Strona główna

Pielgrzymka do Ziemi Świętej (18-25.03.2017 r.)

Pielgrzymka
do Ziemi Świętej
z biblistą ks. dr. Rafałem Orłowskim CMF
wylot z Krakowa
Termin: 18 – 25.03.2017

Morze Martwe – Jerycho – Jordan – Góra Tabor – Góra Błogosławieństw – rejs po Jeziorze Genezaret - Tabgha – Magdala – Kafarnaum – Nazaret – Kana Galilejska – Betlejem – Ain Karem - Yad Vashem - Parlament - Pola Pasterzy – Jerozolima - Góra Oliwna – Bazylika Zmartwychwstania – Droga Krzyżowa – Golgota - Ściana Płaczu
Zobacz program pielgrzymki…
 

Podziękowanie
za Światowe Dni Młodzieży
w naszej parafii

Nasza parafia wielkodusznie odpowiedziała na prośbę organizatorów Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, przyjmując 51 uczestników tych Dni przybyłych z Hiszpanii z miejscowości Toledo i okolic. W tej grupie pielgrzymów było 3 kapłanów, 2 kleryków oraz młodzież - dziewczęta i chłopcy.

Jako Wasz Proboszcz, pragnę serdecznie podziękować Parafianom, którzy przyjęli w gościnę tych pielgrzymów, ofiarowali im swój czas i towarzyszyli im w realizacji programu pobytu w naszym mieście.

Dziękuję osobom, które służyły znajomością języków obcych.

Szczególne podziękowanie kieruję wobec Hanny Poredy, która w imieniu naszej parafii koordynowała całość organizacji, tak na etapie wielomiesięcznych przygotowań, jak i przy samym przyjęciu naszych gości oraz towarzyszyła im w czasie pobytu w parafii i poza nią. Hania czyniła to bardzo kompetentnie i z wielką klasą. Z zadania tego wywiązała się bardzo dobrze.

Dziękuję ks. Adamowi za wszelką pomoc dla tej sprawy.

Dziękuję Radzie naszego Osiedla i Paniom za ciasto, ciastka, wodę mineralną, soki, kawę i herbatę na przyjęcie naszych gości.

Dziękuję wszystkim za modlitwę w intencji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Za zaangażowanie tak wielu Parafian dla tej wyjątkowej, pięknej i wielkiej sprawy, które było potwierdzeniem polskiej gościnności, serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!

„Radosnego dawcę miłuje Bóg” (2 Kor 9, 7).

ks. proboszcz Witold Parecki

Ostatnia aktualizacja: niedziela, 31 lipca 2016 r., 22:21
 
Rekolekcje w Górkach 2016 r.
Wpisany przez Bogumiła Szlachetka   
piątek, 15 lipca 2016 r., 19:21

Anielskie Rekolekcje 2016

Dom Rekolekcyjny Księży Michalitów w Górkach k. Garwolina gościł Animatorów z całej Polski, oraz Rycerzy, Czcicieli św. Michała Archanioła i wszystkich chętnych.

Zdjęcie zbiorcze

W Zjeździe Animatorów brało udział ok. 27 osób w dniach od 23.06.- 25.06. 2016r.

W Rekolekcjach Anielskich uczestniczyło 65 osób. Tematem tegorocznych rekolekcji był Święty Michał w Piśmie Świętym.

Słowo Boże podczas Mszy św. i konferencji głosił Generalny Animator Rycerstwa ks. Piotr Prusakiewicz CSMA.

Każdy dzień zaczynał się rano Jutrznią o godz. 7:30, a potem o godz.8:00 mszą św. i kończył Apelem Jasnogórskim. Codziennie uczestniczyliśmy w nabożeństwie różańcowym, koronce do Bożego Miłosierdzia, w nabożeństwie do Najświętszego Serca Jezusa, w adoracji Najświętszego Sakramentu, konferencjach i spotkaniu w grupach. Rekolekcje to piękna katecheza bycia bliżej Boga i pozyskania wiadomości o św. Michale Archaniele i nie tylko.

Po zakończeniu rekolekcji pełni wiary, nadziei i miłości, napełnieni Duchem św. i nakarmieni Słowem Bożym powróciliśmy do swoich domów. Minione rekolekcje można przypomnieć sobie odsłuchując poniższe linki.

Wszystkie kazania można przypomnieć sobie poprzez odsłuchanie zamieszczonych tutaj nagrań. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Opracowanie: Bogumiła Szlachetka

Ostatnia aktualizacja: niedziela, 11 września 2016 r., 14:29
 
VIII Niedziela Biblijna (10.04.2016 r.)
Wpisany przez Helena Czekalska   
sobota, 9 kwietnia 2016 r., 22:34

III Niedziela Wielkanocna przeżywana jest jako
Niedziela Biblijna.
Celem tej już VIII Niedzieli Biblijnej i Tygodnia Biblijnego
jest zachęcanie do lektury Pisma Świętego.

