Strona główna

Sakrament małżeństwaU W A G A!

OSOBY ZAINTERESOWANE

PRZYGOTOWANIEM DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA

Znajdą wszystkie niezbędne informacje na stronach:

www.dr.archpoznan.pl - zapisy na katechezy i poradnię w Poznaniu

www.narzeczeni.archpoznan.pl - zapisy na katechezy i poradnię poza Poznaniem

oraz do przeczytania

na plakacie w gablocie ogłoszeń parafialnych


Ostatnia aktualizacja: sobota, 5 listopada 2022 r., 16:12
 
V Niedziela Zwykła (05.02.2023 r.)
sobota, 4 lutego 2023 r., 18:30

1. Dziś 5. Niedziela Zwykła.

- Do 09 lutego br. trwa całodobowe XX Różańcowe Jerycho Miasta Poznania. Zachęcamy do uczestnictwa w modlitwie różańcowej.


2. W PONIEDZIAŁEK, 06 lutego br. - wspomn. Świętych Pawła Miki i Towarzyszy

- O godz. 18:00 Nowenna do św. Michała Archanioła i Świętych Aniołów Stróżów naszych Patronów.

- Pierwsza konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych o godz. 19:00 w salce przy zakrystii.


3. WE WTOREK,

- Spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego w kościele o godz. 15:00.

- Od godz. 18:00 Adoracja Pana Jezusa w monstrancji.


4. W ŚRODĘ,

- O godz. 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.


5. W CZWARTEK,

- Adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do godz. 20:00.


6. W SOBOTĘ, 11 lutego br. - wspomn. NMP z Lourdes, Światowy Dzień Chorego.

- Biuro parafialne nieczynne! Nie ma Mszy św. o godz. 7:00.

- Msza św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych o godz.10:00. Po Mszy św. PZ Caritas zaprasza na kawę do salki parafialnej.


7. NIEDZIELA, 12 lutego 2023r. - Niedziela budowlana.


8. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową - kierunek Beskidy (Wisła) w dniach od 04- 08 września br. 2023r. Cena 1250zł. Zapisy i wpłata 400zł. w zakrystii. Program pielgrzymki jest dostępny w zakrystii, w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii. Zapraszamy!

 

9. Dziękujemy za usunięcie choinek i żłóbka oraz za sprzątanie kościoła. Zapraszamy chętne osoby do sprzątania kościoła w piątek po wieczornej Mszy św.


10. Zakończyliśmy kolędę. Dziękujemy tym  parafianom, którzy zaprosili kapłana, by pomodlił się z domownikami i pobłogosławił mieszkanie oraz tym parafianom, którzy przybyli do kościoła, by przez uczestnictwo we Mszy św. wyprosić błogosławieństwo Boże dla siebie i rodziny. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na rzecz parafii. Ks. Proboszcz dziękuje za pomoc w kolędowaniu ks. Dawidowi

i ministrantom.

 

11. Caritas Poznań informuje o Białej Sobocie, która odbędzie się w sobotę 18 lutego br. w godzinach 10:00-13:00, w budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Kostki w Poznaniu.


12. W poniedziałek 20 lutego br. o godz.17:00 w Farze Poznańskiej w salce nad zakrystią odbędzie się spotkanie dla animatorów grup Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby zainteresowane zachęcamy do udziału w tym spotkaniu.


13. Od 24.02.2023 r. w Multikinie 51 w Poznaniu przedpremierowy pokaz filmu pt. „Opiekun”, seanse: 15.02.2023r. godz. 18:30 i 19.02.2023r. godz.16:00. Szczegóły na stronie: www.filmopiekun.pl.


14. CZASOPISMA - zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik katolicki dla dzieci na luty, Niedziela, Misyjne Drogi, kwartalnik „Idźmy do Św. Józefa”, odbiór w zakrystii. Wśród prasy katolickiej ukazał się nowy tytuł dwumiesięcznika „TRWAJCIE W MIŁOŚCI”, który stanowi kontynuację czasopisma „Miłujcie się”. Pierwszy numer ww. czasopisma dostępny jest na stoliku, cena 8 zł - polecamy! Na zbliżający się Wielki Post, Święty Wojciech proponuje książeczkę „Drogi krzyżowe” , w cenie rabatowej 6 zł.


15. Ks. Proboszcz dziękuje za wyrazy pamięci i modlitwę. W chorobie prosi o dalszą modlitwę i wszystkich obejmuje swoją modlitwą.


16. Wszystkim dzieciom i młodzieży oraz ich nauczycielom z racji ferii zimowych życzymy dobrego  odpoczynku i opieki naszych Patronów Świętych Aniołów Stróżów.


17. Konto bankowe parafii: Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów

w Poznaniu nr konta: 47 1090 1362 0000 0000 3602 2323.

Wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary i na konto serdecznie dziękujemy i odwzajemniamy się modlitwą.

 

18. Zmarły nasze parafianki:

  • śp. Jolanta Borda z bloku 1,
  • śp. Dorota Łażeńska z bloku 23.

 

 

 

Ostatnia aktualizacja: sobota, 4 lutego 2023 r., 16:14
 
Wpisany przez Bogumiła Szlachetka OVd   
wtorek, 13 września 2022 r., 20:39

Rekolekcje Anielskie i Zjazd Animatorów w Miejscu Piastowym (25-30.08.2022 r.)

Temat rekolekcji: Dom wypełniony aniołami.

