Strona główna

Ogłoszenia duszpasterskie

W dziale Ogłoszenia duszpasterskie znajdują się ogłoszenia parafialne z kilku ostatnich niedziel.XVIII Niedziela Zwykła (31.07.2011 r.)
Aktualności - Ogłoszenia duszpasterskie
 1. Dziś XVIII Niedziela Zwykła i niedziela budowlana. Wszystkim ofiarodawcom za składane ofiary na rzecz naszej parafii – na zapłacenie opraw oświetleniowych w kościele i za rozbiórkę starej kaplicy, serdecznie dziękuję. Liczę na dalszą ofiarność życzliwych Parafian, byśmy możliwie szybko mogli spłacić nasz dług za wykonane prace. Odwzajemniamy się modlitwą.
 2. Jutro rozpoczyna się sierpień – miesiąc abstynencji. Przez pamięć o wielkich dziełach, których Bóg dokonał w naszym Narodzie w tym miesiącu, a także odpowiadając na apel Kościoła, powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych; nie częstujmy też nimi innych. Zachęcamy do osobistej modlitwy w intencji trzeźwości całej naszej parafii i Narodu oraz wpisania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości, wyłożonej na stoliku w kościele przy zakrystii. Hasłem miesiąca trzeźwości są słowa: „Komunia z Bogiem źródłem trzeźwości”.
 3. Jutro, 1 sierpnia, od godziny 12:00 do wtorku do godziny 24:00 można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie kościoła z równoczesnym zmówieniem „Ojcze Nasz” i „Wierzę w Boga”.
  • o godzinie 18:00 nabożeństwo do św. Michała Archanioła i św. Aniołów Stróżów.
Więcej ogłoszeń…
 
XVII Niedziela Zwykła (24.07.2011 r.)
Aktualności - Ogłoszenia duszpasterskie
 1. Dziś XVII Niedziela Zwykła. Modlimy się za wszystkich użytkowników dróg, posiadaczy i kierowców pojazdów mechanicznych. Przed kościołem jest zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy; zbiórka organizowana przez MIVA POLSKA. Okolicznościowy plakat przekazuje więcej informacji.
 2. W tygodniu obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek, 25 lipca, święto świętego Jakuba Apostoła,
  • we wtorek, 26 lipca, wspomnienie świętego Joachima i Anny, Rodziców NMP,
  • w piątek, 29 lipca, wspomnienie świętej Marty.
 3. Osoby, które zapisały się na wrześniową pielgrzymkę do Zakopanego i okolic, prosimy o wpłacanie pozostałej kwoty (najpóźniej do 20 sierpnia).
 4. Zachęcamy do lektur czasopism katolickich. Jest: Przewodnik katolicki, Mały Przewodnik katolicki dla dzieci, Niedziela, Miłujcie się, L'Osservatore Romano.
 5. Wszystkim wakacjuszom i urlopowiczom życzymy dobrego wypoczynku i opieki naszych Patronów Świętych Aniołów Stróżów.
 
XVI Niedziela Zwykła (17.07.2011 r.)
Aktualności - Ogłoszenia duszpasterskie
 1. Dziś XVI Niedziela Zwykła.
 2. W tygodniu obchodzić będziemy:
  • w środę, 20 lipca – wspomnienie bł. Czesława,
  • w piątek, 22 lipca – wspomnienie św. Marii Magdaleny,
  • w sobotę, 23 lipca – święto św. Brygidy Zakonnicy, Patronki Europy.
 3. Jutro, w poniedziałek, o godzinie 18:00 nabożeństwo do świętego Michała Archanioła i świętych Aniołów Stróżów. Zapraszamy.
 4. W piątek, po wieczornej Mszy świętej w salce przy zakrystii spotkanie Zastępu Rycerstwa świętego Michała Archanioła.
 5. Za tydzień, w niedzielę, modlić się będziemy za wszystkich kierowców i użytkowników dróg. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy. Zbiórka organizowana przez MIVA POLSKA. Zachęcamy, zwłaszcza kierowców, do włączenia się w tę akcję.
 6. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Są: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Miłujcie się, L'Osservatore Romano, Miejsca święte, Mały Przewodnik katolicki (dla dzieci), Różaniec.
 7. Wszystkim wakacjuszom i urlopowiczom życzymy dobrego wypoczynku i opieki naszych Patronów Świętych Aniołów Stróżów.
 8. Na okolicznościowym afiszu Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” zwraca się z apelem: daj nadzieję Sudańczykom i wyślij SMS o treści RATUJE pod nr 72405. Zachęcamy do włączenia się w ten apel.
 9. Parafia Matki Boskiej Zwycięskiej na Osiedlu Zwycięstwa w Poznaniu organizuje pielgrzymkę do Krakowa - Łagiewnik, w ramach diecezjalnej pielgrzymki dziękczynnej za beatyfikację Jana Pawła II. Wyjazd w piątek, 9 września, a powrót w sobotę w nocy. Po drodze będzie Góra świętej Anny, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska (nocleg), obiadokolacja i śniadanie. Cena 210 zł. Zgłoszenia u Księdza Proboszcza na Osiedlu Zwycięstwa, telefon (61) 82 30 019.
 
