Strona główna

Ogłoszenia duszpasterskie

W dziale Ogłoszenia duszpasterskie znajdują się ogłoszenia parafialne z kilku ostatnich niedziel.



XXIII Niedziela Zwykła (4.09.2011 r.)
Aktualności - Ogłoszenia duszpasterskie
 1. Dziś XXIII Niedziela Zwykła. W Częstochowie na Jasnej Górze mają miejsce Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie.
  • Pierwsza niedziela po wakacjach i początek nowego roku szkolnego są zachętą do modlitwy za dzieci i młodzież uczącą się oraz nauczycieli, wychowawców, katechetów i rodziców.
 2. W tygodniu mają miejsce spotkania modlitewno-formacyjne:
  • w poniedziałek o godzinie 18:00 nabożeństwo do św. Michała Archanioła i św. Aniołów Stróżów,
  • we wtorek o godzinie 15:00 spotkanie czcicieli Miłosierdzia Bożego,
  • w środę po nowennie i wieczornej Mszy św. zebranie Żywego Różańca,
  • w czwartek o godzinie 18:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godzinie 19:00 spotkanie Kręgu biblijnego w salce.
 3. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia NMP, zwane też świętem Matki Boskiej Siewnej.
 4. W tygodniu odbędą się zapowiadane już tydzień temu zebrania dla Rodziców naszych uczniów:
  • jutro, w poniedziałek 5 września, o godzinie 19:00 – klasa II komunijna,
  • we wtorek, 6 września, godzina 19:00 – klasa III pokomunijna,
  • w czwartek, 8 września, godzina 19:00 – klasa I Gimnazjalna (spr. bierzm.).
  • Wszystkie zebrania odbędą się w kościele.
   Obecność przynajmniej jednego rodzica bezwzględnie konieczna!
 5. Chór parafialny ma próby we wtorki i czwartki o godzinie 19:00. Zapraszamy do naszego chóru wszystkie osoby chętne, które pragną śpiewać na chwałę Pana.
 6. Za tydzień przypada niedziela budowlana. Będzie okazja wesprzeć finansowo wydatki związane z rozbiórką kaplicy i oświetlenia kościoła. Za wszystkie składane ofiary serdecznie dziękujemy, Bóg zapłać.
 7. Też w najbliższym tygodniu chcemy dotrzeć z zaproszeniem i programem Misji do kolejnych Drogich Parafian. Dlatego w skrzynce pocztowej znajdziecie Drodzy Parafianie białą kopertę z pieczątką parafialną. Prosimy przyjąć to zaproszenie. Wersja elektroniczna zaproszenia dostępna tutaj.
 8. Uwaga pielgrzymi udający się do Zakopanego i okolicy. Wyjazd będzie w poniedziałek, 12 września br. o godzinie 5:00 sprzed Przychodni Zdrowia.
 9. Komunikaty Kurii informują:
  • o pielgrzymce ludzi chorych, starszych i niepełnosprawnych do Gostynia, 15 września. Msza św. o godzinie 11:00.
  • o Mszy św. dla małżonków – jubilatów 25. i 50. latków w Katedrze w niedzielę 11 września o godzinie 16:00. Po Mszy św. spotkanie Ks. Biskupa z Jubilatami w gmachu Arcybiskupiego Seminarium Duchownego.
 10. Inny afisz w gablocie informuje i zaprasza na rodzinny dzień na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w niedzielę 15 września (wiele bezpłatnych atrakcji).
 11. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Jest Przewodnik Katolicki, Niedziela, Różaniec, Któż jak Bóg, L'Osservatore Romano, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci (z książeczką: „Dekalog z dzieckiem. Poradnik dla rodziców” cena 7,- zł).
 12. Zmarł nasz parafianin śp. Robert Półtorak z bloku 6.
 