Kolejne rekolekcje w tym roku odbyły się w Domu Rekolekcyjnym Księży Michalitów w Miejscu Piastowym.

Dom wypełniony był nie tylko aniołami, alei wieloma rekolektantami, którzy przyjechali z całej Polski.

Podczas trwania rekolekcji wysłuchaliśmy kilku homilii i konferencji, które głosił ks. Piotr Prusakiewicz CSMA. Kolejne dni to: spotkanie z ks. Zbigniewem Baranem CSMA – egzorcystą, który opowiedział o działaniu złego ducha i oddziaływaniu na ducha ludzkiego. Ksiądz egzorcysta odpowiadał także na wiele pytań, które zadawali słuchacze. Kolejne spotkanie mieliśmy z księdzem Grzegorzem CSMA - psychoterapeutą. Jego praca dotyczy dwóch płaszczyzn fundamentalnych w życiu człowieka, które dosyć często od strony pozytywnej się łączą, ale czasami się od siebie oddzielają – sfera duchowa i sfera psychiczna. Bardzo ciekawy temat dotyczący nas ludzi dorosłych. Również podczas tej konferencji było bardzo dużo pytań. Kolejnym etapem naszych spotkań było przejście do Klasztoru Sióstr Michalitek. Siostra Ezechiela oprowadziła nas po Muzeum, potem modliliśmy się przy sarkofagu Służebnicy Bożej Matki Anny Kaworek, oraz uczestniczyliśmy w nabożeństwie z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała i wyzwolenie z nałogów, które miało miejsce w kaplicy zakonnej s. Michalitek. Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem powróciliśmy do Domu Rekolekcyjnego.

Uprzednie konferencje można odsłuchać w niżej podanych linkach.

Z anielskim pozdrowieniem „Któż jak Bóg”.
Bogumiła Szlachetka OVd


Ostatnia aktualizacja: wtorek, 13 września 2022 r., 20:51
 
Wpisany przez Bogumiła Szlachetka OVd   
niedziela, 26 czerwca 2022 r., 15:00

Rekolekcje Anielskie w Poznaniu (17-19.06.2022 r.)

Na tegoroczne Rekolekcje Anielskie, które odbyły się w Poznaniu, przybyło 70 rekolektantów z Gorzowa Wlkp., Bielska Białej, Luzina, Rawicza, Sopotu, Poznania, Warszawy, Olsztyna, Koszalina, Jastrowia, Lubinia, Stalowej Woli, Swarzędza i Suchego Lasu.

W temat rekolekcji: „Święty Michał Archanioł – oko w oko ze Złem” wprowadził nas ks. Piotr Prusakiewicz CSMA.

Podczas głoszenia homilii i konferencji dowiedzieliśmy się, w jaki sposób św. Michał Archanioł walczy ze złem oraz jakie znaczenie ma dla nas uczestniczenie we Mszy św., adoracji Najświętszego Sakramentu, zawierzeniu się św. Michałowi Archaniołowi, i co daje nam szkaplerz i cel jego noszenia.

Oprócz Mszy św., konferencji, koronki do Bożego Miłosierdzia, modlitw rycerskich, modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała i uwolnienie z nałogów, od godz. 21:00 – 22:00 codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

W drugim dniu rekolekcji zwiedzaliśmy Bazylikę Archikatedralną św. Apostołów Piotra i Pawła - jedną z najstarszych katedr w Polsce. Jej początki sięgają czasów pierwszego władcy Mieszka I i pierwszego polskiego biskupa – Jordana. Najbardziej znanym miejscem jest Złota Kaplica Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Następnie odbyła się Droga Krzyżowa w plenerze ze Świętym Michałem Archaniołem autorstwa ks. Mateusza Szerszenia CSMA.

Rekolekcje Anielskie zakończyły się w niedzielę 19 czerwca 2022 r. – adoracją Najświętszego Sakramentu, modlitwą o wylanie Ducha św. i Jego darów oraz aktem zawierzenia się św. Michałowi Archaniołowi. W trakcie trwania rekolekcji jeden z kandydatów na Rycerza złożył przyrzeczenia rycerskie.

Minione rekolekcje można odsłuchać w niżej podanych linkach.

Z rycerskim pozdrowieniem – „Któż jak Bóg”
Bogumiła Szlachetka OVd


Ostatnia aktualizacja: środa, 23 listopada 2022 r., 21:42
 
Rekolekcje Anielskie w Poznaniu (17-19.06.2022 r.) - plan
Wpisany przez Bogumiła Szlachetka OVd   
piątek, 3 czerwca 2022 r., 08:40

W dniach od 17 czerwca (godz. 17:00) do 19 czerwca (godz. 14:00) br. w Domu Rekolekcyjnym Towarzystwa Chrystusowego (ul. Panny Marii 4 w Poznaniu) odbędą się Rekolekcje Anielskie.

Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Prusakiewicz CSMA.

Temat: Święty Michał Archanioł - oko w oko ze złem.

Koszt bez noclegów i śniadań od piątku do niedzieli (w niedzielę bez obiadu): 75 zł

Osoby dochodzące - wybiórczo, ofiara: 30 zł

Zgłoszenia przyjmuje Animatorka Zastępu Rycerstwa Św. Michała Archanioła - po każdej wieczornej Mszy św. w kruchcie kościoła, od poniedziałku - piątku, do dnia 10 czerwca 2022 r.


Ostatnia aktualizacja: środa, 23 listopada 2022 r., 21:43
Zobacz plan rekolekcji…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>