Strona główna

Ogłoszenia duszpasterskie

W dziale Ogłoszenia duszpasterskie znajdują się ogłoszenia parafialne z kilku ostatnich niedziel.XXVIII Niedziela Zwykła (9.10.2011 r.)
Aktualności - Ogłoszenia duszpasterskie
 1. Dziś XXVIII Niedziela Zwykła. Kończymy nasze Misje Święte. Bogu niech będą dzięki. Dziękujemy Ojcom Misjonarzom Oblatom - o. Jarosławowi Kędzia i o. Łukaszowi Krauze za ich przeprowadzenie.
  • Przed kościołem, na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia, jest zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.
 2. Przypadający dziś XI Dzień Papieski, z racji Misji Świętych, jest przesunięty w naszej parafii na przyszłą niedzielę. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  • Za tydzień też niedziela budowlana. Wszystkim ofiarodawcom na rzecz naszego wspólnego dzieła - kościoła i zaplecza - serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać. Odwzajemniamy.
 3. Codziennie przez cały październik o godzinie 17:45 nabożeństwo różańcowe. Ponadto dodatkowy różaniec dla dzieci o godzinie 17:00 (od poniedziałku do piątku). Zapraszamy do licznego udziału wszystkich parafian. To Matka Boża prosi nas wszystkich o taką modlitwę.
 4. Jutro, w poniedziałek po wieczornej Mszy św. o godzinie 19:00, w kościele zebranie dla rodziców dzieci klasy II komunijnej. Obecność przynajmniej jednego rodzica bezwzględnie konieczna.
 5. W tygodniu mają miejsce spotkania grup duszpasterskich:
  • We wtorek po wieczornej Mszy św. zebranie Akcji Katolickiej
  • We czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego
 6. W środę, 12 października, przypada święto rocznicy poświęcenie Poznańskiej Bazyliki Metropolitalnej.
 7. We wtorek, 11 października, przypada 50. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bazylice Farnej w Poznaniu. Główna uroczystość tego dnia o godziny 18:00. Udajemy się w indywidualnej pielgrzymce na tę Mszę św. Zabieramy sztandar parafialny. Zachęcamy do licznego udziału w tej uroczystości.
 8. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Jest Przewodnik Katolicki, Niedziela, Miłujcie się, Różaniec, Głos dla Życia, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci.
 9. Jest album z filmem dwupłytowym z uroczystości poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Cena 20 zł. Zapisy w zakrystii.
 10. Mamy jeszcze wolne intencje mszalne na ten rok. Intencje przyjmujemy w biurze parafialnym.
 11. W piątek, 14 października, Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy o modlitwie za nauczycieli.
 
Niedziela Odpustu Parafialnego (2.10.2011 r.)
Aktualności - Ogłoszenia duszpasterskie
 1. Wczoraj rozpoczęliśmy Misje Święte. Program i zaproszenie dotarły do każdego Parafianina. Skorzystajmy z tej propozycji, by pogłębić swoją przyjaźń z Bogiem.
  • o godzinie 12:15 uroczyste poświęcenie naszego kościoła parafialnego, którego dokona Ksiądz Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki.
  • Dziś rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Z tej okazji Caritas Archidiecezji Poznańskiej przygotowała drugi numer gazety „Głos Caritas”, która informuje o działaniach Caritas. Jest bezpłatna. Można zabrać ze stolika w kruchcie kościoła. Zbiórka do puszek na rzecz Caritas będzie za tydzień.
 2. Codziennie, przez październik o godzinie 17:45 będzie nabożeństwo różańcowe. Ponadto dla dzieci różaniec będzie od poniedziałku do piątku o godzinie 17:00.
 3. Na czas Misji Świętej nie ma Mszy świętej o godzinie 7:00. Mamy jeszcze wolne intencje mszalne w najbliższych tygodniach i pod koniec roku.
 4. Obchodzony za tydzień kolejny Dzień Papieski, ze względu na Misje w naszej parafii, zostaje przeniesiony na niedzielę 16 października 2011 br.
  • Najbliższa niedziela budowlana będzie w niedzielę, 16 października.
 5. W tygodniu przypada pierwszy czwartek-piątek-sobota miesiąca.
  • Okazja do spowiedzi świętej będzie w czwartek od godziny 9 do 11 i po południu od godziny 15 do 18:30. Prosimy, by zwłaszcza dzieci tę zmianę dnia spowiedzi uwzględniły.
  • Odwiedziny chorych z Komunią Świętą w piątek od godziny 8:00.
 6. Zwracamy uwagę na okolicznościową wystawę w naszym kościele poświęconą błogosławionemu Bronisławowi Markiewiczowi, wychowankowi świętego Jana Bosko, zjazdowi animatorów Zastępu Rycerstwa Świętego Michała Archanioła w Krakowie, rekolekcjom w Miejscu Piastowym i misjonarzom oblatom. Dziękujemy za przygotowanie tej wystawy.
 7. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Jest Przewodnik Katolicki (z dodatkiem rozważań różańcowych, jakie przygotował Kardynał Karol Wojtyła dla Przewodnika Katolickiego na październik 1978 r.), Niedziela, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci, Miejsca Święte.
 8. Zmarli nasi parafianie:
  • śp. Bolesław Cieślewicz z bloku 13,
  • śp. Wiesław Józefowicz z bloku 18,
  • śp. Mirosława Szewczyk z bloku 2.
 