W Niedzielę Biblijną, 10 kwietnia, o godz. 9:30 zostanie odprawiona Msza św. w dwóch intencjach:

 • o światło Ducha Świętego dla wszystkich czytających Pismo Święte;
 • o Boże błogosławieństwo dla księży biblistów, którzy w naszej parafii w latach ubiegłych głosili Słowo Boże z okazji Niedzieli Biblijnej:
  • ks. prof. dra hab. Janusza Nawrota,
  • ks. mgra Adama Prozorowskiego,
  • ks. mgra Jana Chrzanowskiego,
  • ks. dra hab. Dariusza Dogondke,
  • ks. dra hab. Stanisława Haręzgi,
  • ks. dra Tomasza Siudy.

Ostatnia aktualizacja: poniedziałek, 18 kwietnia 2016 r., 21:38
Więcej…
 
Zjazd Animatorów i Rekolekcje w Górkach koło Garwolina 2015 r.
Wpisany przez Bogumiła Szlachetka   
wtorek, 14 lipca 2015 r., 22:47

Anielskie Rekolekcje 2015

Tegoroczne Rekolekcje Anielskie pod hasłem „Św. Michał Archanioł – przewodnik w walce duchowej”, które odbyły się w Górkach k/Garwolina i w Miejscu Piastowym zostały zakończone.

Grupa rekolektantów Sanktuarium św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym

Program rekolekcji był bardzo napięty i zróżnicowany tak w Górkach, jak i w Miejscu Piastowym.

Podczas rekolekcji w Górkach, które trwały od 28 czerwca do 1 lipca 2015 r. homilie i konferencje głosił ksiądz Piotr Prusakiewicz CSMA. Spotykaliśmy się na Mszach świętych, adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, śpiewaniu godzinek oraz na modlitwach: rycerskich, jutrzni, koronce anielskiej, koronce do Miłosierdzia Bożego. Wysłuchaliśmy także dwugodzinnego wykładu Małgorzaty Więczkowskiej na temat zagrożeń duchowych.

W poniedziałek, tj. 29 czerwca, dostąpiliśmy szczególnej łaski: niespodziewanie nawiedziła nas figura św. Michała Archanioła. Niebywały prezent nie tylko imieninowy, ale również w 25–lecie święceń kapłańskich ks. Piotra. Przez pięć godzin mogliśmy adorować naszego Niebieskiego gościa, wypraszać za Jego pośrednictwem wszelką pomoc do walki z szatanem.

Życzenia jubileuszowe na 25–lecie kapłaństwa

Błogosławieństwo w Miejscu Piastowym

Następnie przemieściliśmy się z Górek do Miejsca Piastowego, aby uczestniczyć w kolejnych Rekolekcjach Anielskich, które trwały od 2 do 5 lipca 2015 r.

Wszystkie homilie i konferencje prowadzone były przez ks. rekolekcjonistę Piotra Prusakiewicza CSMA.

W Miejscu Piastowym dochodziliśmy z internatu do kościoła parafialnego na Msze święte, modlitwy rycerskie, konferencje oraz modlitwę metodą Lectio Divina, którą prowadził ks. Zbigniew Baran CSMA.

Sanktuarium – przyrzeczenia rycerskie

Nałożenie szkaplerza

W Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza kandydaci składali przyrzeczenia rycerskie. Kolejny dzień to zwiedzanie Muzeum ks. Markiewicza, Muzeum sióstr Michalitek oraz adoracja w kaplicy, modlitwa przy sarkofagu Służebnicy Bożej Matki Anny Kaworek, droga krzyżowa i uczestniczenie w pierwszosobotnim nabożeństwie fatimskim. W niedzielę rano Msza św., ostatnia konferencja i pożegnanie. Po czym nastąpiła między rekolektantami wymiana numerów telefonów, e-maili i przyrzeczenie sobie spotkania się w ciągu roku. Umocnieni Słowem Bożym i napełnieni Duchem Świętym, radośni i szczęśliwi powróciliśmy do swoich domów.

Droga krzyżowa

Minione rekolekcje można przypomnieć sobie, odsłuchując poniżej podane linki.

Pamiętajmy jednak, że jest to ciężka praca kapłanów i ich dobra wola pozwolenia emitowania linków w Internecie. Istnieje zasada praw autorskich, czyli wszelkie prawa kopiowania i handel na szeroką skalę są zabronione. Materiały można wykorzystać do katechezy. Obejmijmy ich raczej gorliwą modlitwą w dalszej posłudze kapłańskiej i misyjnej.

Wszystkie kazania można przypomnieć sobie poprzez odsłuchanie zamieszczonych tutaj nagrań. Wszelkie prawa zastrzeżone.

W galerii można przeglądać zdjęcia zrobione podczas Rekolekcji i Zjazdu.

Opracowanie: Bogumiła Szlachetka

Fotografie: Anna Wawrowska i Jacek

Ostatnia aktualizacja: sobota, 1 sierpnia 2015 r., 22:13