Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » IX Niedziela zwykła (3.06.2018 r.)

IX Niedziela zwykła (3.06.2018 r.)
sobota, 2 czerwca 2018 r., 18:30
 1. Dziś IX Niedziela zwykła i ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA . Zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Trwa oktawa Bożego Ciała - po wieczornej Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy nadal przynosić płatki kwiatów.
  • Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa - codziennie o godz. 18:00.
  • Dziś w niedzielę o godz. 18:45 na terenie Parku Maltańskiego od strony ul. Jana Pawła II, odbędzie się nabożeństwo z okazji 21. r. ostatniej wizyty Św. Jana Pawła II w Poznaniu oraz stulecia Powstania Wielkopolskiego i odzyskania przez Polskę Niepodległości. Do wspólnej modlitwy, refleksji i śpiewu - wszyscy są serdecznie zaproszeni…
 2. Ponadto w tygodniu: W poniedziałek; Pierwsza konferencja dla rodziców i chrzestnych wyjątkowo po wieczornej Mszy św.
 3. We wtorek po wieczornej Mszy św. i procesji Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej !!!…
 4. W środę: Zebranie Żywego Różańca - po wieczornej Mszy św. i procesji.
 5. PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA: Adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. i procesji do godz. 20:00.
 6. W PIĄTEK: uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Dodatkowa Msza św. o godz. 10:00. Z racji ww. uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Uroczysta procesja ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa wyruszy z kościoła Najświętszego Serca Jezusa i Św. Floriana na Jeżycach po Mszy Św. o godz. 18:00 i przejdzie pod Krzyże Poznańskie. Wszyscy jesteśmy zaproszeni…
 7. W sobotę: wspomnienie Niepokalanego Serca NMP - Godzinki o godz. 6:40
 8. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę na trasie: Głogów - Jakubów - Legnica - Wrocław w terminie: 10 - 12.09.2018r., koszt 480 zł od osoby. Zapisy i wpłata 100 złotych w zakrystii. Program dostępny w zakrystii i gablocie ogłoszeń oraz tutaj. Są wolne miejsca.
 9. Na dzień 20 czerwca br. planujemy pielgrzymkę do Obry, Przemętu i Wielenia Nadobrzańskiego. Cena 85zł. Zapisy w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca.
 10. W zakrystii można otrzymać gratisowo wejściówki na koncert IL DIVO, który odbędzie się 22 czerwca br. o godz. 19:30 (koncert z okazji Jubileuszu 1050- lecia Archidiecezji Poznańskiej).
  Prosimy zwrócić uwagę na afisze znajdujące się w gablocie zapraszające:
  • Mężczyzn do Tulec 17 czerwca,
  • na 84. Poznańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę,
  • na Rodzinny Kiermasz Książki (rabat nawet do 80%),
  • na największe widowisko plenerowe w Polsce „Orzeł i Krzyż. Niepodległa” do Murowanej Gośliny,
  • ciekawa inicjatywa - Miesiąc Tradycji ADOREMUS CORPUS CHRISTI w kościele Bożego Ciała w Poznaniu.
  • Archidiecezjalny Marsz dla życia pod hasłem: „ Masz mnie”- 10 czerwca br.!
 11. W gablocie można przeczytać list dziękczynny od Sióstr Urszulanek Szarych za złożone ofiary przy nabyciu różnych gadżetów na program dożywiania dzieci na Filipinach.
 12. Oddolnie zrodziła się inicjatywa, aby w czerwcu - Miesiącu Serca Jezusowego podjąć 30-dniowy post o przemianę serc ludzi, którzy odeszli od Boga, i by wrócili z powrotem do naszej wspólnoty parafialnej. Kto zechce może zrezygnować z jednego - dwóch albo trzech posiłków w ciągu dnia. Swoje postanowienie prosimy wpisać na wyłożone listy na stoliku przy wejściu z kościoła do zakrystii. Modlitwą i postem możemy wyprosić miłosierdzie Boże dla naszych sióstr i braci. Zachęcamy do podjęcia tego wysiłku!!
 13. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Miłujcie się, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci.
 14. Zmarł nasz parafianin śp. Henryk Przybył z bl. 9.