XXVI Niedziela Zwykła (25.09.2011 r.)
Aktualności - Ogłoszenia duszpasterskie
 1. Dziś XXVI Niedziela Zwykła i niedziela budowlana. Wszystkim ofiarodawcom za składane ofiary na rzecz wykonanych prac i wyposażenie kościoła – serdecznie dziękujemy, Bóg zapłać. Odwzajemniamy się modlitwą.
 2. Jutro o godzinie 18:00 nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła i Świętych Aniołów Stróżów.
 3. We wtorek, 27 września, przypada wspomnienie św. Wincentego à Paulo, patrona wszystkich dzieł charytatywnych. Msza święta w intencji Parafialnego Zespołu Caritas o godzinie 18:30.
 4. W czwartek, 29 września, przypada święto św. Michała, Gabriela i Rafała. Tego dnia rozpoczynamy przygotowania do naszego odpustu ku czci św. Aniołów Stróżów, który przypada w niedzielę, 2 października. Dlatego okazja do spowiedzi będzie już w piątek od godziny 16:30 – 18:30.
  Program wywieszony jest w gablocie (codziennie o godz. 17:45).
 5. W sobotę, 1 października, o godzinie 17:45 odbędzie się pierwsze nabożeństwo różańcowe. Na wieczornej Mszy świętej o godzinie 18:30 rozpoczynamy Misje Parafialne. Program tych dni dotarł do każdej rodziny i jest dostępny na afiszach w kruchcie kościoła.
  • W niedzielę, 2 października, sumę odpustową połączoną z uroczystym poświęceniem naszego kościoła odprawi o godzinie 12:15 Ksiądz Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki. Zapraszamy do licznego udziału w tym historycznym wydarzeniu dla naszej parafii. Wszystkie sztandary biorą udział.
 6. Ponadto w najbliższym tygodniu będą miały miejsce:
  • jutro, w poniedziałek:
   • o godzinie 17:15 w kościele dla dzieci pokomunijnych (klasy III) obowiązkowe spotkanie,
   • po wieczornej Mszy św. zebranie dla rodziców dzieci klasy I Szkoły Podstawowej,
  • we wtorek:
   • po wieczornej Mszy świętej o godzinie 19:00 zebranie dla tych rodziców uczniów klasy III pokomunijnej, którzy nie byli wcześniej na wyznaczonym zebraniu. Zebranie w kościele.
    Obecność przynajmniej jednego rodzica bezwzględnie konieczna.
   • spotkanie Odrodzenia w salce przy zakrystii,
  • w czwartek spotkanie Kręgu biblijnego.
 7. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Jest Przewodnik Katolicki, Niedziela, Głos dla Życia, Różaniec, L'Osservatore Romano.
 8. Zmarli nasi parafianie:
  • Stanisław Wojt z bloku 5.,
  • Zdzisław Chromiński z bloku 18.
 
