Strona główna

Zjazd Animatorów i Rekolekcje w Górkach koło Garwolina 2015 r.
Wpisany przez Bogumiła Szlachetka   
wtorek, 14 lipca 2015 r., 22:47

Anielskie Rekolekcje 2015

Grupa rekolektantów Sanktuarium św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym

Program rekolekcji był bardzo napięty i zróżnicowany tak w Górkach, jak i w Miejscu Piastowym. Podczas rekolekcji w Górkach, które trwały od 28 czerwca do 1 lipca 2015 r. homilie i konferencje głosił ksiądz Piotr Prusakiewicz CSMA. Spotykaliśmy się na Mszach św., adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, śpiewaniu godzinek, koronki anielskiej, koronki do Miłosierdzia Bożego oraz modlitwach rycerskich. Wysłuchaliśmy także dwugodzinnego wykładu Małgorzaty Więczkowskiej na temat zagrożeń duchowych. W poniedziałek, tj. 29.06.2015 r., dostąpiliśmy szczególnej łaski – niespodziewanie nawiedziła nas figura św. Michała Archanioła. Niebywały prezent nie tylko imieninowy, ale również w 25–lecie święceń kapłańskich ks. Piotra. Przez pięć godzin mogliśmy adorować naszego Niebieskiego gościa, wypraszać za Jego pośrednictwem wszelką pomoc do walki z szatanem.

Życzenia jubileuszowe na 25–lecie kapłaństwa

Błogosławieństwo w Miejscu Piastowym

Następnie na skrzydłach św. Michała Archanioła przemieściliśmy się z Górek do Miejsca Piastowego, aby uczestniczyć w kolejnych Rekolekcjach Anielskich, które trwały od 2 do 5 lipca 2015 r. Wszystkie homilie i konferencje prowadzone były przez ks. rekolekcjonistę Piotra Prusakiewicza CSMA. W Miejscu Piastowym przemieszczaliśmy się z internatu do kościoła parafialnego na Msze święte, modlitwy rycerskie, konferencje oraz modlitwę metodą Lectio Divina, którą prowadził ks. Zbigniew Baran CSMA.

Sanktuarium – przyrzeczenia rycerskie

Nałożenie szkaplerza

W Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza kandydaci składali przyrzeczenia rycerskie. Kolejny dzień to zwiedzanie Muzeum ks. Markiewicza, adoracja w kaplicy i Muzeum sióstr Michalitek, modlitwa przy sarkofagu Służebnicy Bożej Matki Anny Kaworek, droga krzyżowa i uczestniczenie w pierwszosobotnim nabożeństwie fatimskim. W niedzielę rano Msza św., ostatnia konferencja i pożegnanie. Po czym nastąpiła między rekolektantami wymiana numerów telefonów, e-maili i przyrzeczenie sobie spotkania się w ciągu roku. Umocnieni Słowem Bożym i napełnieni Duchem Świętym, radośni i szczęśliwi powróciliśmy do swoich domów.

Droga krzyżowa

Muzeum u sióstr Michalitek

Rycerze i czciciele św. Michała Archanioła z Poznania

Kościół parafialny i muzeum

Minione rekolekcje można przypomnieć sobie, odsłuchując poniżej podane linki. Pamiętajmy jednak, że jest to ciężka praca kapłanów i ich dobra wola pozwolenia emitowania linków w Internecie. Istnieje zasada praw autorskich, czyli wszelkie prawa kopiowania i handel na szeroką skalę są zabronione. Materiały można wykorzystać do katechezy. Obejmijmy ich raczej gorliwą modlitwą w dalszej posłudze kapłańskiej i misyjnej.

Posłuchaj i obejrzyj więcej:

Opracowanie: Bogumiła Szlachetka

Fotografie: Anna Wawrowska

Ostatnia aktualizacja: wtorek, 14 lipca 2015 r., 22:47
 

Pomóżmy wyleczyć Helenkę!

29.06.2015 r.: Ustalony został termin operacji serca Helenki! 20 lipca zostanie przyjęta na Oddział Kardiologii Kliniki Uniwersyteckiej w Münster, a 21 lipca prof. Malec przeprowadzi operację jej chorego serca.

Dziewczynka ma 9 miesięcy i musi przejść operację serca w klinice w Münster (Niemcy). Rodzice wraz z rodziną (to nasi parafianie) proszą o pomoc. Koszt całej operacji to 125 tys. złotych, które muszą zebrać. Brakuje jeszcze ok. 30 tys. złotych.

Helence można pomóc, dokonując wpłaty na konto fundacji na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis:

86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 z dopiskiem Helena Mokracka

a także za pośrednictwem serwisu Siepomaga.pl.

Więcej szczegółów można znaleźć na poniższych stronach:

 
Niedziela Miłosierdzia Bożego (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c8/Jezu_Ufam_Tobie.jpg)

Kiedy zwątpienie przytłoczy serce twe,
Kiedy cierpienie wyciśnie z oczu łzę,
Nie zatrać wiary w swego życia sens.
Nie lękaj się - Bóg w miłosierdzie bogaty jest.