Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » V Niedziela Zwykła (4.02.2018 r.)

V Niedziela Zwykła (4.02.2018 r.)
sobota, 3 lutego 2018 r., 19:30
 1. Dziś V Niedziela Zwykła.
 2. Trwa XV Poznańskie Różańcowe Jerycho w kościele Ojców Franciszkanów na Górze Przemysła i potrwa do piątku 9 lutego godz. 12.00. Nasza parafia przewodniczy modlitwie 6 lutego od godz. 14.00 – 15.00. Jesteśmy zaproszeni do modlitwy.
 3. W tygodniu:
  • w poniedziałek nabożeństwo do św. Michała Arch. i Św. Aniołów Stróżów o godz. 18.00. Pierwsza katecheza przed chrztem o godz. 19.00. Konferencja dla rodziców dzieci, które przygotowują się do I Kom. o godz. 19.00 w kościele. Dyżur PZ Caritas od godz. 17-18.00 w salce przy biurze;
  • we wtorek spotkanie ODRODZENIA po wieczornej Mszy Św.;
  • w środę po nowennie i wieczornej Mszy Św. zebranie Żywego Różańca;
  • w czwartek adoracja do godz. 20.00, na początek Koronka do Miłosierdzia Bożego;
  • w sobotę 10 lutego w naszej parafii obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego. O godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza Św. i udzielony zostanie Sakrament Namaszczenia Chorych. Zapraszamy chorych, słabujących i starszych. Parafialny Zespół Caritas zaprasza na kawę i ciasto. Nie ma Mszy Św. o godz. 7.00.
 4. Za tydzień niedziela budowlana.
 5. Kandydaci do bierzmowania z klasy VII i III Gimnazjum przyjdą na obowiązkowe spotkanie w środę o godz. 19.15.
 6. Ks. Daniel zaprasza na przedwalentynkową katechezę nie tylko o miłości i nie tylko dla młodych. We wtorek w kościele o godz. 19:30.
 7. Spotkanie duchowego wzrostu w piątek o godz. 19.15 w salce.
 8. W minionym tygodniu zakończyliśmy kolędę. Ks. Proboszcz dziękuje za pomoc w kolędowaniu ks. Danielowi i ministrantom. Kapłani dziękują za otwarte drzwi mieszkań i domów, dzięki czemu – przez posługę kapłanów – sam Pan Jezus mógł być Gościem i pobłogosławić mieszkanie i wszystkich Domowników. Kapłani dziękują za wspólną modlitwę, zainteresowanie sprawami parafii, życzliwość i serdeczność oraz za poczęstunek. Ks. Proboszcz dziękuje za wszystkie złożone ofiary. Niech Dobry Bóg wszystkie piękne przejawy miłości – do kapłanów i naszej parafii – nagrodzi wszelkim błogosławieństwem. Wielu drzwi nie otwarto… Módlmy się za te rodziny i osoby, by nie kazały Panu Jezusowi długo pukać i czekać, by mógł wejść do ich domu i serca.
 9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Miłujcie się, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci. Do nabycia książka „Ojcze przebacz im. Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu” o. Anselma Grüna OSB. To świetne rozważania na Wielki Post. Cena rabatowa 12 zł.
 10. Zmarli nasi parafianie:
  • śp. Elwira Kaczmarek z bl. 15,
  • śp. Franciszek Białas z bl. 4.