Strona główna

II Niedziela Wielkiego Postu (25.02.2024 r.)
sobota, 24 lutego 2024 r., 18:30

1. Dzisiaj II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU. Niedziela budowlana. Dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Zbiórka do puszek na dzieło pomocy misjom „Ad Gentes”.

Nabożeństwo pasyjne Gorzkie Żale o godz. 15:00 (przedtem o godz. 14:45 Koronka do Miłosierdzia Bożego). Bezpośrednio po GŻ. dodatkowa Msza św.

Na stoliku przy wejściu do zakrystii jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do złożenia w niej podpisu o postanowieniu abstynencji na czas Wielkiego Postu, albo i dłużej.

 

2. W TYGODNIU:

Odpowiadając na apel Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity i Przewodniczącego KEP i na wcześniejsze prośby Parafian w każdej Mszy św. śpiewać będziemy „Suplikacje” o pojednanie między Polakami i pomyślność naszej wspólnej Ojczyzny.

 

W PONIEDZIAŁEK, 26 lutego 2024 r.

- O godz. 18:00 nabożeństwo do św. Michała Archanioła i Świętych Aniołów Stróżów.


W ŚRODĘ, 28 lutego 2024 r.

- O godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.


W CZWARTEK, 29 lutego 2024 r.

- Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.

 

W PIĄTEK, 1 marca  2024 r. - Pierwszy Piątek Miesiąca.

- Droga Krzyżowa o godz. 10:00, 17:00 (dla dzieci) i 18:00 dla kandydatów do bierzmowania, młodzieży i dorosłych.

- Odwiedziny chorych od godz. 8:00 po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym!

- Okazja do spowiedzi od godz. 17:30.


W SOBOTĘ, 2 marca 2024 r. - Pierwsza Sobota Miesiąca.

- O godz. 6:35 śpiewamy godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

- Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca w łączności z ranną Mszą św. o godz. 7:00.

- O godz. 9:15 spotkanie dzieci - kandydatów do I Komunii Świętej w kościele. Po spotkaniu ok. godz. 10:00 będzie mierzenie tych dzieci, których rodzice zamówili szatę komunijną w parafii. Konferencja dla rodziców tych dzieci w poniedziałek 4 marca br.

 

NIEDZIELA, 3 marca 2024 r. - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU.

 

4. Intencje mszalne na 2024 r. przyjmujemy w godzinach czynnego biura parafialnego. Mamy jeszcze wolne intencje w marcu i kolejnych miesiącach.

 

5. Dziękujemy za kolejne koperty z daniną diecezjalną. Koperty na daninę diecezjalną są do zabrania ze stolików w kościele i w przedsionku kościoła.


6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, za porządkowanie terenu na zewnątrz i wokół naszego kościoła. Z a p r a s z a m y chętne osoby do sprzątania kościoła w piątek (po wieczornej Mszy św).

 

7. W podziękowaniu Wszystkim, którzy modlą się w intencji Ks. Proboszcza zostanie odprawiona Msza św. w czwartek 29 lutego br. o godz. 18:30. Ks. Proboszcz nadal prosi o modlitwę w jego intencji.

 

8. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę - kierunek KRAKÓW i PODKARPACIE w dniach 2-6.09.2024 r. Cena 1600 zł. Zgłoszenia/zapisy z wpłatą 500 zł w zakrystii. Program pielgrzymki jest dostępny na tablicy ogłoszeń parafialnych oraz na stronie internetowej naszej parafii. Osoby, które nie podjęły jeszcze decyzji, co do udziału w tej pielgrzymce prosimy, by potwierdziły swój udział do końca lutego br.! Jest to ważne z uwagi na konieczność wpłaty zaliczki w celu rezerwacji noclegów w hotelach.

 

9. Jest zaproszenie na Konwersatorium „Wiara i Rozum”, czyli wykład i dyskusja nt. "Spór o Prawdę - spór o człowieka", w czwartek 29 lutego br. godz. 18:00 w Auli Maxima Collegium Physicum, UAM. Szczegóły na afiszu. Komunikat Kurii z okazji Światowego Dnia Modlitwy zaprasza na nabożeństwo ekumeniczne dnia 1 marca br. o godz. 18:00 do kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, ul. Obozowa 5.

 

10. CZASOPISMA - zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Przewodnik Katolicki z dodatkiem ”5 minut z Bogiem” na marzec, Niedziela, Gość Niedzielny, Misyjne Drogi, Trwajcie w miłości. Święty Wojciech przygotował pomoce na Wielki Post: „40 dni z Bogiem i Triduum Paschalne”, w cenie rabatowej 5 zł.


