Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie » XX Niedziela Zwykła (20.08.2023 r.)

XX Niedziela Zwykła (20.08.2023 r.)
sobota, 19 sierpnia 2023 r., 18:30

1. Dziś 20. Niedziela Zwykła.

- Dożynki Archidiecezjalne w Górce Duchownej.

- Nieustający Różaniec pamięta o modlitwie różańcowej w wybranej godzinie dnia albo nocy.

 

2. W TYGODNIU:

 

Poniedziałek, 21 sierpnia br. - wspomn. św. Piusa X, papieża.

- Godz. 18:00 Nowenna do Św. Michała Archanioła i naszych Patronów Świętych Aniołów Stróżów.


Wtorek, 22 sierpnia br. - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

- Adoracja od godz. 18:00.


Środa, 23 sierpnia br.

- O godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.


Czwartek, 24 sierpnia br. - święto św. Bartłomieja, apostoła.

- Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.

- Z dniem 25 sierpnia br. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Poznański odwołuje ks. dr Dawida Stelmacha z pomocy duszpasterskiej w naszej parafii. Za pomoc duszpasterską w naszej parafii podziękujemy ks. Dawidowi na wieczornej Mszy św. o godz. 18:30.


Piątek, 25 sierpnia br.

Z dniem 25 sierpnia br. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Poznański wikariuszem naszej parafii zamianował ks. Jędrzeja Machalskiego, dotychczasowego wikariusza parafii pw. św. Marcina, Biskupa w Swarzędzu. Księdza Jędrzeja powitamy tego dnia na wieczornej Mszy świętej.

 

Sobota, 26 sierpnia br. - uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

- O godz. 6:35 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym  Poczęciu NMP.

- Suma odpustowa w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, Naramowice, godz. 19:00.

 

3. Niedziela, 27 sierpnia 2023r. - 21. Niedziela Zwykła i Niedziela budowlana.

 

4. Okazja do spowiedzi w tygodniu pół godziny przed ranną i wieczorną Mszą Świętą.

 

5. Jako parafia udajemy się na koronację Obrazu Matki Bożej Uzdrowienie Chorych do Smolic dnia 09 września 2023  r. Zapisy w zakrystii, cena 50 złotych. Jest możliwość udania się specjalnym  pociągiem do Smolic w dniu koronacji i powrotu pociągiem (przejazd w obie strony gratis). Rozkład jazdy pociągu dostępny jest w gablocie, w przedsionku kościoła.

 

6. Ruszyły zapisy do: - Szkoły Katechistów na rok formacji 2023/2024 - do Archidiecezjalnego Studium Rodziny 2023/2024 oraz do Szkoły liturgii dla każdego, szczegóły na afiszu i na stronie internetowej: liturgia.archpoznan.pl. Osoby zainteresowane zapisami proszone są o kontakt Ks. Proboszczem!

 

7. Mamy jeszcze wolne intencje mszalne we wrześniu i kolejnych miesiącach.

 

8. UWAGA! Już informujemy o wyjeździe na pielgrzymkę - kierunek Beskidy. Wyjazd w poniedziałek. 04 września br.. Autokar czekać będzie przy naszej Przychodni Zdrowia. Od godz. 4:30 odbiór bagaży, godz. 5:00 Msza św. w kościele. Bezpośrednio po Mszy św. wyjazd. Zabieramy prowiant na pierwszy dzień!!!

 

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, zapraszamy chętne osoby do sprzątania kościoła w piątek (po wieczornej Mszy św.). Dziękujemy za porządkowanie terenu na zewnątrz i wokół naszego kościoła.

 

10. Koncert „Muzyka Polskich Katedr” w Poznańskiej Katedrze 25 sierpnia br. (piątek) godz. 19:00. Wstęp wolny. Program na afiszu. Zachęcamy do uczestnictwa!

 

11. CZASOPISMA - zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Przewodnik Katolicki,  Niedziela, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci (nr wakacyjny na lipiec i sierpień), Gość Niedzielny (w cenie 10 zł.), kwartalnik „Idźmy do Św. Józefa” (odbiór w zakrystii).

 

 

12. Konto bankowe parafii: Parafia Rzymskokatolicka pw.  Świętych Aniołów Stróżów w Poznaniu

nr konta: 47 1090 1362 0000 0000 3602 2323.

Wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary i na konto serdecznie dziękujemy i odwzajemniamy się modlitwą.

 

 

13. Zmarła nasza parafianka - śp. Denise Rychlicka z bl. 24