerstwa,
chyba, że byłby w stanie podjąć się któregoś z podanych zadań.
Członek wspomagający korzysta z takich samych dóbr duchowych, z jakich korzystają wszyscy Rycerze Św. Michała Archanioła, zawartych w art. 31, 32, 33Statutu Rycerstwa.
Ponadto tak Rycerze, jak i Członkowie Wspomagający są włączeni do miesięcznych modlitw, które odbywają się podczas Czuwania Nocnego z trzeciej soboty na niedzielę każdego miesiąca w Markach-Strudze.
Kto chce stać się Członkiem Wspomagającym niech napisze podanie na adres:
Centrala Rycerstwa ul. Piłsudskiego 250, 05 – 261 Marki – Struga.
Niech poda: rok urodzenia, wykształcenie, zawód i adres zamieszkania. Zostanie wpisany do księgi Członków Wspomagających i otrzyma Kartę Członka Wspomagającego.
Możesz także zgłosić się do Animatora Zastępu Rycerstwa Św. Michała Archanioła przy parafii Św. Aniołów Stróżów w Poznaniu.
Telefon komórkowy: 694–031–382
Opracowano na podstawie książeczki
„Rycerstwo Świętego Michała Archanioła”
i „Koronki do św. Michała Archanioła i chórów anielskich”.
KORONKA ANIELSKA (forma skrócona)
-
Boże wejrzyj ku wspomożeniu memu.
Panie pospiesz ku ratunkowi mojemu.
Chwała Ojcu itd.
- Wymienia się poszczególne Chóry:
- na cześć Chóru Serafinów
- na cześć Chóru Cherubinów
- na cześć Chóru Tronów
- na cześć Chóru Panowań
- na cześć Chóru Mocarstw
- na cześć Chóru Potęg
- na cześć Chóru Księstw
- na cześć Chóru Archaniołów
- na cześć Chóru Aniołów
Po wymienieniu poszczególnego Chóru odmawia się:
- 1 x Ojcze Nasz
- 3 x Zdrowaś Maryjo
- 1 x Chwała Ojcu
- oraz wezwanie: „Dla wstawiennictwa św. Michała Archanioła i niebieskiego (wstawiamy nazwę Chóru) – Panie Zastępów, zmiłuj się nad nami.”
- Na zakończenie, na dużych paciorkach przy medalu:
- Na cześć św. Michała Archanioła: Ojcze nasz.
- Na cześć św. Gabriela Archanioła: Ojcze nasz.
- Na cześć św. Rafała Archanioła: Ojcze nasz.
- Na cześć św. Anioła Stróża: Ojcze nasz.
- Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu.
- Jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.