11. Konto bankowe parafii: Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Poznaniu

nr konta: 47 1090 1362 0000 0000 3602 2323.

Wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary i na konto serdecznie dziękujemy i odwzajemniamy się modlitwą

 

12. Zmarły nasze parafianki: - śp. Janina Orwat z bl. 4, - śp. Henryka Filary z bl. 1.

Ostatnia aktualizacja: sobota, 24 lutego 2024 r., 23:41
 
Pielgrzymka: Kraków i Podkarpacie (2-6.09.2024 r.)
sobota, 18 listopada 2023 r., 22:28

Pielgrzymka: Kraków i Podkarpacie

Kraków Białe Morza – Rzeszów – Markowa – Kalwaria Pacławska – Strachocina Miejsce Piastowe - Krosno – Kraków Łagiewniki

od 02.09.2024 do 06.09.2024

 

Dzień 1 - godzina 05.00 wyjazd do Krakowa – Centrum Jana Pawła II Białe Morza - msza św.

zwiedzanie po czasie wolnym przejazd do Tarnowa – zakwaterowanie – obiadokolacja - nocleg

 

Dzień 2 - Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd z przewodnikiem

Rzeszów –  zwiedzanie: zamek Lubomirskich z zewnątrz, zabytkowe rzeszowskie wille, spacer Paniagą (ulica 3 Maja), Sanktuarium MB Rzeszowskiej, ogrody bernardyńskie, rynek i zabytkowy ratusz, Park Cichociemnych, rzeszowskie synagogi z zewnątrz - czas wolny.

Markowa – zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Polaków Ratujących Żydów - kościół św. Doroty

Sanktuarium bł. rodziny Ulmów – msza święta czas wolny

Przeworsk – spacer po rynku miasta i zwiedzanie Sanktuarium Bożego Grobu - przeworskie budownictwo drewniane z zewnątrz.

Pastewnik – jedyny żywy skansen na Podkarpaciu

Przejazd do Łańcuta, zakwaterowanie w hotelu Łańcut -  obiadokolacja - nocleg

 

Dzień 3 - po śniadaniu wyjazd z przewodnikiem.

Kalwaria Pacławska - msza święta w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Pacławskiej (Matki Bożej Słuchającej). Po mszy św. zwiedzanie obiektów kalwaryjskich. Następnie przejazd do Arłamowa – nowoczesnego Ośrodka Wypoczynkowo – Rekreacyjnego, (dawny ośrodek vipów PRL, miejsce internowania L. Wałęsy). Przejazd przez Posadę Rybotycką - zwiedzanie murowanej cerkwi obronnej, najstarszej zachowanej na ziemiach polskich. Następnie przez Birczę, Nienadową – miejsce dzieciństwa i młodości Aleksandra Fredry, przejazd do Pruchnika i zwiedzanie galicyjskiego miasteczka – drewniana zabudowa rynku, miejsce urodzenia bł. Bronisława Markiewicza oraz zwiedzanie XV - wiecznego kościoła św. Mikołaja z zabytkową zabudową.

Powrót do hotelu - obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 4 - Po śniadaniu wyjazd z przewodnikiem

Strachocina - msza święta w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej Sanktuarium Andrzeja Boboli. Zwiedzanie sanktuarium. Spacer do kaplicy na Bobolówce. Wyjazd do Miejsca Piastowego i zwiedzanie z kustoszem Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza. Następnie wyjazd do Krosna: zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła – pokaz wykonania przedmiotów z płynnego szkła oraz zwiedzanie krośnieńskich podziemi. Spacer po rynku z ciekawymi kamienicami. Czas wolny. Zwiedzanie Sanktuarim MB Murkowej oraz krośnieńskiej fary z ołtarzami ze szkła krośnieńskiego. Muzeum Lamp Naftowych.

Powrót do hotelu - obiadokolacja – nocleg.

 

Dzień 5 - po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd w stronę Krakowa – msza święta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach - zwiedzanie sanktuarium po czasie wolnym i obiedzie powrót do Poznania.

 

Cena: 1600 zł od osoby

 

Świadczenia:

- przejazd autokarem (klimatyzacja video barek wc)

- zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z łazienką

- obiadokolacje – śniadania – obiad w drodze powrotnej

- wstępy do zwiedzanych obiektów

- ubezpieczenie

- przewodnik miejscowy


Serdecznie zapraszamy!