XXII Niedziela Zwykła (28.08.2011 r.)
Aktualności - Ogłoszenia duszpasterskie
 1. Dekretem ks. Arcybiskupa Metropolity, od dnia 25 sierpnia br. posługę wikariusza w naszej parafii pełni ks. mgr Grzegorz Suchocki. Serdecznie witamy ks. Grzegorza i życzymy owocnej posługi dla sprawy Bożej oraz ogarniamy naszą modlitwą.
 2. Dziś XXII Niedziela Zwykła i niedziela budowlana. Wszystkim ofiarodawcom na rzecz naszej parafii serdecznie dziękujemy, Bóg zapłać. Odwzajemniamy się modlitwą.
  • Na Mszy świętej o godzinie 9:30 dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne żniwa.
 3. Jutro, w poniedziałek, o godzinie 18:00 nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła i Świętych Aniołów Stróżów, naszych Patronów.
 4. W czwartek, 1 września,
  • rozpoczynamy nowy rok szkolny. Uczestnicząc we Mszy świętej, chcemy prosić Pana Boga o Jego błogosławieństwo na ten czas nauki. I tak:
   • na godzinę 16:30 przyjdą uczniowie Szkoły Podstawowej, klasy od 0 do VI (najmłodsi przyniosą tornistry – będzie ich poświęcenie),
   • gimnazjaliści przyjdą w niedzielę, 4 września, na godzinę 12:15.
  • o godzinie 18:30 zostanie odprawiona Msza święta za ofiary II wojny światowej. Po wieczornej Mszy świętej adoracja do godziny 20:00 w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie.
  • okazja do spowiedzi świętej od godziny 17:00 do 19:00.
 5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godziny 16:30. Co 15 minut Komunia święta.
  • Odwiedziny chorych z Komunią świętą od godziny 8:00.
 6. W sobotę o godzinie 6:40 Godzinki o NMP.
 7. Po wakacyjnej przerwie wznawia próby nasz chór parafialny. Pierwsza próba już we wtorek, 30 sierpnia, o godzinie 19:00, a kolejna w czwartek o godzinie 19:00. Zapraszamy do naszego chóru wszystkie osoby chętne, które chcą powiększyć grono śpiewacze i śpiewać na chwałę Pana!
 8. Już dzisiaj informujemy, że dla Rodziców naszych uczniów odbędą się następujące zebrania:
  • w poniedziałek, 5 września, godz. 19:00 - klasa II komunijna,
  • we wtorek, 6 września, godz. 19:00 - klasa III po komunijna,
  • czwartek, 8 września, godz. 19:00 - klasa I Gimnazjum.
  • Wszystkie zebrania odbędą się w kościele. Obecność przynajmniej jednego rodzica bezwzględnie konieczna.
 9. W minioną niedzielę była zbiórka na rzecz głodujących dzieci w Afryce. Zebrano 1600 zł, wysłano na konto Caritas Archidiecezji Poznańskiej.
 10. W związku z Misjami Parafialnymi, przez najbliższe dwa tygodnie chcemy dotrzeć z zaproszeniem i programem tych Misji do wszystkich drogich Parafian. Dlatego w skrzynce pocztowej znajdziecie Drodzy Parafianie białą kopertę z pieczątką parafialną. Prosimy przyjąć to zaproszenie.
 11. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Jest Przewodnik Katolicki, Niedziela, Któż jak Bóg, Różaniec, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci (z książeczką „Dekalog z dzieckiem. Poradnik dla rodziców”, cena całości 7 zł), L'Osservatore Romano.
 12. Zmarła nasza parafianka śp. Danuta Człapowska z bloku 6.
 
XXI Niedziela Zwykła (21.08.2011 r.)
Aktualności - Ogłoszenia duszpasterskie
 1. Dziś XXI Niedziela Zwykła. Przed kościołem jest zaległa zbiórka do puszek na rzecz głodujących dzieci w Sudanie i w Somalii.
  • Dziś w Szamotułach mają miejsce dożynki archidiecezjalno-samorządowe.
 2. Jutro o godzinie 18:00 nabożeństwo do św. Michała Archanioła i Świętych Aniołów Stróżów.
  • w środę o godzinie 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
  • w czwartek o godzinie 18:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  • Przychodźmy licznie na te nabożeństwa!
 3. W piątek 26 sierpnia przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7:00, 10:00, 18:30. Z racji uroczystości tego dnia nie ma postu.
  • W Naramowicach jest odpust. Suma odpustowa o godz. 19:00.
 4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9:30 dziękować będziemy za tegoroczne żniwa. Dla naszej parafii to też niedziela budowlana. Wszystkim ofiarodawcom za składane ofiary na pokrycie kosztów związanych z założeniem oświetlenia w kościele i na zapłacenie rozbiórki kaplicy serdecznie dziękuję, Bóg zapłać. Liczę na to, że uda nam się ten dług możliwie szybko spłacić. Wszystkich ofiarodawców zapewniam o mojej modlitwie.
 5. Zbliża się termin naszych Misji Parafialnych, dlatego zapraszam na krótkie spotkanie członków Parafialnych Rad Duszpasterskiej i Ekonomicznej oraz innych grup duszpasterskich. Spotkanie odbędzie się we czwartek, 25 sierpnia, po wieczornej Mszy św. w kościele.
 6. Na stoliku w kruchcie kościoła są wyłożone ulotki informujące o bezpłatnych warsztatach dla osób poszukujących pracy, dla kobiet wychowujących dzieci, dla bezdomnych mężczyzn i kobiet. Jest też możliwość indywidualnej konsultacji z prawnikiem, psychologiem i doradcą zawodowym. Zainteresowani mogą zabrać ulotkę i przekazać dalej (więcej informacji o warsztatach i konsultacjach na stronie IDEA Kluby Aktywności).
 7. W najbliższą sobotę o godzinie 21:00 rozpocznie się adoracja nocna i potrwa do godz. 5:00 rano w niedzielę. O północy zostanie odprawiona Msza św. Adorację już tradycyjnie poprowadzi Grupa Pokutna. Zapraszamy.
 8. Afisze w gablotach informują o:
  • odpuście w Tulcach (28.08. – 04.09. br.)
  • odpuście w Dąbrówce Kościelnej (10 – 11.09. br.)
  • Dożynkach Jasnogórskich (3 – 4.09. br.)
  • XXVII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasnej Górze w Częstochowie (24 – 25.09. br.)
 9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Jest Przewodnik Katolicki, Niedziela, L'Osservatore Romano.
 10. Zmarła nasza parafianka: śp. Eugenia Trzcińska z bloku 15.
 11. Wszystkim wakacjuszom i urlopowiczom, życzymy dobrego wypoczynku i opieki Świętych Aniołów Stróżów, naszych Patronów.
 