XXV Niedziela Zwykła (18.09.2011 r.)
Aktualności - Ogłoszenia duszpasterskie
 1. Dziś XXV Niedziela Zwykła i Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Kończy się tydzień wychowania.
  Pod datą 18 września mamy święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polskiej Młodzieży. Imieniny dziś obchodzi Ksiądz Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki. Otoczmy Solenizanta naszą serdeczną modlitwą.
  • Przed kościołem jest zbiórka do puszek na WT UAM, KUL i Szkoły Katolickie.
 2. W tygodniu odbędą się spotkania modlitewno – formacyjne:
  • w poniedziałek o godziny 18:00 nabożeństwo do świętego Michała Archanioła i Świętych Aniołów Stróżów,
  • we wtorek zebranie Akcji Katolickiej,
  • w środę nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i o godz. 19:15 zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej,
  • w czwartek spotkanie Kręgu biblijnego; o godzinie 18:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 3. Próby chóru parafialnego są we wtorki i czwartki o godzinie 19:00.
Więcej ogłoszeń…
 
XXIV Niedziela Zwykła (11.09.2011 r.)
Aktualności - Ogłoszenia duszpasterskie
 1. Dziś XXIV Niedziela Zwykła i niedziela budowlana. Wszystkim ofiarodawcom za składane ofiary na zapłatę naszych długów za oświetlenie kościoła i rozbiórkę kaplicy serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać. Odwzajemniamy się modlitwą.
 2. Od jutra do przyszłej niedzieli (18 września) trwać będzie Tydzień Wychowania pod hasłem: Wszyscy zacznijmy wychowywać. Módlmy się o ducha chrześcijańskiego wychowania w naszej Ojczyźnie.
 3. Jutro, w poniedziałek, o godz. 18:00 nabożeństwo do św. Michała Archanioła i św. Aniołów Stróżów.
  • W czwartek, o godz. 18:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • W piątek, o godz. 19:00 spotkanie Armii i Rycerzy św. Michała Archanioła.
 4. Próby chóru parafialnego są we wtorki i czwartki o godz. 19:00. Zapraszamy do śpiewania na chwałę Pana.
  Dziewczynki zapraszamy do scholi. Próby w piątki o godz. 17:00.
 5. W tygodniu obchodzić będziemy:
  • w środę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
  • w czwartek – wspomnienie NMP Bolesnej, Patronki Apostolstwa Dobrej Śmierci. Zapraszamy wszystkich członków tego stowarzyszenia na wieczorną Mszę św.
 6. W sobotę, o godz. 18:00, w kościele św. Stanisława Kostki na Winiarach obchodzony będzie odpust. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. kard. Józef Glemp.
 7. Spotkanie Kręgu biblijnego we czwartek o godz. 19:00.
 8. Dla młodzieży licealnej, studenckiej i pracującej proponujemy spotkania w ramach Kręgu biblijnego. Pierwsze takie spotkanie we wtorek o godz. 19:15. Kolejne w następne wtorki. Zapraszamy.
 9. Za tydzień przed kościołem będzie zbiórka do puszek na WT UAM, KUL i Szkoły Katolickie.
 10. Już dzisiaj informujemy, że najbliższe zebranie Parafialnych Rad – Duszpasterskiej i Ekonomicznej odbędzie się w środę, 21 września, o godz. 19:00.
 11. Uwaga kandydaci do bierzmowania z klas gimnazjalnych!
  Już dzisiaj informujemy, że obowiązkowe spotkania dla was odbędą się w następującym porządku:
  • klasy I przyjdą w poniedziałek, 19 września,
  • a klasy II i III przyjdą we wtorek, 20 września.
  Spotkania rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18:30!
 12. Jeszcze w tym tygodniu do ostatnich mieszkań, tzn. skrzynek pocztowych, dotrą zaproszenia z programem naszych misji parafialnych. Drogich Parafian prosimy o przyjęcie białej koperty z pieczątką parafialną. Zaproszenie z programem misji można również pobrać w pliku pdf.
 13. W niedzielę, 18 września, przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki, Patrona Polskiej Młodzieży. Z tej okazji w sobotę odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży. Prosimy młodzież – gimnazjalną, licealną i starszą, by zebrała się przy kościele o godz. 9:30, skąd udamy się autobusem do Katedry. Zapraszamy do licznego udziału. Program – w gablotach oraz na stronie Archidiecezji.
 14. Uwaga pielgrzymi udający się do Zakopanego! Wyjazd w poniedziałek o godz. 5:00 sprzed naszej Przychodni Zdrowia. Zabieramy prowiant na drogę.
 15. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Jest Przewodnik Katolicki, Niedziela, Różaniec, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci, Miejsca Święte, L'Osservatore Romano.
 16. Zmarła nasza parafianka śp. Janina Rynkiewicz z bloku 3.
 
<< pierwsza < poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 następna > ostatnia >>

Strona 93 z 110