Parafia pw. Świętych Aniołów Stróżów w Poznaniu

 

Program pielgrzymki dostępny na stronie internetowej naszej parafii oraz na tablicy ogłoszeń parafialnych.

 

Zgłoszenia z wpłatą 500 zł oraz informacje szczegółowe w zakrystii.


Kontakt tel.: 61 820 08 21, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Ostatnia aktualizacja: niedziela, 3 grudnia 2023 r., 00:01
 
List Rektora KUL na Boże Narodzenie 2023 r.
poniedziałek, 25 grudnia 2023 r., 12:36

Lublin, Boże Narodzenie 2023

Przyjście Boga na ziemię wezwaniem do dialogu i pojednania

Umiłowani w Chrystusie Siostry i Bracia,

Drodzy Przyjaciele Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II!

Narodzenie Chrystusa to dla chrześcijan nie tylko wydarzenie historyczne, ale przede wszystkim wielka tajemnica wiary. Jej istotą jest przyjście samego Boga do człowieka, spotkanie się kochającego Stwórcy ze swoim stworzeniem. O tej niezwykłej pokorze Boga tak pisze św. Paweł: „Chrystus, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi” (Flp 2,6-7). A św. Cezary z Arles, jeden ze znanych kaznodziejów chrześcijańskich z V wieku, dodaje w tym samym duchu: „Nasz Pan Jezus Chrystus jest niebiańskim i prawdziwym miłosierdziem. Chociaż nikt Go nie szukał, sam dobrowolnie zstąpił z nieba i uniżył się, żeby nas wywyższyć”.

To niezwykłe spotkanie Boga z człowiekiem, które dokonało się w Betlejem, można określić mianem swoistego dialogu między niebem i ziemią. Syn Boży, wchodząc między ludzi, rozpoczął zbawczy dialog, pukając do bram naszych serc i prosząc cierpliwie o przyjęcie i wysłuchanie. Nasze życie jest próbą nieustannego odpowiadania na to wezwanie Boga. Tylko wtedy, gdy wsłuchamy się w Jego głos, gdy szczerze przedstawimy Mu swoje racje, konfrontując własne poglądy z Jego wolą, możemy rozwinąć się wewnętrznie i zbudować żywą relację z Chrystusem. Tylko wtedy, gdy nauczymy się spierać i godzić z Bogiem, będziemy w stanie uczciwie, szczerze i z pokorą rozmawiać z drugim człowiekiem.

Tymczasem obserwacja różnych sfer życia publicznego skłania do refleksji, że dialog z Bogiem traci coraz bardziej na znaczeniu, a wśród ludzi zamiast dialogu panuje kłótnia. Rozmówcy nie umieją i nie chcą wzajemnie się słuchać, nie potrafią ze spokojem przedstawiać swoich racji i dążyć do porozumienia, nie zależy im na poszukiwaniu prawdy, a na realizacji własnych interesów. Jeśli ten niebezpieczny proces nie zostanie powstrzymany i uzdrowiony za pomocą chrześcijańskich zasad, może on doprowadzić do zniszczenia więzów społecznych i poczucia wspólnoty, czego biblijnym symbolem jest pomieszanie języków i zakończona fiaskiem budowa wieży Babel. Niech więc rozpoczęty w stajni betlejemskiej dialog Stwórcy ze światem stanie się dzisiaj okazją do głębszego spojrzenia na rolę dialogu w naszej relacji z Bogiem i z ludźmi.

Ostatnia aktualizacja: poniedziałek, 25 grudnia 2023 r., 12:50
Przeczytaj całość...
 

Zdjęcia grupowe z pielgrzymki: Beskidy (4-8.09.2023 r.)

Zapisy na zdjęcia z podaniem numeru zdjęcia w zakrystii.

nr 1

nr 2

nr 3

Ostatnia aktualizacja: sobota, 14 października 2023 r., 22:01
Zobacz wszystkie zdjęcia…
 
Sakrament małżeństwaU W A G A!

OSOBY ZAINTERESOWANE

PRZYGOTOWANIEM DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA

Znajdą wszystkie niezbędne informacje na stronach:

www.dr.archpoznan.pl - zapisy na katechezy i poradnię w Poznaniu

www.narzeczeni.archpoznan.pl - zapisy na katechezy i poradnię poza Poznaniem

oraz do przeczytania

na plakacie w gablocie ogłoszeń parafialnych


Ostatnia aktualizacja: sobota, 5 listopada 2022 r., 16:12
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>