XX Niedziela Zwykła (14.08.2011 r.)
Aktualności - Ogłoszenia duszpasterskie
 1. Dziś XX Niedziela Zwykła i niedziela budowlana. Wszystkim ofiarodawcom za składaną ofiarę na rzecz naszej parafii, zwłaszcza na zapłacenie opraw oświetleniowych w kościele i rozbiórkę kaplicy, serdecznie dziękuję. Liczę, że dzięki ofiarności Drogich Parafian, nasz dług uda się możliwie szybko spłacić. Bóg zapłać. Odwzajemniamy się modlitwą.
  • Dzisiejsza wieczorna Msza św. będzie sprawowana według formularza z jutrzejszej uroczystości Wniebowzięcia NMP, łącznie z poświęceniem wiązanek ziół, kwiatów i zboża.
 2. Jutro uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według porządku niedzielnego wakacyjnego. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie wiązanek ziół, kwiatów i zboża. Czcicielkom Miłosierdzia Bożego dziękuję za przygotowanie tych wiązanek.
  • Przed kościołem już tradycyjnie w tę uroczystość jest zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.
 3. W tygodniu obchodzić będziemy:
  • w środę, 17 sierpnia, wspomnienie św. Jacka,
  • w czwartek, 18 sierpnia, wspomnienie bł. Sancji Szymkowiak,
  • w sobotę, 20 sierpnia, wspomnienie św. Bernarda, Opata.
 4. Trwa miesiąc trzeźwości. Trwajmy w naszych postanowieniach trzeźwościowych i módlmy się o trzeźwość naszego Narodu. Zachęcamy do wpisania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości, wyłożonej na stoliku w kościele przy wejściu do zakrystii.
 5. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Jest Przewodnik Katolicki oraz Niedziela.
 6. Wszystkim wakacjuszom, dzieciom i młodzieży, oraz urlopowiczom życzymy dobrego wypoczynku i opieki świętych Aniołów Stróżów, naszych Patronów.
 
XIX Niedziela Zwykła (7.08.2011 r.)
Aktualności - Ogłoszenia duszpasterskie
 1. Dziś XIX Niedziela Zwykła.
  Przed kościołem jest zbiórka do puszek na KUL i Wydział Teologiczny UAM w Poznaniu oraz Szkoły Katolickie.
 2. Trwa miesiąc trzeźwości. Odpowiadając na apel Kościoła, powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych i nie częstujmy też nimi innych. Zachęcamy do osobistej modlitwy w intencji trzeźwości całej naszej parafii i Narodu oraz do wpisania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości, wyłożonej w kościele na stoliku przy wejściu do zakrystii.
 3. Jutro, w poniedziałek, o godz. 18:00 nabożeństwo do św. Michała Archanioła i św. Aniołów Stróżów, naszych Patronów. Zapraszamy.
 4. We wtorek, 9 sierpnia, święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy (Edyty Stein).
Więcej ogłoszeń…
 
<< pierwsza < poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 następna > ostatnia >>

Strona 94 z 110