Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » V Niedziela Wielkanocna (10.05.2020 r.)

V Niedziela Wielkanocna (10.05.2020 r.)
sobota, 9 maja 2020 r., 18:30
 1. Dziś 5. Niedziela Wielkanocy i Niedziela budowlana. Wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary serdecznie dziękujemy i odwzajemniamy się modlitwą…

  • Nadal we Mszy św. może uczestniczyć max. 35 osób. Po wejściu do kościoła prosimy wiernych o dezynfekcje rąk oraz rozmieszczenie się po całym kościele zachowując stosowne odstępy!
  • Zapraszamy na transmisję Mszy św. z naszego kościoła: w niedzielę o godz. 11:00 na profilu acebookowym.
  • Zachęcamy do korzystania z transmisji Mszy św. i nabożeństw za pośrednictwem telewizji, radia, internetu (na kanale YouTube oraz Facebook.
 2. NABOŻEŃSTWA MAJOWE - codziennie o godzinie 18:00. Zapraszamy!
 3. Środa 13 maja 2020 r. 103. rocznica objawień Fatimskich
  • Kontynuujemy Nabożeństwo Czuwania Fatimskiego o godzinie 19:15.
 4. Czwartek 14 maja 2020 r. Święto św. Macieja, apostoła
  • Po wieczornej Mszy św. adoracja do godz. 20:00 (na początek koronka do Miłosierdzia Bożego)
  • Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka ten dzień mamy uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania pandemii koronawirusa.
 5. Piątek 15 maja 2020 r.
  • O godzinie 18:30 Msza św. za Ojczyznę według woli Bożej oraz za żyjących i zmarłych Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 6. Sobota 16 maja 2020 r. Święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski
 7. Nadal trwajmy na modlitwie każdego dnia o godz. 20:30 odmawiając różaniec w intencji o ustanie epidemii koronawirusa, ochrony przed zarażeniem, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Modlitwa ta będzie miała miejsce również na falach Radia Emaus.
 8. SPOWIEDŹ - tylko po telefonicznym uzgodnieniu z kapłanem! Kontakt telefoniczny:
 9. BIURO PARAFIALNE - NIECZYNNE! Tylko bardzo pilne sprawy można załatwić po wieczornej Mszy św. Mamy jeszcze wolne terminy na Msze św. w maju i w kolejnych miesiącach.
 10. My Kapłani, Wasi Duszpasterze - Wszystkich serdecznie pozdrawiamy. Chorym i słabującym Parafianom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Wszystkich obejmujemy naszą modlitwą. Za Wami Wszystkimi tęsknimy. Zachęcamy Wszystkich - przychodźcie do Kościoła, Pan Jezus czeka i pragnie Wszystkich wzmocnić oraz pocieszyć…
 11. Serdecznie dziękujemy tym Parafianom, którzy już złożyli Daninę Diecezjalną na 2020 rok. Koperty na Daninę Diecezjalną są wyłożone na stoliku w przedsionku kościoła i na stoliku przy wejściu z kościoła do zakrystii. Dziękujemy za wszystkie ofiary imienne i bezimienne składane na rzecz parafii, także te złożone na nasze konto bankowe oraz w aplikacji Drogowskaz. Odwzajemniamy się modlitwą. Konto bankowe parafii: Parafia rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Poznaniu nr konta: 47 1090 1362 0000 0000 3602 2323.
 12. Zgromadzenie Sióstr Św. Elżbiety prowadzi jadłodajnie Caritas przy ul. Łąkowej w Poznaniu. W imieniu Sióstr Szkolne Koło Caritas przy naszej szkole, w przedsionku szkoły (wejście główne) wystawiło skrzynkę na produkty żywnościowe. Informacje szczegółowa - patrz plakat na drzwiach wahadłowych naszego kościoła.
 13. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Miłujcie się, Niedziela, Przewodnik katolicki. Czasopisma są wyłożone na stoliku przy wejściu z kościoła do zakrystii.
 14. Zmarli nasi parafianie:
  • śp. Józef Pasternak z bloku 2,
  • śp. Aleksandra Ratajczak z bloku 1,
  • śp. Jerzy Barełkowski z bloku 6.
  Dobry Jezu, a nasz Panie…