XV Niedziela Zwykła (10.07.2011 r.)
Aktualności - Ogłoszenia duszpasterskie
 1. Dziś XV Niedziela Zwykła i Niedziela budowlana. Trwa rozbiórka naszej kaplicy! To poważny wydatek dla parafii! Wszystkim ofiarodawcom na rzecz naszej parafii składam serdeczne podziękowanie i Bóg zapłać. Odwzajemniam się modlitwą.
 2. W nowym tygodniu, w kalendarzu liturgicznym, obchodzimy:
  • w poniedziałek – święto św. Benedykta, patrona Europy,
  • we wtorek – św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,
  • w środę – św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników,
  • w piątek – św. Bonawertury, biskupa i doktora Kościoła,
  • w sobotę – wspomnienie NMP z Góry Karmel (Matki Boskiej Szkaplerznej).
 3. Jutro, w poniedziałek, o godzinie 18:00 nabożeństwo do świętego Michała Archanioła i Świętych Aniołów Stróżów. Zapraszamy.
 4. Biuro parafialne będzie nieczynne w poniedziałek, 11 lipca. Natomiast wyjątkowo będzie czynne we wtorek, 12 lipca, w godzinach od 17:00 do 18:00.
 5. Na czas nieobecności ks. Proboszcza od 14 do 24 lipca br. biuro parafialne czynne tylko zaraz po rannej i wieczornej Mszy świętej. Załatwić można tylko:
  • sprawy pogrzebowe,
  • zamówić i złożyć ofiarę na Mszę świętą,
  • inne sprawy po powrocie ks. Proboszcza.
  • Za wyrozumiałość z góry dziękuję! Ks. Proboszcza zastępować będzie ks. kan. Erwin Wieczorek.
 6. Zachęcam do lektury czasopism katolickich. Jest Przewodnik Katolicki, Niedziela, Miłujcie się, Różaniec, Miejsca Święte, L'Osservatore Romano, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci (podwójny - wakacyjny).
 7. Wszystkim wakacjuszom i urlopowiczom życzę dobrego wypoczynku i opieki Świętych Aniołów Stróżów, naszych Patronów.
 8. Zmarli nasi parafianie:
  • śp. Zbigniew Majewski z bloku 4,
  • śp. Barbara Smogur z bloku 2,
  • śp. Kazimierz Brożek z bloku 23,
  • śp. Andrzej Staszkiewicz z bloku 11.
 
XIV Niedziela Zwykła (3.07.2011 r.)
Aktualności - Ogłoszenia duszpasterskie
 1. Dziś XIV Niedziela Zwykła.
 2. Jutro, w poniedziałek wznawiamy nabożeństwo do św. Michała Archanioła i Świętych Aniołów Stróżów w każdy poniedziałek o godzinie 18:00. Zapraszamy.
 3. W tygodniu wspominamy:
  • we wtorek, 5 lipca – świętą Marię Goretti, męczennicę;
  • w środę, 6 lipca – błogosławioną Teresę Ledóchowską, patronkę współpracy misyjnej;
  • w piątek, 8 lipca – świętego Jana z Dukli, kapłana.
 4. W środę po nowennie i wieczornej Mszy świętej zebranie Żywego Różańca.
Więcej ogłoszeń…
 
<< pierwsza < poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 następna > ostatnia >>

Strona 95 z 110